Да_подкрепим_Илко

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Да_подкрепим_Илко

choki

#251 Re:

2012-03-05 16:47

#1: -

Vie ste psihichno bolni be, kak moje da zashtitawate nqkoi ubiec. Dobar ili ne nash sygrajdanin ili ne toi e ubil chovek. Tolko ste prosti. Zyb za zyb i smart za smart


Гост

#252

2012-03-05 17:05

UBIEC!!!

Гост

#253

2012-03-05 17:11

Как може да има в закона "превишена самоотбрана"? Влизат трима пияни у дома и ми се нахвърлят и аз какво да правя, да ги питам колко смятат те да ме бият ли? Или да ги накарам да подпишат декларация, че нямат намерение да ме убиват? Спомням си, че осъдиха един старец, дето беше заложил една бомбичка на циганите дето му обирали къщата и даже не беше убил никого - само една циганка беше останала без пръсти. Да го пиаш съдията за какво са и на циганката пръсти. Тя и без това не работи, най- много да спре да краде.

Гост

#254 Деси

2012-03-05 17:13

Хора осъзнайте се кого защитавате.Позовавате се на думите на Илко че е бил нападнат.Защо му е трябвало да вади нож като и без това ги е смлял от бой.Бях на погребението на Марио.Прободната рана в гърба му не е единствена.Имаше порезна рана на лицето и много рани по главата.Брат му Марти също е със рана на гърба от ножа,третото момче Влади е с подуто и синьо от бой лице.Личи си че ножа не е бил необходим на Илко,защо тогава го е използвал.Не ми казвайте че те са го предизвикали защото първо се е прибрал единият близнак с намерението да си легне а Илко го е изхвърлил в коридора и е заключил вратата,вместо да потърси съдействие било то от охраната било то от полицията.Все пак всички наблягат на това че Илко е бил в трезво състояние.Къде е било трезвото му мислене тогава?

Гост

#255 Re: Деси

2012-03-05 18:18

#254: - Деси

Мила Деси, тогава нека се напиваме до козирката и се чудим с кого да се заяждаме и бием. Нека защитаваме пияните момчета и момичета, които в умопомрачение искат да си изливат агресията над спящите такива. Въпросът мила тук е , че аграсията е норма на поведение и аз като майка ти казвам, че не искам моето дете да бъде нападано и бито от пияни необразовани и невъзпитани момичета и момчета.


Гост

#256

2012-03-05 18:37

Позорно е ,когато млади хора в държавата ни умират от глупост съчетана с алкохол,чалгамислене и агресивност.Кой или кои са виновни за това-медии,политици и т.нар.елит?Кой ежедневно промива мозъците на децата ни с простащините на силиконовата чалга,мутрофизиономиите,златният телец?Кой унищожава системно духовната ценност в човека?За мен Илко е НЕВИНЕН!!!Това е било самозащита!

Гост

#257

2012-03-05 18:47

Вие госпожо първо не ги познавате за да казвате че са необразовани и невъзпитани. Как може да говорите подобни глупости.... Ами този Илко щом е толкова добър и мил защо е изгонил от апартамента едното момче през ноща. Нали уж е трезво мислещ. И след като не го пуска да си влезне и разбира че са извикали помощ да си влезнат се подготвя вътре с ножове. Нали разсъждава трезво защо не се е обадил в полицията щом е бил уплашен до смърт за живота си или не е звъннал на хазяина да дойдат да видят какво става. А той горкия се запасява с ножове да не го набият... Това не е трезво мислене извинявайте. Доколкото това че момчетата са употребявали алкохол да може да не е приятно но това го позволява държавата даже го стимулира иначе в студентски град нямаше да има 10-тки барове кръчми и дискотеки... За разлика от други развити държави ние живеем в държава а абсурдите. Така че не може да ме убедите че това трезво мислещо момче не е могло да намери друг вариант вместо да се прави на рамбо. Сега да си носи последствията .

