За отговорните хора и бездомните кучета

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията За отговорните хора и бездомните кучета

Тази публикация е изтрита от администратора на сайта. (Покажи подробности)

2013-10-02 22:02


Джулия Д. Стюарт

#77 Re: Re:

2013-10-03 03:49

#68: царицата - Re:

Моето лично мнение е, че Зоо полицията не е приоритет, защото не се създава лесно, изисква много ресурси, които БГ няма и няма да реши проблема със свръхпопулацията от улични животни.

Приоритет е имплементирането на Национална кастрационна програма, както е заложено в петицията, задължителното чипиране и регистрация на дом. любимци и колкото и да е трудно за преглъщане- задължителната им кастрация, поне за няколко години, докато се спре притока на нежелани кученца и котета.

Построяване на повече приюти - традиционни и от отворен тип.

Това е моето лично виждане за мерките, които трябва да се вземат, за да избегнем повторение на ситуацията в Румъния.


Гост

#78

2013-10-03 06:13

STOP na izdevatelstvata I jestoki ubiistva I bezchinstva nad nai-dobriat priatel na choveka,a tova e imenno kucheto.

Гост

#79

2013-10-03 06:17

не е нужна ЗОО полиция - достатъчно е общинските охранителни фирми да си вършат работата

Гост

#80

2013-10-03 06:20

Otvrashtavam se da gledam kak chovek izliva otrovata I nasabralata se negativna energia nad nai-dobriat priatel,a imenno kucheto.

Гост

#81 Re:

2013-10-03 07:18

#80: -

уличният помияр е вредител ! най-добрия приятул не изяда жив дядо ти или детето ти !

трябва д изчезнат само уличните кучета, а ен кучетата като животински вид.

в страните където няма помияри по улиците как си живеят.


Гост

#82

2013-10-03 13:36

Освен написаното в петицията нека да се направят приюти, в които животните да получават и медицинска помощ, защото повечето са болни.
е

#83

2013-10-03 13:43

Как ли пък не ще ме задължат да си кастрирам домашния любимец !!! И на всичко отгоре и такса да плащам!Тази подписка и искания нито са обмислени,нито са издържани юридически и няма да има успех.Като сте решили да искате нещо,го поискайте както е редът,а не само драсканици.

Гост

#84

2013-10-03 13:49

искрено подкрепяме петицията,Животните в природата убиват само, за да се изхранват!
Хора, моля ви, моля ви!! Направете така, че да не се срамувам от собствения си вид, направете така, че и вие да не се срамувате !!! Нека бъдем ХОРА

Гост

#85

2013-10-03 14:00

Промени в нормативните документи обвързани с този проблем.А именно:

1.Приемане на Национална програма за овладяване на популацията при бездомните кучета.

2.Задължителна кастрация на всички домашни любимци – кучета и котки.Изключение само за животните отглеждани с развъдна цел , но да бъде обвързано с заплащането на високи такси задължителни за тази дейност.

3.Създаване на контролиращ орган – Зоо полиция.

Без своевременното въвеждане на тези три мерки, бездомните кучета и котки ще продължават безконтролно да увеличават популацията си по улиците на България. Ще има и нахапани хора , ще има и убивани по най жесток начин животни.Ще продължим да се въртим в омагьосан кръг от който излизане няма.Ще страдат и хората обичащи животните и тези който не ги обичат и самите животни. Проблемът е човешки, проблемът е национален, проблемът е етичен и не на последно място – проблем на национална култура. Докато собствениците на домашни животни не бъдат законово натоварени с отговорността за своите животни, ще има последици за всички, защото отговорността е обща.

Гост

#86

2013-10-03 14:02

Подкрепям петицията!
Милена

#87 Re:

2013-10-03 14:11

#2: -

Аз пък въобще не съм съгласна! Най-ефективното решение ще е да се забрани изцяло продажбата на котки и кучета през зоо-магазините или задължителната продажба на кастрирани животни. Българинът е доказал, че е безмозъчно и безотговорно мекотело в общата си част!!! Съответно е нужно:

1. Да ограничим нерегулирания достъп/покупка на некастрирани и нерегистрирани животни, т.е. да не се чака и на собственика да си регистрира и кастрира животното.

2. Да се създадат достатъчно приюти и то с хуманни условия и да се изловят наистина всички улични животни и да се приберат там, за което ще трябва да се вложи солидна сума, разбира се, НО тя би била смешна по отношение на откраднатите от държавата пари! А и в тези приюти ще се влагат средства през следващите 10 години примерно, колкото ще е оптимистичната продължителност на живот на тези измъчени  животинки.

3. Щом вече няма свободни улични животни, а домашните са регистрирани и маркирани с чип, зоо-полицията да следи стриктно, кой тъпанар си натирва животното на улицата.

