Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията


Гост

#3651 Re:

2013-06-08 14:46


Гост

#3652

2013-06-08 14:48

...Това е поредната малоумна идея на крадливите комуняги.Навсякъде по света затягат контрола и мерките срещу цигарите,само тук не.И тъкмо мина по4ти 1 година/най-тежкия период/от въвеждането на забраната,сега ще ми връщат стария режим...Олигофрени!....
Та нали самите пуша4и/доста от тях,по мой наблюдения/одобряват забраната и казват,4е са намалили цигарите...Какво искат тогава и защо го правят незнам!...
И тази забрана ще даде огромен ефект след 5-10год,ако се запази/Целта е малките на 13-15 г да не пропушват или доста малко от тях да се зарибяват по цигарите....А не както сега-България и Гърция на първите две места по пушене на глава от населението за малките....
Роза

#3653 Не желая тютюнев дим!

2013-06-08 14:50

Аз съм над 60 годишна непушачка, която повече от 50 години е "ИМАЛА ПРАВО" да "пуши" безплатно от цигарите на пушачите, за което много им "благодаря"!

Гост

#3654 Re:

2013-06-08 14:53

#4: Пушач - tova ne samo tvoe pravo tova e pravo na vsicnki nas e edno zavedenie tvoeto pravo si eu vas

 

Роза

#3655 Re:

2013-06-08 14:54

непушач

Защото цял живот съм "ИМАЛА ПРАВОТО" да "пуша" безплатно чуждите цигари!!!

 


Гост

#3656

2013-06-08 14:54

Либерализирането на пушенето на обществени места е негативен акт и отдалечаване от моралните и културни ценности на Съвременна Европа.

Гост

#3658 Re:

2013-06-08 14:56

Роза

#3659 Re:

2013-06-08 14:57

#5: Димилников -

Браво, много си "умен"! Аз не бих се сетила!


Гост

#3660 Re: Re:

2013-06-08 14:58

#54: Непушач - Re:

bravo,bravoi bravo

Роза

#3661 кой какво харесва

2013-06-08 15:05

Един депутат (не му знам името), каза скоро, че както е тръгнало, скоро ще забраним и пиенето и в BG ще има сух режим! Разликата е, че ако някои пие, налива алкохола в собственото си гърло, а не в моето!
Любомир

#3662 Re: Re:

2013-06-08 15:12

#3645: - Re: "пушачите пак ще си имат своите ресторанти и барове само че за вас входа ще е забранен"

И какъв точно ще е проблемът в този случай?

- - -

Според мен забраната безусловно отнема от всички хора едно право, и по този начин тя е малоумна. А правото, за което говоря, е сам да реша дали да присъствам на място, където знам, че се пуши. По същия начин, по който не ходя в чалга-клубове или гей-барове - защото не желая, а не защото някой е забранил съществуването на такива места. Възрастни хора сме и се очаква да можем сами да взимаме решенията, касаещи нашето здраве.

И още: Защо трябва да има тотална забрана, при положение, че съществува поне една по-смислена алтернатива? А именно:

  1. Да се задължат собствениците на заведения да декларират заведението (или отделни помещения от него) като "помещения с цигарен дим", по начин, разбираем преди човекът да е попаднал на въпросното място (информация в сайта, лепенки на вратите, предупреждение от персонала, ...).
  2. Да се задължат същите, при наемане на персонал, да уведомяват кандидатите, че на въпросното място (или части от него) се пуши. (В добавка, при постъпване може служителят да декларира писмено съгласие с този факт.)
  3. Да се задължат всички други простотии, необходими, за да бъде всеки един човек (независимо посетител, служител, кандидат-служител, ...) информиран, че на дадено място се пуши, преди да попадне в или да бъде задължен да отиде на това място.
  4. Клиентите на заведенията (кината, клубовете, ...) да четат, сами да вземат решение и да гласуват с портфейлите си, дали решението (взето от собственика, не от държавата) да (не) се позволи пушенето на въпросното място е правилно или не.

С какво тази схема е по-лоша от сегашната забрана?

Това е напълно сериозен въпрос - досега съм чул няколко различни аргумента в полза на тоталната забрана, една част от смятам, че съм покрил по-горе. Другата част е свързана не със същината на нормативната уредба, а с нейното прилагане. А това не се решава с налагане на още по-ограничаваща наредба, а със затягане контрола върху нейното изпълнение.

