Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията


Гост

#3626

2013-06-08 12:11

Връщането на цигареният дим в заведенията ще покаже, че политиците не се интересуват от здравето на хората, а се интересуват само от пари.
гост

#3627

2013-06-08 12:14

Вече не се качвам в маршрутки , особено 48, защото нагло пушат,приканвам всички да правят забележки на шофьорите,както в маршрутките, така и в трамвай 20,автобус 404.

Гост

#3628

2013-06-08 12:26

Пушенето не само вреди на физическото здраве,то отнема защитните сили и човек регресира ,става дегенерат. Безочието и простащината,която проявяват навсякъде доказва горното твърдение.

Гост

#3629

2013-06-08 12:30

Ако върнат пушенето това нелигитимно правителство трябва да бъде сваленол

Гост

#3630 Re: Re: Не на връщането на цигареният дим в заведенията

2013-06-08 12:37


Гост

#3631

2013-06-08 12:40

това ли е най-големия проблем на България, че сегашните "управляващи" решиха да се заемат първо с него?!
Да най-лесно е да се разруши, нещо толкова хубаво и трудно постигнато!
Зад това решение седят икономически интереси за милиони, а не здравето на хората!?

Гост

#3632

2013-06-08 12:56

Нямям нищо против пушачите, били те родители, професори, доктори, президенти и вся осталная курячая сволоч, ако:
1. Не пречат с цигареният дим на останалите;
2. Ако се откажат от достъп до Здравноосигурителната каса при болест, свързана с цигарите;
3. Ако не изхвърлят фасове по улиците. При нарушение да метат улиците от край до край или санкция от минимална работна заплата на ромска чистачка.
4. Ако не пушат по балконите, тоалетните, стълбищата и избите на жилищните сгради.
5. Ако всеки ден се молят на Господ за прошка, че вмирисват неговото творение;
6. Ако си поемат изцяло разходите и отговорността по лечението и отглеждането на децата си, мутанти, вследствие увредени сперматозоиди и яйцеклетки или най-добре да се откажат от деца.
7. Ако не могат да се откажат от цигарите, да преминат на твърда дрога с цел да не пречат на другите.
Всичко гореизброено се отнася за пушачи на всякаква възраст, пропушили от стрес или за удоволствие!

Гост

#3633 относно освобождаването на персонал в заведенията

2013-06-08 13:03

Плачковците от заведенията не желаят да признаят че за техните кахъри не е виновно НЕ ПУШЕНЕТО в заведенията им а итакономическата криза в световен мащаб.Факт е че из куротртите на цяла Европа туристите предпочитат да се хранят по топлите щандове на супермаркетита околкото да посещават заведенията но на нашите ,,РЕСТОРЕНТЪОРИ,,ТАКА ИМ ИЗНАСЯ за това ТВЪРДО НЕ на техните мераци

Гост

#3634

2013-06-08 13:14

Не ходя често по заведения, но сега го правя без притеснения, че ще се вмириша цялата на дим и освен това очите ми започват да сълзят и целият престой в заведението се превръща в мъчение за мен.
Подкрепям напълно петицията.

Гост

#3635

2013-06-08 13:41

Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Гост

#3636

2013-06-08 13:44

Не ни ли стигат и другите отрови,ами и цигарен дим да вдишваме?

Гост

#3637

2013-06-08 13:46

Категорично съм против отмяната на забраната за пушене на обществени места.

Гост

#3638 Re:

2013-06-08 13:56

#3637: -

я прегледайте снимките на репортерите.тъпо е да ходиш на протести против пушенето с цигара в ръка.засрамете се демагози.

 

Мър-мяу

#3639

2013-06-08 14:06

Защо не направите хартиена петиция? Ще има повече тежест. Ако се качи в Интернет, може да се подпише от много хора.

Гост

#3640

2013-06-08 14:09

Никъде по света не са закрили заведение заради това че не се пуши - това е спекулация пускана от тютюнджийското лоби. Заведенията за хранене са за ХРАНЕНЕ, не са за дрогиране или за обработка с пушек с цел консервация. Няма по-малоумно нещо от това да си слагаш пръчка в устата и да дърпаш и да правиш пушек около тебе - така е било при диваците, които са вярвали че това е няк'ва магия за връзка с "бога" (друго малоумно понятие)...
Защо тъпаците трябва да определят как се живее в тая страна?!

Гост

#3641 Re:

2013-06-08 14:12

#3632: -

Никой не пуши то стрес. Пуши се само от едно - ПРОСТОТИЯ.


