Петиция за разпускане на ДПС като незаконно регистрирана партия


Гост

#951

2014-10-09 13:23

Искам да се разпусне тази партия

Гост

#952

2014-10-09 13:23

Вън ДПС!
Иван

#953

2014-10-09 13:24

СЪГЛАСЕН СЪМ ДА БЪДЕ РАЗПУСНАТА

Гост

#954

2014-10-09 13:25

Няма кво да коментирам.
Подписвам.

Гост

#955

2014-10-09 13:26

ако сте истински българи подпишете се

Гост

#956

2014-10-09 13:28

Каквото и да коментирам, Конституцията на РБългария е категорична по този въпрос. А и не ми харесва някой да ми иска извинение, затова, че преди години управляващите в България са решили, че живеещите тук, трябва да носят български имена. Това не е моя вина, нито на народа ми... А в същото време да ми обясняват, че в продължение на 500 години не е имало турско робство, а турско присъствие! Аз съм учила друга история... За Баташкото клане, за насилствено покръстване, за изнасилванията, за кланетата... И .. паметта на Апостола ми е много скъпа... няма как да я предам!!! Във вените ми тече българска кръв!! Разбира се, аз не мразя турското население! Но смятам, че претенциите на ДПС са твърде големи....Затова подписвам!


Гост

#957

2014-10-09 13:32

Ако г-н Местан ще ни съди за това, че не можел да прави агитация на майчиния си език , то задавам си въпроса не може ли и ние да го съдим за всяване на етническо напрежение и подклаждане на гражданска война... Малко е да се каже, че съм бясна.  И ако има един силен човек, който да ни поведе в тази посока повярвайте ми, че няма да стоя и да пиша пред компютъра, а ще може изцяло да разчита на моята реална подкрепа.


Гост

#958

2014-10-09 13:32

Поставих подписа си под тази петиция така, както бих го поставил под всяка подобна петиция, отнасяща се до законността на която и да било обществена формация. В позицията ми няма нищо моментно или кампанийно. Тя се основава както на съдържанието на законите в Република България, така и на публично изразените от страна на видни български конституционалисти становища по въпроса. Доказателство за горното е публикацията от 16-ти октомври 2006 година под надслов "ОТНОСНО СТАТУТА НА ʹОСОБЕНОТО МНЕНИЕʹ", поместена в сайта "НОВА МАГНАУРА". Във връзка с това вж.: http://www.newmagnaura.org/b01070307oblastipolitikaOsobenoMnenieall.htm

Гост

#959

2014-10-09 13:33

TУК Е БЪЛГАРИЯ НЕ Е ТУРЦИЯ ВЪН ОТ ДЪРЖАВАТА НИ МОЕТО ДЕТЕ Е БЪЛГАРЧЕ И НЕ ЩЕ СЛУЖИ НА ТУРЦИ.
юрист

#960 Re: Re: ДПС аут

2014-10-09 13:33

#829: - Re: ДПС аут 

 Като юрист ще ти кажа, че сама по себе си агитацията на чужд език не е предпоставка да се обяви дадена партия за етническа. Противозаконно е, но санкцията в случая е парична глоба, каквато същите господа ще заплатят без проблем. За да се обяви за етническа, трябва да се отказва достъп на други етнически граждани да участват в нея, а както знаем всички - такива има. Моето лично мнение по въпроса обаче е следното - може ли да затъваме все повече година след година и вместо да говорим за реалните си проблеми, да обръщаме внимание на това кой на какъв език говори?! ДПС е фактор в политиката не заради турските си потдръжници, а заради българите, които не ходят да гласуват. Това мисля, че е ясно на всички. Да не говорим, че ако ДПС реално беше етническа партия, то тогава Кърджалийският район щеше да процъфтява, но това не се случва. Турците в България са на същия хал като нас. ДПС, също като останалите партии, се интересуват само от ПАРАТА и използват всякакви средства, за да се доберат до нея! Използват нас, изплазват и тях, за да насаждат омраза и разделение, за да се занимаваме с това, докато те безнаказано ограбват и съсипват държавата. Вземете вече се съвземете и дайте да се стегнем и да ги стегнем тях, да покажем, че не позволяваме да ни ограбват!


Гост

#961

2014-10-09 13:33

Смятам ,че ДПС няма място в Българският парламент и час по скоро трябва да бъде забранена.

