За отговорните хора и бездомните кучета

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията За отговорните хора и бездомните кучета

Маги

#51 Re: Re: Re:

2013-10-01 18:34

#16: - Re: Re:

Пообразовай се ти малко....Всяко ГРЪБНАЧНО същество по закон Има права...предполагам не знаеш кои са гръбначни,за това,прочети!!!

Тази публикация е изтрита от администратора на сайта. (Покажи подробности)

2013-10-01 18:40


Маги

#53 Re:

2013-10-01 18:45

#5: Неизвестен автор -

Едва ли има по-голям помияр от теб!!Ти пък кой/коя  си,че се определяш за нещо повече от едно куче??Което със сигурност има по-висок коефициент на интелигентност от теб...Това,че можеш да говориш,а не да лаеш и вървиш на 2 крака,а не на 4-НЕ ТЕ ПРАВИ НИЩО ПОВЕЧЕ от едно обикновенно гръбначно същество-кавито са и те!!!


Гост

#54

2013-10-01 18:47

Моля не правете с България това, което става в Румъния

Гост

#55 Re:

2013-10-01 18:49

#2: -

Напълно съгласна съм с това мнение. Аз също съм против точка 2, така че няма да подпиша тази петиция!
Когато се направи по-добре структурирано предложение за решаване на проблема, когато предложението е написано грамотно - тогава ще го подкрепя!

Тази публикация е изтрита от администратора на сайта. (Покажи подробности)

2013-10-01 19:41



Гост

#57 Re: Re:

2013-10-01 19:57

#55: - Re: Всеки има право на мнение.Не искам да агитирам никого,но бездомните кучета,които за някои са напаст /аз лично ги наричам безпризорни/ са продукт на безхаберието и пълната липса на отговорност в хората ,които се наричат стопани и собственици на домашни "любимци".Все пак Ви поздравявам за изразеното мнение написано цивилизовано , а не като част от другите коментари.

 

 


Гост

#58

2013-10-01 20:38

НЕ ИСКАМ ДА СМЕ ВАРВАРСКА ДЪРЖАВА!!!

Гост

#59

2013-10-01 20:45

Не можем да си позволим да се излагаме пред света подобно на Румъния!!!Нима ще позволим и България да се превърне в същата кървава баня?!!!Хора,замислили ТОВА-не гневите БОГ!!!

Тази публикация е изтрита от администратора на сайта. (Покажи подробности)

2013-10-01 21:24


Pinochet

#61 Re:

2013-10-01 21:25

#5: Неизвестен автор -

Разбира се че хората също са важни.Но за кои хора говорите???? Тези ,които си изхвърлят нежеланите бебета на улицата,наркомани,изнасилвачи,убийци,крадци и т.н.Всичките беди започват от нас хората.А за хора като вас,които лесно решават съдбата на живо същество по добре да не говорим.Само желая някой ден и вашета съдба да бъде решавана за 14 дни без право на избор.

jema

#62 Re:

2013-10-02 03:06

#1: Zoya -

Сигурна ли сте,че това е писмо на мениджър на приют в Румъния?Убедена съм,че четох тези думи преди повече от 6 месеца и ставаше въпрос за американски приют.Разбира се,това няма значение.Няма значение в коя част на света се случва,проблемът е,че изобщо се случва.Писмото ме разтърси и тогава, и сега.Никой няма право да решава кой има право да живее и кой -не.

PS:Май сгреших,че първо не прочетох другите коментари.Както винаги,пъстротата и богатството на българския език са изведени на преден план.Моето лично мнение е,че когато човек няма какво да каже,е по-добре да замълчи,отколкото да се излага в публичното пространство.Обидите и каруцарските псувни не решават проблеми.Някой да е чул куче да псува?

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2013-10-02 08:58



Гост

#64

2013-10-02 09:09

Нека всички да се обединим и да накараме управляващите да вземат жизнено важните решения за излизане от кризата!

