Родители срещу задължителната предучилищна подготовка

Denny7

#26

2012-12-13 16:33

Na4inanieto e dobro i ako Bojiqta volq glasut ni 6te se 4ue,makar politicite ni imat tapi v u6ite !
Лимбоник

#27 .

2012-12-13 18:48

Никой не знае какво е по-добро за детето, от родителите му!
Вал

#28

2012-12-14 10:26

Ако искате, можем да започваме работа при навършване на 1 г. и да се пенсионираме на 100 г. Дали тогава политиците ще рахатясат?
Люси

#29

2012-12-14 13:17

Имам още по-добро предложение - да вземат децата направо от родилното. така родителите ще са изплънили гражданския си дълг и няма да се занимават с неща, от които не разбират, като отглеждане и възпитание на деца!
Ани

#30

2012-12-14 16:24

Подкрепям петицията! НЕ на полицейщината.

Гост

#31

2012-12-14 18:28

Подписах петицията въпреки, че съм дядо.

Гост

#32

2012-12-14 20:09

Е па деди е за петицията и против задължителната предучилищна подготовка.
Д.А.

#33

2012-12-15 15:49

Това е пълно безхаберие !!Две години чакам да приемат детето ми в детска градина,а в момента ме ЗАДЪЛЖАВАТ да го дам в предучилищна!!Смешно! Искам да видя как децата от малцинството потеглят в редица към училище...

Гост

#34

2012-12-15 20:36

Yspex
Росица

#35

2012-12-17 10:20

Не съм родител, но някой ден ще стана. Дали ще е в България... нещата отдавна отиват към не с това сбъркано управление.
калина радичева

#36 Родители срещу задължителната предучилищна подготовка

2012-12-19 11:43

Виждам, че българският народ се вълнува повече от проблемите на тютюнопушенето, а тези на децата и образованието са чак на трето място...и все пак на трето. Самата активност в подписването на петиции е симптоматична. В градинката на църквата св. Седмочисленници наскоро беше издигнат или по-скоро полегна един паметник. Прилича на повече на надгробна плоча - бяла, евтина и на нея пише (цитирам по памет): На българските будители, просветители и учители от благодарния български народ!!!??? Изглежда и звучи гротескно, като всичко останало в образованието ни напоследък.

Гост

#37 задължителната предучилищна подготовка

2012-12-22 20:53

Не одобрявам задължителната предучилищна подготовка
Дорис

#38

2013-01-05 19:44

Родителите имат право на мнение как и кога да запишат децата си за предучилищна подготовка.Да не забравяме, че все още мнозинството родители са грамотни и разумни хора. При липсата на места в детските градини смятам, че е необходимо вниманието на компетентните органи да е насочено в тази посока. Тези необмислени предложения и решения са главно насочени да изместят наболели и важни проблеми!
Мама миа

#39 Държавната предучилищна = на затвор

2013-01-10 23:00

Като ни задължиха да ги дадем на 5г. в предучищна интересували се някой какво правят там децата ни, ако не аз ще ви отговоря: от октомври месец не са ги извеждали на чист въздух дори за час и няма да ги изведат до май, държат ги вътре като затворници пред телевизора да гледат детски! С такова обучение може да се гордее държавата, научиха децата ми да гледат телевизор! Е, сега да ги вземат на 4г., да не би вкъщи родителите да пропуснат да ги сложат пред телевизора. Това е абсурд, да не се дава право на избор, дали детето ще посещава частна детска градина, кооператив или ще го гледа баба му на 4г. и ще играе на въздух цял ден!

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2013-01-16 01:08


Елеонора Александрова

#41 Re: КАТЕГОРИЧНО НЕ на липсата на избор!

2013-01-16 01:12

#4: Таня - КАТЕГОРИЧНО НЕ на липсата на избор!

Тук не става въпрос дали детето ще ходи на детска градина или не, а за задължителна пред училищна подготовка, което означава учене.

 

майка

#42 децата в БГ

2013-01-17 09:23

Безумието е пълно.След като държавата задължава децата на 4 год.да са в предучилищна група,осигурява ли техния достъп до детското заведение?Помислете,уважаеми политици!Когато помислите за моето дете,то тогава го задължете.Искате работещи майки,а не им предлагате работа, за да са спокойни за децата си.Когато майките са спокойни,че децат им са в добри ръце в детските заведения,бъдете сигурни ,че техния труд ще бъде много ефективен за държавата.Мислете и с главите си,уважаеми политици,не само с портмонетата си!
Ник Че

#43

2013-01-18 23:52

Няма ли най-накрая да разберете господа уравляващи,че с децата ни не може да си играете такива долни игрички?Какво означава това ли?Означава,че всеки един родител има глава на раменете си и най-добре преценя от какво има нужда детето му ,а не ВИЕ всезнайковци,които дори нямате деца! Как по дяволите ще знам аз как се пилотира самолет примерно при положение,че не съм имала досег до такъв.Я кажете ми как става тая работа...??!Едва ли е с прочитането на едно две книжлета!
София

#44

2013-01-20 11:54

Аз искам да попитам,като толкова са се загрижили за нашите деца,защо не финансират децата в частните детски градини?Ето аз ще си дам детето на ЧДГ,и заплатата ми ще отива за таксата,но детето ми ще получава по-добрия подход и обучение!Не искам пари от държавата,но нека ми плащат част от таксата.И аз плащам данъци,и живея тук,а парите не стигат доникъде??

Тази публикация е изтрита от администратора на сайта. (Покажи подробности)

2013-01-23 06:58


Тази публикация е изтрита от администратора на сайта. (Покажи подробности)

2013-01-27 06:48



Гост

#47

2013-02-11 09:51

Управляващите трябва да се научат да чуват народа си. Единствено родителите могат най-добре да преценят възможностите и нуждите на своите деца. Те трябва да имат избор. Децата ни трябва да имат избор, за да се развиват свободни и щастливи и да и да желаят да останат в родината си. Когато дадеш и получаваш. Дай свобода на този когото обичаш и той ще остане при теб, и ще те обича.

Гост

#48

2013-02-11 10:13

Ако искате децата ни да не знаят - това е начина.

Гост

#49

2013-03-07 20:20

купиха си изборите,объркаха цялата държава с краката нагоре,приеха набързо ционистките закони ,а сега ние ще им оправяме бакиите
Георги Димов
София

#50

2013-06-25 08:06

Всеки, трябва да има право на избор!