Гост

#962

2014-10-09 13:35

Скапана партия като тази няма място в България!!!Да си ходят в скапаната Турция...

Гост

#963

2014-10-09 13:35

ВЪН ДПС И ДОГАН ДА ВЪРНЕ ХОНОРАРА СЪС ЛИХВИТЕ

Гост

#964

2014-10-09 13:41

Напълно съм съгласна, освен това и се оказа , че тази партия масово купува гласове. Нали купуването и продаването на гласове е престъпление.
ФЕС

#965 ДПС

2014-10-09 13:42

По логиката на всички тук, подкрепящи петицията, трябва да се забранят всички партии. Тъй като всички са създадени на етническа основа! Нима БЪЛГАРСКИЯТ етнос не е етнос ?!? 

ГОСТ

#966 Re: Re: Re: ДПС аут

2014-10-09 13:44

#960: юрист - Re: Re: ДПС аут 

 Като един член, симпатизант и подръжник на ДПС ти правя чест. Това е точно, ясно и конкретно! Моите поздравления г-н Юрист!


Гост

#967

2014-10-09 13:45

ВЪН МИШКИИИИИИ!!!!!
турчин

#968 Re:

2014-10-09 13:48

#956: -  

 А това, че е имало "турско присъствие" май е по вината на сегашните турци, които живеят в България ?!?


Гост

#969

2014-10-09 13:49

Shte uspeem prodaljavaite vse tala

Гост

#970

2014-10-09 13:51

Сега и ако някой се нагърби да събере доказателства за потъпкването на конституцията от тази партия... би било страхотно :)))

Гост

#971

2014-10-09 13:52

Ако наистина е незаконно регистрирана партия,то следва да бъде разпусната,а този,който е регистрирал и е позволил да се появи в листите,да бъде наказан!

Гост

#972

2014-10-09 13:52

Вън дп(*
dudawrld

#973

2014-10-09 13:53

От времето на Емел Етем!!! това бедствие се разраства лавинообразно! Планинити оголяха! Как няма да има наводнения и бедствия?! И дума не се споменава за засаждане на дървета! Преди години Европейския съюз сигнализара за занижени количества гори, което води до почти невъзможност за самовъзстановяване на природата ни. Да не говорим за системния недостиг на качествена питейна вода в повечето селища!!!!!и т.н.Да сте чули ПОНЕ ЕДИН ПОЛИТИК в своята предизборна кампания да говори за това!? Аз не съм! И какво ще решават в следващия парламент...?

Любка Христова

#974 Както се казва на английски "They are taking a piss with us"!!!

2014-10-09 13:54

Нямам нищо против хора с различен произход или пък религия - всеки има право да вярва, в каквото си вярва, щом това му доставя вътрешен мир; както и да избира на коя територия да живее, стига да спазва законите на местната власт. То у нас се напълни с разнообразни езически веруюта освен "старомодното" и скучно православното християнство - от ислям до хинду. Проблемът идва, като се погазва законът на държавата по прибиваване.

Слушайки Хюсеин Хафъзов по време на предизборен митинг в Чорлу Турция, се замислих: то и ние имаме българи, които са останали в турските земи и не са успели да си тръгнат от там, когато Източна Румелия е станала независима от Турция и се е сляла с Княжество България, а те са останали на турска територия. Но не съм чула българи от настоящата България да гласуват за турски управници под претектс да спасяват братята си оттатък граница.

Демократическо и човешко право може да е да си говориш на друг език, който може и да ти е роден, но по време на предизборна кампания за държава, в която официалният език е Български, значи би трябвало да се говори на български. Нали? Дали?

Продължавам да посочвам за пример Франция и Австралия.
Във Франция не се носи бурка на публични места. Може да ти е религия и да ти е човешко право, но си в Християнска държава и застрашаваш сигурността и чувството за безопасност на по-голямата част от народа, така че се съобразяваш със закона и човешките права на останалите единици от народа, към който уж искаш да се приобщиш.
В Австралия пък не се предлага халал месо. Тяхната логика е проста - това е нашата държава и такива са нашите правила. Като не ти харесва, никой не те кара да стоиш тук.


Гост

#975

2014-10-09 13:55

Петиция за разпускане на ДПС като незаконно регистрирана партия