Гост

#258 Re:

2012-03-05 18:53

#257: -

Говориш глупости!

Има си хора да разследват. Ако имаше съмнение дори, че нещата са се случили както си ги нагласяваш ти, нямаше да пуснат момчето под гаранция и то само 1000 лева. Изобщо няма да се изненадам, ако се окаже, че са открили и другия нож и точно това е причината за ниската гаранция.

 


Гост

#259

2012-03-05 19:06

Дано да успееш да го превъзмогнеш момчето ми. Бъди много силен и да знаеш, че не си сам. Аз имам дете и те подкрепям напълно, подкрепям цялото ти семейство - бъдете силни, много силни.

Гост

#260

2012-03-05 19:11

Абсолютно подкрепям петицията. Имам син на възрастта на момчетата. Живее в Студентски град. Съжалявам за детето, което си отиде, но Илко е напълно невинен. Защитата му е била единственото спасение и само това го е спасило. Не осакатявайте това добро дете.

Гост

#261

2012-03-05 19:17

ГЛАСУВАЙТЕ!!!!

Гост

#262

2012-03-05 20:06

Илко е невинен!
йо

#263

2012-03-05 20:08

как е невинен бе хора??????? до къде стигна тази държава??? да убиеш човек и да ти се размине!!!!!! това момче е виновно и заслужава да има последствия за стореното!

Гост

#264

2012-03-05 20:09

Самозащита срещу трима пияни не е престъпление.

Гост

#265

2012-03-05 20:15

какво самозащита бе вие ненормални ли сте бееееееееееееееееееееееееееееееееее???????????????? мръсен убиец!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Гост

#266

2012-03-05 20:35

Илко е невинен !!!!!!!!!!!!
esanin(a)

#267 Re: Re:

2012-03-05 20:42

#212: - Re:

мисля че всичке вече знаем че нямя преки доказетелства срещу Илко, ако имаше то нямаше до го пуснат. ако утре се окаже че истинския убиец е владимир или мартин. срещу тях ли ще засатанете? или може би трябва да спрем да се обиждаме взаимно, а при тези обстоятелства трябва да се подкрепяме. не може да осъдим човек без преки доказателства и без да го познаваме. пак казвам моите най дълбоки съболезнования на семейството но Марио, те претерпяват една ужасна трагедия, но вместо да се упитваме да погубим още един живот трябва да намерим истинския убиец на Марио, който по мое мнение Е АЛКОХОЛЪТ!!!! В СТУДЕНТСКИ ГРАД ТРЯБВА ДА СПРАТ ДА ПРОДАВАТ АЛКОХОЛ НА СТУДЕНТИТЕ, АКО ИСКАМЕ УБИЙСТВАТА И ПОБОИТЕ ТАМ ДА СПРАТ!!!!

също бих искала да помоля всичките защитници на Марио да се представят на мястото на илко, представе те си ако аз се бих напил(а) без значение жена или мъж, и започвам да ви нападам с нож и вилица, каква щеше да е вашата реакция? плюс това още не се знае дали последния удар беше нанесен от Илко, а не от Владемир или Мартин. Те бяха с 2 промила в кръвта и никой не знае какво човек може да напрами като е толкова пиян!!


Гост

#268

2012-03-05 21:11

ilko ne e vinoven toi prosto se e za6titaval
Анета

#269

2012-03-05 22:13

И такива като него ако не подкрепим,кой тогава? тези ,които са за антипример-пияни и агресивни? Илко е едно рядко находище в тъй наречения студентски град.

Гост

#270

2012-03-05 22:24

ИЛКО Е НЕВИНЕН !!! , И Е НЕ СПРАВЕДЛИВО НАКАЗАН И С ОПЕТНЕНО ИМЕ !!