И това е! Всичко е просто - трябва да се работи и да не се краде! Точно толкова просто е.


Гост

#88 Re:

2013-10-03 14:39

#1: Zoya -

Аз специално желая, ако е възможно да се добави и тежки наказания за хора, които по особено жесток начин нараняват, убиват и тровят бездомните животни!


Гост

#89

2013-10-03 17:16

Всички сме виновни за това положениние - и собствениците на домашни любимци; и институциите; и общинските фирми, които получават средства за лечение, кастрация, обезпаразитяване(за съжаление голяма заст от тези средства биват окрадени). Трябват добра законодателна основа и строг контрол.

Гост

#90 Re:

2013-10-03 17:17

Гневна писана

#91 Re:

2013-10-03 17:22

#а83: е -

Няма нужда някой да ви задължава. Достатъчно е по закон за некастриран домашен любимец да се заплаща достатъчно висок данък и Вие сам ще решите да си го кастрирате.

 

 

 

 

Zoya

#92 Re: Re:

2013-10-03 17:45

#87: Милена - Re: Изцяло подкрепям  "да се забрани изцяло продажбата на котки и кучета през зоо-магазините",както и развъждането им в нерегистрирани нелегални развъдници,които бъкат в БГ.То и сега си има забрана за излагането на животни в магазини,но никой не я спазва.Спомням си ,че имаше петиция и за това.Подписвала съм я.Нищо не пречи да се внесат и двете.Що се отнася до приютите такива трябва да има едва когато популацията е овладяна на 100%,условията там да бъдат хуманни и нормални.Не пожелавам на нито едно живо същество да попадне в нашенски приют.Освен емоционалната част на нещата има и финансова.И най богатата държана на света не може да си позволи да отглежда голям брой бездомни животни в приют.И за краденето съм с ДВЕ РЪЦЕ - СТОП!

 


Гост

#93

2013-10-03 17:59

Добре е, че има хора със сърца...Напълно ви подкрепям! Ужас ме хваща като мина покрай зоо магазин - датворени в клетки птици и животни...сега продават животинки, утре ще продават дечица...

Успех!

Zoya

#94 Re: Re: Re: Re: Това е нивото на българската защита на животните! Позор!

2013-10-03 18:19

#76: - Re: Re: Re: Това е нивото на българската защита на животните! Позор! Аз съм човека създал петицията ,пуснал я и подобен език тук ми е безкрайно неприятен.С подобно поведение и език едва ли ще успеем да убедим някого в правотата си.Мисля,че повече обяснения не са нужни.Както казах нищо лично.

 


Гост

#95

2013-10-03 18:25

МНОГО СПЕШНО ТРЯБВА ДА СЪБЕРЕМ ХИЛЯДИ ПОДПИСИ,ЗАЩОТО НАЗРЯВАТ МНОГО ЛОШИ СЪБИТИЯ У НАС ЗА НАШИТЕ БЕЗДОМНИ ПРИЯТЕЛЧЕТА.ПРАВИТЕЛСТВОТО ГОТВИ ВТОРА КЪРВАВА РУМЪНИЯ,НО У НАС! ХАЙДЕ ПРИЯТЕЛИ,НИМА ЩЕ ГИ ОСТАВИМ ДА ГИ ИЗБИЯТ???МОЛЯ,ПОДПИСВАЙТЕ И РАЗСПРОСТРАНЯВАЙТЕ!!!
Джулия Д. Стюарт
Гост

#96 Re: Re: Re:

2013-10-03 20:36

#92: Zoya - Re: Re:

Популацията няма как да се овладее 100% скоро. Това мнохо малко държави да успяли да го направят и то с желяана дисциплина (каквато липсва на българина) при прилагането на горе-изборените методи, и с изграждането на хуманни приюти. Не съм съгласна, че трябва да се чака още 20 години, преди бездомничетата на БГ да имат добри условия за живот в приют, докато намерят дом.

За сведение ще направя едно сравнение: Нова Зеландия е богата страна, в която проблема с бездомните животни е на дневен ред вече 130 години и не е решен. Хуманните приюти са спасителния пояс за хиляди животни и тук те са много. Всички хуманни приюти са собственост на защитни организации. Ако ги нямаме, животните са обречени.

 

Джулия Д. Стюарт

#97 Re: Re:

2013-10-03 20:39

#88: - Re:

Този въпрос е уреден с добавката в НК, която инкриминира особената жестокост към гръбначниживотни - чл. 325б.

 

Тази публикация е изтрита от администратора на сайта. (Покажи подробности)

2013-10-03 21:11


Тази публикация е изтрита от администратора на сайта. (Покажи подробности)

2013-10-03 21:14


Тази публикация е изтрита от администратора на сайта. (Покажи подробности)

2013-10-03 21:17