Петиция за разпускане на ДПС като незаконно регистрирана партия

wizard

#2676

2014-10-15 19:05

Недопустимо е воденето на агитационна предизборна политика в България на чужд език.


Гост

#2677

2014-10-15 19:08

дано съм жив, за да го видя това изпълнено

Гост

#2678

2014-10-15 19:14

Крайно време е. Нямам против редовите турци и българи. Просто този бизнес кръг експлоатира работливите и честни турци в България.

Гост

#2679

2014-10-15 19:17

Краѝно време е ,да се разпусне ДПС и да няма турска партия в НС!!!!!

Гост

#2680

2014-10-15 19:25

Да изчезва

Гост

#2681

2014-10-15 19:31

dps da se razpusne

Гост

#2682

2014-10-15 19:34

Да си ходят в Турция - ние да не би да имаме българска партия в Турция мм? Защо ни е турска партия в България - сори, но Булгаристан е затворен за башибозуци. Хайде обратно в своята държава!

Гост

#2683

2014-10-15 19:34

България за Българи

Гост

#2684

2014-10-15 19:36

Долу тази мизерна партия. Защо ние нямаме партия в Турция,Гърция,Сърбия,Германия,Италия? А турците имат партия в България и пак ще има Турско/Циганско робство.
Димитър

#2685 ДПС

2014-10-15 19:37

Навършиха  се 30 г. от началото на грозното изстъпление, наречено евфемистично "голямата екскурзия" от комунистическата върхушка в страната. Стотици хиляди български граждани с турско самосъзнание бяха принудени да напуснат родината си. Обстоятелствата около "екскурзията" и предшестващия "възродителен процес" все още остават неизяснени, което урежда интереса на Ахмед Доган и мафиотско-ченгеджийската клика около него. Те си знаят колко са набъркани в помията и за чии интереси работят и до днес.
В началото на 80-те вождовете на изток от Желязната завеса започват да осъзнават, че губят Студената война. Икономиката фалира, трупат се огромни дългове, съществува дефицит на стоки от първа необходимост. Дори и най-надъханата част от пролетариата вече се съмнява в "светлото комунистическо бъдеще", а по-информираните и далновидни партийци вероятно са усещели и предстоящия крах на режима. С други думи, България се намира в състояние на тежка криза - икономическа и екзистенциална. В такива моменти тоталитаристите реагират учудващо еднотипно - изнамира се враг. Страх свръх всички страхове или point de capiton (буквално: копчето на тапицерията) както го нарича Лакан, който освобождава масите от мисълта за всички останали несгоди, сплотява и ги мобилизира срещу себе си в името на всеобщото благо. За Хитлер бяха евреите, а за съветската империя и нейните сателити - западния човек и капиталистическата система. Само дето страхът неизбежно се банализира (отслабва) с времето и бе необходимо дефинрането на нова заплаха, този път отвътре.
Целият замисъл и реализация на т. нар. "възродителен процес" е толкова унизителен и нелеп, че едва ли би могла да му се припише някаква цел различна от изкуствено насаждане на напрежение между българи и турци. Аз самият съм роден в онова горещо лято на 1984 г. и никога няма да забравя следната твърде показателна случка, разказана от майка ми. Ден преди мен, в същото отделение на "Майчин дом" се ражда дете от турски произход. Майката иска да го кръсти Галип. Да, ама не. Сестрите носят някакъв списък и уведомяват жената, че ТАКОВА ИМЕ НЯМА! Галип не може, рекли, ще го запишем Гълъб. Ама какъв е този гълъб, възпротивили се родителите и настояли бебето да се казва както те са решили. В крайна сметка, до момента на моето изписване този Галип/Гълъб така и си останал безименен и незаписан в регистрите на НРБ. Какво се е случило сетне, можем само да предпологаме. Какато можем да предполагаме и защо не се говори за дългата ръка на Държавна сигурност в терористичните акции от 1984-85 г. при положение, че връзката на атентаторите с ДС от дълги години е публична тайна.
Ето какво пише политзатворникът Янко Янков в книгата си "Българският тероризъм":






"На 13 август 1987 г. са били арестувани Елин Демиров Маджаров* (Емин Мехмедали) и Алцек Демирев Чакъров (Абдула Чакър) - моряк от държавната фирма "Океански риболов", регистриран като действащ сътрудник на Държавна сигурност (влючен в ореративно-издирвателните мероприятия срещу собствената му терористична група!!!) и ползващ три агентурни псевдоними - Абдула, Дениз и Моряка.

