Против закон за брокерите на недвижими имоти, съставен от НСНИ


Гост

#1

2013-02-03 14:24

Успех !!!!

Гост

#2

2013-02-03 17:08

Считам че петицията е напълно правомерна и съм съгласен с всичко изложено във нея.
Необходимо да вметна че съм прочел предложеният от НСНИ закон за брокерите на недвижими имоти и съм констатирал същите нередности описани в настоящата петиция.


Гост

#3

2013-02-03 17:16

Моите поздравления за свършеното дотук.Това е най-точната и закономерна реакция на извършеното до тук от НСНИ.Дойде време всички които обичаме професията си да запретнем ръкави и да сложим справедливи законови темели за нашата дейност с което да пресечем нечистите лобистки интереси на малка групичка от хора които искат да смачкат така този бизнес, че да обслужва само личните им интереси.И преди да ви поздравя още веднъж с направеното до тук ви моля да да инициирате един широк форум от лица и фирми привърженици на който да се определят бъдещите задачи и се консолидира гилдията в защита на интересите си и тези на нашите клиенти. Благодаря. Захарий Зарков-управител Сико-1 ЕООД.
ЕЙБИЕН

#4 ПРИЗИВ

2013-02-03 17:46

Колеги, много е важно информацията в Петицията да бъде вписана точно, без пропуски. В противен случай, гласовете без точни данни, фирма, Булстат или анонимни НЯМА да се приемат и зачетат.

 

Аплодирам всички които застават зад тази Петиция.


Гост

#5

2013-02-03 20:23

Много е важно, да се защитат правата на брокерите, както задължения трябва да се регламентират и правата на брокера. Професията ни никак не е лесна, ако не сме защитени, трудът ни отива на вятъра. Процента от продажбите да бъде точно регламентиран, едни колеги работят на 2%,2.5%,3%, а има колеги които работят на 1%,1.5%. Защо???? Не малко труд влагаме в една сделка. На нас никой не ни прави отстъпка в нищо.
Има ли услуга, която не се заплаща на действителната цена? А кой в парламента работи без заплата??? Пожелавам успех на всички колеги  Снежана Иванова-Агенция Casa Blanca


Гост

#6

2013-02-03 21:56

Браво! Дано успеем всички заедно !
Колеги, не бъдете безучастни!
Включете се най-отговорно в подписката за да не се гаврят с вас и да не работите "под прикритие"!
Емо Кърчев
Гост

#7

2013-02-04 13:19

Абсолютно не съм съгласен хората от едно частно сдужение като НСНИ да се опитват да застанат на върха на бранша ни.Нека нещата следват демократичният подход. Нека нещата да се обсъдят на по-широка основа и то от управителите или собствениците на фирмите за недвижими имоти. Според мен трябва да се иска тяхното мнение, защото в края на краищата именно те ще трябва да плащат на своите подчинени и правилата трябва да са кристално ясни.


Гост

#8

2013-02-04 13:30

Успех колеги!!!

Гост

#9

2013-02-05 08:52

Крайно време е да се сложи ред в нашата работа - и колеги, и клиенти да носят съответната отговорност за работата си. Но не е този начина с извиване на ръцете, и отново от позицията на монополист. Нека регламентът бъде ясен и коректен!

Гост

#10

2013-02-05 12:45

Много точно написано не може няколко фирми които непрекъснато говорят че са най добрите а всъщност има отлив на клиенти от тях да се опитват по толкова долен начин да карат клиентите да работят с тях.
За закон / Без монопол

#11

2013-02-05 15:06

Колеги, отворете ИМОТ.БГ, и ще видите че почти всички членове на НСНИ, пускат офертите си като частни лица, некоректни цени и квадратури и прочее.
Лакарев

#12 Re:

2013-02-06 14:13

#5: -

Като чета такива коментари, се чудя-защо развалихме хубавия социализъм. Там всичко ни беше регламентирано. А и на всяка стока имаше цена. Живот като в журнал, не мислиш за нищо. Всичко е с регламент.

Сега ще ви защитят със закон от НСНИ, споко!

Ненова

#13 Re: Да сложим справедливи законови темели за нашата дейност

2013-02-08 08:19

#3: -

Здравейте господин Зарков,

напълно споделям разбирането Ви, че е дошъл момента за ОБЕДИНЕНИЕ и консолидиране на гилдията в защита на интересите на брокери и на клиенти. Считам, че РЕАЛНАТА ЗАЩИТА е постижима чрез ДЪРЖАВНА РЕГУЛАЦИЯ, а не чрез браншова такава. Съображенията затова са подробно изложени в Петицията, основното от което е пресичане на нелоялната конкуренция и произтичащите от нея евентуални негативни последици за брокери и за клиенти. И колкото повече разсъждавам, толкова повече се убеждавам, че дейността на брокерите би трябвало да урежда от Специален закон, като създаването и поддръжка на Регистър на брокерите се осъществява от независим държавен орган (напр.АВ); контролът - от съдилищата по реда на ГПК, а не от Комисия по професионална етика, състояща се от брокери - конкуренти, членове на частна Камара; квалификацията и последващите обучения на брокерите - от лицензирани от държавата Центрове за професионално обучение по реда на Закона за професионалното образование и обучение и Закона за народната просвета. Поздрави


Гост

#14

2013-02-13 15:09

Писна ми от надценки и предплащане за 100 години напред!

