За намаляване броя на депутатите

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията За намаляване броя на депутатите


Гост

#201

2013-02-20 18:56

Венсеремос, ще победим!
Промяна

#202

2013-02-20 19:00

Подписката е от поне 60 страници, да се разпечата и да се премести на улицата, във всички градове! В момента питат хора и дават по новините и извънредни емисии разни супер неориентирани хора, които не знаят за какво са на улицата. Ако някой може да сведе до знанието на медиите тази петиция ще е супер!

Гост

#203 Re:

2013-02-20 19:06

#202: Промяна -

Е, писах днес в страницата на БНТ, цял ден. Помагайте и Вие, по страниците на медиите. То не се познаваме, няма създадена организация. Не сме  партия, или друга мръсна думичка :) Всеки прави, каквото може.

Това със списъците, рано или късно, трябва да стане. Трябва да се прави инициативен комитет, да се регистрира. Но малко се промени ситуацията, с тая оставка. Мислене си е необходимо, и да помагаме, кой с каквото може.


Гост

#204

2013-02-20 20:22

Няма смисъл от толкова много депутати, които дори и не присъстват в пленарната зала, а лапат големите заплати!!!!!

Гост

#205

2013-02-20 20:36

20 човека,ама да знаят за какво се намират там.Олигофрени,само да ги храним не желаем.

Гост

#206

2013-02-20 21:05

Искам живот за мен и децата ми тук и сега в България!

Гост

#207

2013-02-20 21:36

50 ДЕПУТАТА СА ДОСТАТЪЧНИ

Гост

#208

2013-02-20 21:54

Бих искала да предложа и промяна в статута на съдебната власт: да се свали имунитета на съдии, прокурори и следователи (с цел да се намали корупционния модел); районните съдии да бъдат избирани от местното население за период не по-дълъг от 6 години (за да се преустанови безкрайното проточване на дела); съдебните заседатели наистина да се избират от местното население.

Гост

#209

2013-02-20 23:58

Е, как пък преценихте броят да е 46???

Гост

#210

2013-02-21 00:44

Broia na deputatite triabva da e nai-mnogo 60.Da mogat da se otzovavat ot izbiratelite si po vsiako vreme,ako ne rabotiat dobre.Zaplatata im da bade ravna na tri(3) minimalni rabotni zaplati.Moje i po-malko.Nali rabotiat na ,,Polsa Rodu,,.Da niamat slujebni koli,a da ispolsvat obstestven transport i li4ni avtomobili.Da niamat lichni sekretarki i pomostnizi.Mogat da izpolsvat za konsultazia spezialisti naeti ot parlamenta.Da niamat predstavitelni pari-zaplatata im e dostatachna.Da ne hodiat liatoto besplatno na pochivka.Pri otsastvie ot rabota-bes zaplata,sankzii,uvolnenie ot isbiratelite.Ako izlizat vakanzia poveche ot 20 rabotni dena v godinata,da ne im se zaplastat tesi dni ili da sa s minimalnata zaplata sa Balgaria.Da ne polsvat nikakvi privilegii i da niamat deputatski imunitet,ako sa obvineni sa prestaplenie,sa koeto se predvijda poveche ot dve godini zatvor.
Гошо

#211 Re:

2013-02-21 01:11

#208: - Бих искала да предложа и промяна в статута на съдебната власт: да се свали имунитета на съдии, прокурори и следователи (с цел да се намали корупционния модел); районните съдии да бъдат избирани от местното население за период не по-дълъг от 6 години (за да се преустанови безкрайното проточване на дела); съдебните заседатели наистина да се избират от местното население.

Това е доста интересно предложение, лично аз съм много ЗА. Имате ли възможност да го формулирате като въпрос за Референдум. С приложени мотиви. В достатъчно категорична и разбираема форма, за всички, които ще гласуват за него. С текст, защитим от недобросъвестни промени по пътя към прилагането му.

Предполагам, наясно сте , че такъв въпрос изисква последващи действия на парламента и трудно може да се приложи пряко.

От друга страна, има хиляди проблеми, противоречия и неясноти в нормативната уредба. Според мен, създавайки работещ парламент и възможност за отстраняване на  висшите магистрати и конституционни съдии от Суверена, ще създадем условията и за работеща съдебна система.