Гост

#65

2013-10-02 10:04

ДО АВТОРА НА ТАЗИ ПЕТИЦИЯ - МОЛЯ,ПРОМЕНЕТЕ ТОЧКА 2(ДВЕ)- ИМА И ОТГОВОРНИ ХОРА, КОИТО НЕ ИСКАТ ДА ПОДЛАГАТ ДОМАШНИТЕ СИ ЛЮБИМЦИ НА КАСТРАЦИЯ НО И НЕ СА РАЗВЪДНИЦИ.ТРЯБВА ДА СЕ НАМЕРИ КОМПРОМИСЕН ВАРИАНТ ОТ КОЙТО ДА НЕ СТРАДАТ СЕРИОЗНИТЕ ХОРА.
Zoya

#66 Re:

2013-10-02 12:03

#65: - Аз смятам,че съм от същите отговорни хора.И се надявам да има още много такива.Но за съжаление има и много безотговорни.И те са май повечето.Отново за съжаление явно няма друг изход съдейки от опита на държавите в които нямат такива проблеми.Повече от десет години се кастрират бездомни кучета.Само в кастрационния център в Студентски град за 10 години са кастрирани на 15 000.Само за последната година и половина в Екоравновесие са кастрирани над 4000.По времето на Стефан Софиянски /докато беше кмет на София/ бяха избити хиляди кучета.Но край няма.Само с работа при бездомните няма да стане.Не мисля да променям никаква точка в петицията.Ако стигнем до там да я внасяме,а това зависи от броя подписи ще има още много работа върху предложените промени.Защото има и болни кучета за които е противопоказна.Но нали разбирате,че в една петиция няма как да се изреди всичко.Не Ви убеждавам да подписвате.Всеки решава за себе си.

 

Тази публикация е изтрита от автора на петицията. (Покажи подробности)

2013-10-02 13:57


царицата

#68 Re:

2013-10-02 17:34

#2: -

Извинете,но кой мислите ,че трябва да създаде Зоополиция?

царицата

#69 Re: Re:

2013-10-02 17:39

#55: - Re:

Тази петиция е по- специално да се спре решението на властимащите да променят закона за защита на животните и не кастрациите са на челно място,а избиването на уличните кучета ,което вече се решава и всеки момент ще стане втора кървава Румъния.Така че да не заохкате когато България почервенее от избитите хиляди животни,защото вие егоистично си мислите дали кучето ще ви го кастрират или не.

царицата

#70 Re: Re:

2013-10-02 17:42

#62: jema - Re:

Точно!Кучетата не псуват,не изнасилват,не заразяват със спин,не предизвикват войни......Те са нашите най-добри приятели!

Тази публикация е изтрита от администратора на сайта. (Покажи подробности)

2013-10-02 17:57


Тази публикация е изтрита от администратора на сайта. (Покажи подробности)

2013-10-02 17:58


Тази публикация е изтрита от администратора на сайта. (Покажи подробности)

2013-10-02 18:00


Тази публикация е изтрита от администратора на сайта. (Покажи подробности)

2013-10-02 18:01


Zoya

#75 Re: Re: Това е нивото на българската защита на животните! Позор!

2013-10-02 19:52

#74: ташев - Re: Това е нивото на българската защита на животните! Позор! Ташев най учтиво моля да спрете да пишете тук.Искренно се надявам,че правите разлика между петиция /индивидуална или колективна молба в писмен вид, подавана към органите на държавната власт. С нея се изисква предприемане на някакви мерки или извършване на някаква дейност от съответната организация. За да се внесе официално, обикновено се изисква да бъде подписана от определен брой граждани. В днешно време това може да стане и с помощта на интернет/ и група в Фейсбук или някакъв форум създаден с цел обмяна на мнения.Ако подкрепяте петицията просто я подпишете,ако не подкрепяте недейте.Но подобно поведение е меко казано неприемливо и още по меко казано неприлично и което е най лошото създава много лоша представа за хората които защитават кучетата.Нищо лично.