Гост

#15

2013-02-15 11:49

Подкрепям изцяло!

Гост

#16

2013-03-06 12:23

Съгласна съм с изложените аргументи. Не приемам да ми се вменяват само задължения. Откъде накъде брокерът да носи отговорност за дадена сделка. Това е задължение на нотариуса. Ако и ние ще носим тази отговорност, моля по едно бюро до всеки нотариус за брокер.
Брокер

#17 Нека да се обединим

2013-03-20 17:05

Поздравявам колегите за петицията БРАВО, нека се обединим срещу МОНОПОЛА и ако трябва да ги спрем на жълтите павета. Това което искат колеги е да изчезнем и да няма хляб за нас. Да работим за АДРЕС и др. за жълти стотинки или просто да МРЕМ за да останат ТЕ.

Гост

#18

2013-03-23 10:13

ЦВЕТАНОВА
ЗОРНИЦА 72 ЕООД

НАПЪЛНО ПОДКРЕПЯМЕ ПЕТИЦИЯТА.ЦЕЛТА Е ЯСНА-ДА МОНОПОЛИЗИРАТ ПАЗАРА.НАПЪЛНО
СЪМ СЪГЛАСНА С КОЛЕГАТА,КОЙТО Е НАПИСАЛ ПО-НАГОРЕ,ЧЕ ТОЧНО ТЕХНИТЕ ОБЯВИ В
ИМОТ.БГ И В ДРУГИТЕ САЙТОВЕ СА АБСОЛЮТНО НЕКОРЕКТНИ И ПОДВЕЖДАЩИ.ТЪЙ КАТО
НИЕ РЕДОВНО СПОРИМ С ТАКИВА КОЛЕГИ ПО-ТОЗИ ВЪПРОС,КАК ТРЯБВА ДА СЕ ОБЯВЯВАТ
ИМОТИТЕ,ЗА ДА НЕ СА ПОДВЕЖДАЩИ,ДАЖЕ ПОЛУЧИХМЕ ЗАПЛАХИ ОТ КОЛЕГА,КОЙТО СЕ
ПРЕДСТАВЯ КАТО БРОКЕР ОТ "АДРЕС"


Гост

#19

2013-03-23 14:44

Не на монопола!

Гост

#20 Закон за брокери на недвижими имоти

2013-03-24 13:09

Защо ли не се изненадвам за брокерите от Адрес тяхния шеф толкова с9е пъне да завземе целия пазар за недвижими имоти и оценители че нямам думи.

Гост

#21

2013-03-25 10:10

На пазара има място за големи фирми и
за малки/в повечето случаи семейни/фирми
Не може изкуствено да се създава среда
само за работа на едните или другите.
След 20 години в бранша едва ли някаква
комисия ще ме оценява дали мога да работя
тази професия.Клиентите и пазара вече са дали
своята оценка.

Гост

#22

2013-03-26 08:15

ТОВА Е ИСТИНАТА !!!!

Гост

#23

2013-03-26 16:58

Има нужда от закон,който да защитава труда на брокера,а не от закон с помощта на който някой да забогатява.

Гост

#24

2013-04-04 09:29

Членовете на НСНИ или както се наричат, са едва 10% от фирмите за недвижими имоти и не са те хората , които ще решават как да работим, когато те са некоректни и не си назначават брокерите на редовни трудови договори и до преди 2-3 години нямаха регистрирани фирми за тази дейност, и да ми предлагат курсове за брокери, които са нелегитимни. Петицията е необходима, за да се спре тази спекулация и да не се монополизира и тази сфера на икономиката на България!
Славея Апостолова
nie sme 7 agencii ot yambol

#25 peticiq

2013-06-05 20:07

Ne se hwa6tajte na wydicata s tozi zakon adres qwlena I drugi golemi firmi iskat da ostanat bez konkurenciq da ni kolqt I besqt I da ni globqwat s do 50000 lw az I sega imam po 5-6 sdelki na mesec ma qwlena nqmat I adres I iskat zakon za da imat klienti . Komisionnite 6te sko4at koj 6te ima polza ot towa ? Dolu nsni I 6epata agencii deto iskat dawzemat pari bez da se napynat. Ako priemat zakona 6te ba4kam nelegalno da si gledate rabotata! Nsni