 

Относно числото 46: Това число се оформи, тъй като съвестта ни не позволява да напишем по-малко :)

Има добра мотивировка за по двама народни представители от област, това прави 56.

Бихте ли защитили числото 60 с логични мотиви. Защо точно 60, или 20? Ама убедително.

Относно заплатите на Народните представители: Все пак това е най-отговорната работа в България. Тези хора създават законите. Необходими са помощници, телефони ... Би следвало да е осигурено. Но в момента си е разхищение, преките разходи по един народен представител са над 18000 месечно. А с някои други - надвишават 200000 месечно, за един депутат. Много пари са. На фона на общата мизерия, звучи мародерски. Колкото 1000 месечни сметки за ток, примерно :)


Гост

#212

2013-02-21 01:29

Triabva da se namali ne samo broia na deputatite,no i na zialata administrazia,na u4astnizite v bordove,komisii i vsiakakvi klatimadurnizi na darjavna izdrajka !!!
charro

#213

2013-02-21 01:33

Darjava ot 7miliona ne moje da si pozvoli da hrani tolkova mnogo dapotati.

Гост

#214 Re: Re:

2013-02-21 01:39

#211: Гошо - Re:

Vseki deputat,ako ima nujda ot konsultazia,moje da dade zaiavka sa niakakav spezialist.Dori moje da poso4i konkretno lize-spezialist v dadena oblast.Administrativnia otgovornik v parlamenta,pokanva tosi spezialist sa konsultazia.Sled konsultaziata mu se plasta po opredeleni ot parlamenta tarifi-po4asovo saplastane ili sa svarshena rabota.Ako tosi spezialist,ne haresva zaplastaneto,prosto ne idva da varshi rabota.Vsi4ki tesi pokani i rashodi,triabva da podlejat na srtog kontrol-Diankov e podhodiast !


Гост

#215

2013-02-21 01:49

Iskam da kaja,4e triabva da se promeni podhoda kam zialata darjavna i obstinska administrazia.Da se glasuva zakon,4e pri kandidatstvane sa administrativna dlajnost,predimstvo imat horata sas visshe obrazovanie.Dostata4no bezrabotni visshisti imame i mogat da zaemat administrativnite dlajnosti.Sled tosi zakon,na srednistite vraskite niama da pomagat-vse oste ima takiva po kanzelariite.SORY,no da sa u4ili pove4e!

Гост

#216

2013-02-21 01:56

Triabva da se vavede sas zakon obrazovatelen zenz pri glasuvane.Da bade zabraneno da glasuvat na hora,koito niamat zavarshen osmi(8) klas.Ne mojem da pozvolim pove4e na primitivni,neobrazovani hora,da glasuvat i da opredeliat sadbata na ostanalite.Neobrasovanite sa lesno manipulirani.

Гост

#217

2013-02-21 02:04

Za deputatite triabva da ima iziskvane za 4isto sadebno minalo.Tuk v Belgia sa nai-obiknoveni profesii iskat svidetelstvo sa dobro darjane,a nie tarpim kriminalni tipove da ni upravliavat.Triabva deputatite da sa izdarjali psihotest kato sa shofiori-D kategoria i da ne sa registrirani v psihodispanser.Triabva da imat zavarsheno pone sredno obrazovanie s diploma.Triabva da ne sa po-mladi ot 25 godini(4ovek e oste neopiten i lesen sa manipulazia) i da ne sa po-vasrastni ot 75 godini,zastoto obiknoveno sled tasi vasrast,4ovek ima zdravoslovni problemi !G.V.

Гост

#218

2013-02-21 03:41

УСПЕХ!

Гост

#219

2013-02-21 08:50

За какво са ни толкова депутати,след като и без това идват толкова малко на работа.Нека се изведе от протоколите колко са присъствали средно аритметично на заседанията и да се приеме да бъдат толкова или по-малко,защото и не всички от присъстващите вършат някаква работа повече от това да дремят или човъркат в таблетчетата си!
Гошо

#220 Re:

2013-02-21 08:55

#215: -

Ами аз съм със средно образование. Три висши учих, 89-та ме изключиха за уронване престижа на преподавател по полит икономия. След това сменихме системата. В началото на 90-те се наложи да работя - нямаше какво да се яде. Винаги аз съм си бил работодател, един ден нямам като наемен работник. Оправял съм се, и каквото съм си изкарал, със собствен труд и умения е било. Падал съм, ставал съм, ей така. Но, от милата Родина нищо не съм взел, нито съм и продавал. Хората ме търсят, за да работят с мен, защото съм от най-най добрите в това, което правя.