Гост

#3642

2013-06-08 14:13

Пушачите са едно малцинство от невротични комплексари, които се опитват да успокоят нервите си с никотин и да себеутвърждават болното си его, подтискайки непушещото мнозинство като тровят въздуха което то диша. По-рано пушеха дори и в градския транспорт, във влаковете и самолетите, в асансьорите, в училищата, в учрежденията и предприятията, навсякъде. Един от малкото ни европейски закони успя за половин година да освободи непушачите от терора на пушачите и в кафенета, ресторанти, барове, спортни зали и др. Сега наглеците надигнаха вой, че им се накърнявали правата. Че кой ви пречи да си пушите на открито или у дома си (стига да не тровите непушещите членове на семействата си!). Но не искам не само да ми тровите въздуха, който дишам, но не искам дори и да ми осмърдявате на кюмюр косата и дрехите в ресторантите и дискотеките. На вас драги ми пушачи ще ви бъде ли приятно някой да ви пърди на две педи до главата ви или да ви вони на чесън. Та пръднята и миризмата на чесън не са вредни за здравето ви, а само миришат лошо както вашите цигари. Който иска да пърди, да яде чесън или да пуши – да го прави насаме, а не да овонява и дори трови околните.
АКО ИМА МАЛКА ПРОЛУКА В ЗАКОНА – НИЕ БЪЛГАРИТЕ ЩЕ Я РАЗШИРИМ ДО ШИРОК ПОРТАЛ. ЗАТОВА В ТОЗИ СИ ВИД ЗАКОНА Е НАЙ-ПОДХОДЯЩ ЗА НАШИТЕ БАЛКАНСКИ НРАВИ.Нашите балкански съседки Турция и Македония не са в Европейския съюз, а отдавна са решили този въпрос с пълна забрана на тютюнопушенето в закрити обществени места. Ние по изостанали ли сме от тях. Няма заради неврастенични сноби като Андрей Слабаков да се тровят умишлено милиони българи.



Гост

#3643

2013-06-08 14:16

Никога цигари на обществени меса. Ве на цигарения дим за масово убийство!

Гост

#3644 Re:

2013-06-08 14:20

#4: Пушач -

АЗ СЪМ ВИДЕН БЪЛГАРСКИ ПЕДОФИЛ,МНОГО МИ Е КЕФ ДА ГИ ИЗНАСИЛВАМ И ПОСЛЕ УБИВАМ ДЕЦА НА ПУШАЧИ,НО ЗАКОНА ОГРАНИЧАВА МОИТЕ ПРАВА,МНОГО ОБИЧАМ НАСИЛИЕТО,ЗАЩО МИ Е ЗАБРАНЕНО ДА СИ ПРАВЯ КЕФА,МОЛЯ ДА МИ БЪДЕ ДА РАЗРЕШЕНО


Гост

#3645 Re:

2013-06-08 14:26

#3642: -

и в този си вид закона няма да спре пушенето. ако не бъде променен ще видите каква неприятна изненада са ви приготвили ресторантьорите за следващата зима.какво си мислите че няма оправа и на сегашната забрана.пушачите пак ще си имат своите ресторанти и барове само че за вас входа ще е забранен.позволено е всичко което не е забранено от закона.чакайте изненадата.


Гост

#3646

2013-06-08 14:31

Подкрепям петицията. Без тютюнев дин!

Гост

#3647

2013-06-08 14:37

tova e napalno bezotgovorno za zdraveto na horata,navsqkade v Evropa e prieta zabranata kato neshto normalno samo v BG ne tova zdraven ministar li e?!!!Po dobre da obarne vnimanie kak se otnasqt zdravnite rabotnitsi i kak te gledat ako ne se plati v broi ot sanitarite do profesorite.A i shtom ministara na zdraveopazvaneto e bila lekar v AG SHeinovo ,koqto e nai korumpiranata i nai nekadarnite lekari rabotqt tam drugo nemoje da se ochakva ot neq.Jiveq v chujbina i kogato si doida v BG vijdam ogromnata razlika majdu lekar ili sestra s edin patsient kakva kultura ,kakvo otnoshenie vsichko e pod vsqkakva kritika i sega kogato horata veche sviknaha sas zabranata i se uspokoiha neshtata se zapochna otnovo .TOVA E BGI UPRAVIQTA V NEIA.Sramno e edno hubavo neshto koeto se sluchi po vremeto na Boiko sega da se razvali
БЕСНИЯ ПУШАЧ

#3648 Re:

2013-06-08 14:40

#4: Пушач -

ЗАЩО ОГРАНИЧАВАТЕ МОИТЕ ПРАВА,АЗ СЪМ ПЕДОФИЛ И ИЗНАСИЛВАМ И УБИВАМ ДЕЦА НА ПУШАЧИ,ЗАЩО ЗАКОНА ОГРАНИЧАВА ПРАВАТА МИ,ИСКАМ ДА ПРОДЪЛЖАВАМ ДА СИ ДОСТАВЯМ УДОВОЛСТВИЕ,НО АЗ СЪМ РЕПРЕСИРАН.КАТО НЕ ИСКАТЕ ДА ИЗНАСИЛЯ ВАШЕТО ДЕТЕ ДРЪЖТЕ СИ ГО В КЪЩИ,ЗАЩО ДА НЯМАМ И АЗ ПРАВА,ДРАГИ ПУШАЧИ


Гост

#3649

2013-06-08 14:43

С цигарения дим ще отлети и това правителство. От какво беше продиктувано решението му за връщане на пушенето на закрити места? От грижата за нашето здраве ли? Или от грижата за бизнеса ли? Не! Единствено от корупционни и лобистки интереси, подплатени със солидни суми. Така, както и с АЕЦ Белене, шистовия газ и още много други далавери, с които си ги спомняме от предишното управление. Да им покажем кукиш на червените и депесарските мафиоти!

Гост

#3650

2013-06-08 14:44

Здравето над всичко, а бизнесът на ресторантьорите зависи най-малко от употребата на цигари в заведенията.