На 19 август 1987 г. е арестуван и третият главен участник в терористичната група Сава Руменов Георгиев (Саафет Реджеб) от с. Череша, община Руен, строителен техник и технически съветник на групата, сътрудник на Държавна сигурност...
...Само четири месеци след постановяването смъртната присъда на тримата е потвърдена от Държавния съвет и на 6 септември 1988 г. те са разстреляни. Лично на мен не ми е известно след 70-те години да е имало в България друга смъртна присъда, която да е била изпълнявана за толкова кратко време след произнасянето и.
Тъй като в затвора съм бил заедно с петима от седемте осъдени по този процес (Елин Маджаров, Алцек Чакъров, Сава Георгиев, Севдалин Маджаров, Никола Николов) и тъй като по силата на това обстоятлство съм имал възможността да установя по категоричен начин, че те са били извършили тези терористични акции именно по нареждане и под непосредственото ръководство на висши офицери от българската Държавна сигурност, лично и многократно в продължение на повече от 15 години съм писал до прокуратурата и до официалните държавни институции изключително много искания за разследване, но до днес не съм получил нито един отговор."

*Елин Маджаров, сервитьор в елитни заведения и продавач на сладолед в Бургас също е деен сътрудник на ДС. През април 1987г. срещу тези лица, ДС започва Дело за оперативна разработка (ДОР) "Двуличник-87", което прераства в ДОР "Мерзавци".


Всичко изглежда доста прозрачно. Смяната на имената настройва турци срещу българи (не случайно се лепва и етикета "възродителен процес", който иде да представи случващото се за всенародно и патриотично дело), а атентатите насъскват българите срещу турците - разделяй и владей. За съжаленике тези схема работи и до днес, чрез партийните креатури на Държавна сигурност - ДПС и Атака. Около 20% от и без друго намаляващите български избиратели продължават да играят по този сценарий. В чия полза е това си отговорете сами.


Гост

#2686

2014-10-15 19:49

не на етническите партии в република България

Гост

#2687

2014-10-15 19:50

За тези, които насаждат омраза между хората живеещи в нашето мило Отечество, било на етническа или верска основа, с цел докато се избивате по-между си, те да трупат богатства, наказанието е Смърт, смърт и пак смърт.


Гост

#2688

2014-10-15 19:51

ДАНО НИ ЧУЕ НЯКОЙ-ЧЕ БЪЛГАРИТЕ МАЙ ВСИЧКИ СА ГЛУХОНЕМИ


Гост

#2689

2014-10-15 19:59

Българите са единственият покорен от турците народ, който не дава генерално сражение на завоевателя си и пада в плен почти без да е оказал съпротива.В резултат на всичко това в края на XIV век България е една изсъхнала, пуста и чумава земя, потънала в хаос и безвластие, чийто завоевател изчезва за десетилетия след триумфа си, сякаш не желае да я владее.

Гост

#2690

2014-10-15 20:09

Всеки, който се чувства българин, трябва да подкрепи тази петиция!

Гост

#2691

2014-10-15 20:12

Да се надяваме на успех!
Очител

#2692 Re:

2014-10-15 20:12

#2513: -  

 В твоето   Очилище не са ли те Учили що са препинателни знаци-демек,,точка,,,,запетая,,,,начало и край на изречение,,.Тогава коментирай.


Гост

#2693

2014-10-15 20:24

Нежелая ДПС да ни управлява.
kroko1914

#2694

2014-10-15 20:31

Една стъпка срещу организираната престъпност!


Гост

#2695

2014-10-15 20:32

това трябваше да се направи още преди 25 години , но никога не е късно . България над всичко

Гост

#2696

2014-10-15 20:32

Ако всички тук подписалите тази петиция,бяхте отишли да гласувате,струва ми се,че тези резултати нямаше да бъдат такива.А ДПС щяха да си духат курбана на рамазан байрама.

Гост

#2697

2014-10-15 20:34

Крайно време е да разкараме не само ДПС от властта, но и сички други партии. ЗАБРАНА НА ПОЛИТИЧЕСКИТЕ ПАРТИИ И УСТАНОВЯВАНЕ НА НАРОДОВЛАСТИЕ - ПРЯКА ДЕМОКРАЦИЯ, чрез свикване на инициативни комитети по градове и села!

Гост

#2698

2014-10-15 20:34

dps vie razru6ihte mira
Гост

#2699 Re:

2014-10-15 20:37

#2686: -  

 Не на ВСИЧКИ ПАРТИИ в България!


Гост

#2700

2014-10-15 20:55

Напълно съм ЗА!