Пиша на кирилица, владея два чужди езика и се оправям на още седем, включително китайски. И такива , от моето поколение, са много, в такива времена попаднахме.

Тази кауза ме вълнува и съм изцяло за нея, защото ме е срам да гледам хората - съседите, по улицата, клиентите им. Срам ме е да им взема пари, защото те нямат. Срам ме е, че извън България ме гледат като маймуна от бананова република, и като стаме дума да правим нещо в България, ме питат "на кой колко ще се дава и не може ли да е извън България, че ние нямаме такава практика", защото като такава държава ни познават всички.

Та, Господине, не мислите ли, че малко преувеличавате.

А иначе, не е нормално. Не е нормално да си топли бабата една стаичка по два часа на ден. Не е нормално да не може да си плати сметката за това. Не е нормално да плащаме месечно за държавно и регулаторно управление повече, отколкото са сметките за ток на всички. Не, не е нормално.


Гост

#221

2013-02-21 10:50

Петицията е мн.добра.Трябва да увеличите въпросите към Обществото,относно ползването на природните ресурси на Родината ни,за благото на Народа,не за чужди интереси,увеличаване на доходите като тези на др.страни от ЕС,отнемане на заграбеното от Народа и Държавата,след 1989 година и връщането му в народни ръце,за национализирането на дружествата от значение за Националната ни сигурност,да има ТКЗС-та и Кооперации/частни и държавни/,както е в Израел,например,за да може бедните и необразованите българи,цигани и др., и тези които нямат собствена земя,да работят в тях.Важно е и допитване до Народа за смъртното наказание,защото престъпността е нараснала много,независимо,че в рамките на ЕС,това е спряно,но не и забранено,както е упоменато в Конвенцията за правата на човека на ЕС.

Гост

#222 Честни избори

2013-02-21 12:35

Смятам, че е изключително важно до избори да се допускат само хора със завършено основно образование, така ще се избегнат в голяма степен купените гласове.
Гошо

#223 Re:

2013-02-21 12:44

#221: -

Отдавна мисля по нов закон, специален по отношение на Наказателния и Наказателно-процесуалния кодекси.

Закон за бандитизма

1. Да реши въпроса с корупцията и други зависимости в държавни и обществено значими органи;

2. Да реши въпроса с мутрите и силовите групировки;

3. Да реши въпроса с бандитизма и обществено опасното заговорничество при бивши и настоящи от службите (Тук попадат медиите, банките, приватизацията, дипломатическите среди, браншовите организации, ползването на ресурса на силовите служби за собствени или партийни цели, и какво ли не, и какво ли не);

4. Да реши проблема с първоначалното финансиране от партийните каси като злоупотреба с народни пари;

5. Да реши въпроса с нарушаване правата върху природните ресурси на Родината ни за чужди интереси;

6. Да реши въпроса с безпричастността на държавните органи с доходите, със свободата в икономиката, със собствеността в полза на чужди интереси;

7. Да реши въпроса с дружествата от значение за Националната ни сигурност;

8. Да реши въпроса с за смъртното наказание за особено тежки престъпления по този закон;

9. Да въведе 30 годишна давност за отнемане на заграбеното от Народа и Държавата и за всички престъпления по този закон.

За съжаление, това е цялостно преразглеждане на област от законодателството. Не е от компетентността на Референдум. Може да стане на Велико народно събрание. Или от свястно обикновено народно събрание. За каквото  става дума в тази петиция. Според мен.

Шаламанов

#224 Тема

2013-02-21 14:15

Изтрихте ми написаното мнение, но съм за 56 + 18 = 74 депутата. Уравнението е от броя на областите умножено по 2 и 18-те ресора, за които отговарят представителите. По-малко не го виждам. Колкото сме повече толкова е по-сигурно да успеем !


Гост

#225

2013-02-21 14:25

те така или иначе и без това не ходят на работа,но си вземат заплатите със сигурност първи.защо трябва да бъдат 240.......нека да им се намали бройката поне 1/2-та ние НАРОДЪТ им я плащаме за бога.