Гост

#271 Re:

2012-03-05 22:24

#269: Анета -

Всяка последица си има причина, о да Илко от няма какво да прави хвана ножа, тази подробност е пропусната. Естествено за какво отиват да учат децата  - да пият и да се бият. УРА

Рина
Гост

#272

2012-03-05 23:31

Подкрепям петицията. Подкрепям Илко. Ако Илко не беше се защитил, а беше изчакал да бъде пребит от три пияни говеда, сега можеше той да е мъртъв, нали? Да беше изчакал да убият него, по дяволите. Това ли е справедливост?

Човекът се е защитил, за да оцелее. А пострадалите са получили това, което са си търсили. Да бе мирно седяло, не би чудо видяло.... Илко е невинен и всеки който твърди обратното е дебил или популист.


Гост

#273 Re:

2012-03-06 00:36

#272: Рина -

Това е коментар на 14-15 годишен. Ако мнозинството тук са като теб и пишат без да разсъждават и които копират един и същ пост вместо да вложат някаква мисъл е много трагично.

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2012-03-06 02:54



Гост

#275 ДА ПОДКРЕПИМ ИЛКО!

2012-03-06 02:57

ДА ПОДКРЕПИМ ИЛКО! Обърнете внимание на чл. 12 !
В действащия към момента на деянието Наказателен кодекс съществуват следните разпоредби: "Раздел II Предели на действие на Наказателния кодекс
Чл. 2. (1) За всяко престъпление се прилага онзи закон, който е бил в сила по време на извършването му. (2) Ако до влизане на присъдата в сила последват различни закони, прилага се законът, който е най-благоприятен за дееца. .............................................................
Глава втора ПРЕСТЪПЛЕНИЕ Раздел I Общи положения
Чл. 9.
(1) Престъпление е това общественоопасно деяние (действие или бездействие), което е извършено виновно и е обявено от закона за наказуемо.
(2) Не е престъпно деянието, което макар формално и да осъществява признаците на предвидено в закона престъпление, поради своята малозначителност не е общественоопасно или неговата обществена опасност е явно незначителна.
Чл. 10. (Изм. - ДВ, бр. 50 от 1995 г.) Общественоопасно е деянието, което застрашава или уврежда личността, правата на гражданите, собствеността, установения с Конституцията правов ред в Република България или други интереси, защитени от правото.
Чл. 11.
(1) Общественоопасното деяние е извършено виновно, когато е умишлено или непредпазливо.
(2) Деянието е умишлено, когато деецът е съзнавал общественоопасния му характер, предвиждал е неговите общественоопасни последици и е искал или допускал настъпването на тези последици.
(3) Деянието е непредпазливо, когато деецът не е предвиждал настъпването на общественоопасните последици, но е бил длъжен и е могъл да ги предвиди, или когато е предвиждал настъпването на тези последици, но е мислил да ги предотврати.
(4) Непредпазливите деяния са наказуеми само в предвидените от закона случаи.
(5) Когато законът квалифицира деянието като по-тежко престъпление поради настъпването на допълнителни общественоопасни последици, ако не се изисква умисъл за тези последици, деецът отговаря за по-тежкото престъпление, когато по отношение на тях е действувал непредпазливо.
►►►Чл. 12.
►(1) Не е общественоопасно деянието, което е извършено при неизбежна отбрана - за да се защитят от непосредствено противоправно нападение държавни или обществени интереси, личността или правата на отбраняващия се или на другиго чрез причиняване вреди на нападателя в рамките на необходимите предели.
►(2) Превишаване пределите на неизбежната отбрана има, когато защитата явно не съответствува на характера и опасността на нападението.
►(3) (Нова - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм., бр. 120 от 1997 г., бр. 75 от 2006 г.) Няма превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако нападението е извършено чрез проникване с насилие или с взлом в жилище.
►(4) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., предишна ал. 3, бр. 62 от 1997 г.) Деецът не се наказва, когато извърши деянието при превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако това се дължи на уплаха или смущение."