- - -

Има един-единствен аргумент в в полза на забраната, от тези, които съм чул, който не съм покрил горе, защото го считам за идиотски. А именно: "Няколко  от компанията са пушачи и заради тях се тровим всички". Предлагам две решения:

  1. Спрете да им се поддавате, или когато го правите, не винете законите.
  2. Сменете си компанията с хора, на които им пука за вас.

Гост

#3663

2013-06-08 15:23

Kakto vinagi i cega iskame da pokazem na cveta 4e takava darzava ABsourdistan cashtestvouva!!!!!
Пушч със съвест

#3664 Re:

2013-06-08 15:24

#4: Пушач -

Същата логика важи и за теб,пушачо! Излез навън и слей своите отрови с останалите от автомобилите и другите индустриални замърсители!И остави чист поне въздуха "вътре" в помещенията!

Гост-непушач

#3665 Re: cigari

2013-06-08 15:28

#51: Гост-Пушач -  

 Щом сам искаш да решиш как ще умреш,защо аз да не реша сама как да живея?Защо трябва да ме тровиш и да  определяш живота ми? Пуши си в къщи колкото искаш и не отваряй прозорците,защото димът нахлува през моите  прозорци в моя дом,а там аз имам думата,нали?Уж сме в криза,нямате пари за храна и ел.ток,а изпушвате поне по 5 лева на ден,150 лева на месец!Та това е пенсията на много възрастни хора!?...

д-р Балчев
Гост

#3666

2013-06-08 15:37

Пушенето е вреден, нехигиеничен, пагубен навик, вреден за пушача и всички около него. Дори и да има финансова изгода от него, тя е за производителите и търговците на цигари, лечебните заведения, погребалните фирми и свързаните с тях лица. Трябва да се забрани пушенето на всички обществени места - закрити и открити, в превозните средства и особено от водачите на МПС, които използват околната среда за пепелник, а са и причина за възникване на пожари и ПТП поради отклоняване на вниманието и свиване на кръвоносните съдове на мозъка и сърцето. За плюенето по тротоарите и т.н да не говорим. Повърхностното отношение на новата власт към този проблем ми я прави още по-антипатична като тричленка и по отделно. Лицемери.

гостенка

#3667 Re: Re: Re: Re:

2013-06-08 15:41

#3176: - Re: Re: Re:  

 Този "обикновен фашизъм" го търпях повече от 50 години-в канцеларията ,в тролея,на спирката,в асансьора,по стълбищата в блока,във влака,в ресторанта,на спирката,на пейката в градинката с дете в количката,и къде ли още не-всичко се беше вмирисало на бардак,а най-накрая ми причинихте  а л е р г и я  към цигарен дим!!!Никъде не можеше да се скрие човек от "обикновените фашисти"!


Гост

#3668

2013-06-08 15:45

Ще успеем ли с петицията? Вече съм силно разтревожена от факта, че никой не се трогва от искането на по-голямата част от българския народ. Явно големи пари са взети, за да се отмени забраната...
И все пак храня някаква надеждица за успех.
Бизнесмен

#3669 Re:

2013-06-08 15:48

#56: koki -  

 А защо фалират стотици фирми,които нямат нищо общо с тютюнопушенето?Значи само ресторантьорите трябва да бъдат спасявани-на какво основание?

Една българка

#3670 Една българка

2013-06-08 15:54

Ако пушенето е човешко ПРАВО, защо бебчетата нямат такъв рефлекс...
Просто е.

Гост

#3671

2013-06-08 16:14

Дори като пушач не желая да съм причина част от обществото да се съобразява с вредния ми навик.

Гост

#3672 Re:

2013-06-08 16:22

#3601: -

То пък си се запритеснил за здравната каса ... глупости на търкалета са това. Хора ходете протестирайте за по важни неща. Цигарите са ви проблем. А колкото до здравната каса циганите ти крадят жалките парички пък всеки знае че като отиде на лекар си плаща като поп.


Гост

#3673 Re:

2013-06-08 16:25

#51: Гост-Пушач -

Най- после едно свестно мнение ! Супер просто е като изкарате пушачите навън уж спестявала здравната каса... от кво спестява като всички пушачи мръзнат като кучета и после по 3 пъти в един сезон на лекар и сумати пари хвърлиш за някакви лекарства. От горе на всичко като гледам цялата петиция пушачите сме по гонени от хероинозависимите. .. мен например ми пречат спринцовките и презервативите по парковете- дай да вдигна няква жалка петиция за това .


Гост

#3674

2013-06-08 16:32

20 години се гледа назад - нека погледнем напред, ей така, за разнообразие!

Гост

#3675

2013-06-08 16:33

Не искам да храня хора които ни разболяват.