Подписка за запазване на обучението от 5-ти до 7-ми клас в МГ


Гост

#701 Re:

2012-03-01 21:12

#699: -

Напълно подкрепям това мнение!


Гост

#702

2012-03-01 21:14

Петицията трябваше да засяга всички училища, в които има прием след 4-ти клас

Гост

#703 Re: Re:

2012-03-01 22:20

#701: - Re:

За мене пък е еманация на невежеството. Като започнеш от гарантираното от Конституцията безплатно образование, през фанатичната обстоятелствена част, та стигнеш до опасността от частното образование, все си е изказване на пълен невежа. Като онзи другия, който се изцепи че ТУ било върхът на висшето образование в България.

 


Гост

#704 Re: Re: Re:

2012-03-02 09:22

#703: - Re: Re:  

 Знаеш ли, хубаво е да се чете с разбиране. Когато писах за ТУ имах предвид, че В СВОЯТА СИ ОБЛАСТ е най-доброто в България. Техническото образование не се изчерпва само с информатика все пак, а СУ не е техническо висше училище, нали? 

 Не съм запознат конкретно с информатиката за да съдя къде се преподава по-добре (макар да познавам доста успели хора в бранша, които са завършили тъкмо ТУ) , не съм и машинен инженер за да знам колко работят по специалността си, но със сигурност за автоматизацията, енергетиката, електроснабдяването и електрообзавеждането се генерират много специалисти от въпросното ТУ, които намират работа. Е, вярно, че много не стават, ама това е въпрос на лични амбиции и способности и важи с пълна сила и за СУ, предполагам. Който не иска да се научи не можеш да го научиш. Работата на университета е да даде възможбност на тези, които искат да учат. Останалите са бройка.

Съвсем настрана - този спор няма общо с темата. Темата е съвсем конкретна - има нещо, което работи и то ще се развали без да има какво да го замести. Даже не е сигурно дали и частните училища ще могат да се наместят в нишата, защото и те следват държавна програма.


Гост

#705 Re: Re: Re: Re:

2012-03-02 09:49

#704: - Re: Re: Re:

А защо чак сега се вдигнахте да протестирате? Това че няма да има прием след 4-ти клас в МГ го чувам от заинтересованите майки от началото на учебната година. Този законопроект го въртят още от миналото правителство. Доколкото ми е известно единственото което добавиха от това правителство е държавната субсидия за частните училища и градини. Две-три седмици преди да го вкарат за гласуване се сетихте.


Гост

#706 Re: Re: Re: Re: Re:

2012-03-02 10:59

#705: - Re: Re: Re: Re:

Това , какво на вас вие е известно и какво чувате не е "абсолютна " истина.Сдружението на директорите на МГ изказа писмено мнението си още преди една година.

Говорете принципно по въпроса, не задавайте глупави и заядливи въпроси.


Гост

#707 Re: Re: Re:

2012-03-02 12:51

#703: - Re: Re:

Или с вас не живеем в една и съща държава , или не следите какво се случва около вас, а може би просто  сте някой от споменатите "експерти". Нищо фанатично няма в изказването - самата истина си е.  Аз веднага се сещам за по няколко примера, илюстриращи тези твърдения и ако вие не можете - ми посъбудите се малко!


Гост

#708

2012-03-02 13:04

Обучението в МГ 5-7 клас е доказало своята ефективност във времето

Гост

#709 Re: Re: Re:

2012-03-02 13:13

#703: - Re: Re:

Конституция на РБ:

Чл. 53.
(1) Всеки има право на образование.
(2) Училищното обучение до 16-годишна възраст е задължително.
(3) Основното и средното образование в държавните и общинските училища е безплатно. При определени от закона условия образованието във висшите държавни училища е безплатно.
(4) Висшите училища се ползват с академична автономия.
(5) Граждани и организации могат да създават училища при условия и по ред, определени със закон. Обучението в тях трябва да съответства на държавните изисквания.
(6) Държавата насърчава образованието, като създава и финансира училища, подпомага способни ученици и студенти, създава условия за професионално обучение и преквалификация. Тя упражнява контрол върху всички видове и степени училища.

Не е опасно частното образование, а рушенето на държавното за да може частното да "проходи"!

Мога да подкрепя с нормативни документи и факти всяко едно от твърденията си! А вие вашите? И хайде, не използвайте думички като "фанатизъм" и "невежество", защото съдейки по коментарите ви, ако се наложи да премерим степен на образованост, информираност или обективност се съмнявам сравнението да е във ваша полза!



Гост

#710 Re: Re: Re: Re: Re:

2012-03-02 15:13

#705: - Re: Re: Re: Re:  

 До сега имаше само слухове и нищо не беше предоставено черно на бяло. Поне не и на обществеността. Някой потвърждаваше, друг отричаше и пр. Сега научаваме, че е имало широко обществено обсъждане, в което са участвали десетина ромски организации, представители на малки училища и на кой ли не. Но никой от МГ не е бил поканен.

А аз в края на краищата съм родител, а не експерт в министерството, че да знам какво се готви. Сега виждам - сега протестирам. И не съм лично засегнат - детето ми отдавна е минало възрастта за кандидатстване след 4  клас.


Гост

#711

2012-03-02 18:27

Учила съм от 5-ти до 7-ми клас в математическа гимназия и знам колко полезно е едно такова образование и как една такова двегодишно обучение би било много полезно за подготовката на учениците за кандидат-гимназиалните изпити.

Гост

#712

2012-03-02 21:39

Толкова малко деца обичат математиката, не унищожавайте онези които я учат с желание.

Гост

#713

2012-03-02 21:39

СМГ е единствена

Гост

#714

2012-03-03 10:27

:)

Гост

#715

2012-03-04 09:27

Синът ми е във втори клас с изявен интерес по математика. Мечтае да учи в ОМГ"Акад.К.Попов" в гр.Пловдив след 4-ти клас. В момента посещава частна математическа школа "XXI-ви век"-в неделната и програма. Решава тестове по математика и участва в почти всички състезания.Страхувам се, че ако няма прием след 4-ти клас ще се убият мечтите му и ще загуби интерес към математиката. В 7 клас вече ще се заглежда по момичета,хормоните му здраво ще бушуват....и ще безвъзвратно ще е загубил "спортната" си страст към задачите! Поне аз така мисля!!!

Гост

#716 Re:

2012-03-04 10:18

#715: -

Децата, които наистина обичат математиката, никога не губят интерес към нея. Каква е гаранцията, че в 7-ми клас в ОМГ няма да загуби интерес към математиката? "Спортната" страст към задачите се губи и в МГ – погледнете броя на участниците в математически състезания 2-4 клас и 8-12 клас. В 8-12 клас участниците са почти толкова, колкото само в 3 клас например.

 


Гост

#717

2012-03-04 11:53

Даровитите деца трябва да се откриват отрано и да се полагат грижи за развитието им. Така се създава " цвета " на една нация .

Гост

#718

2012-03-04 14:02

Всяка наука тръгва от Математиката !

Гост

#719

2012-03-04 18:05

Ясно е всичко. Целта е да се закрият хубавите, добрите държавни училища, за да ги има частните. Подобен подход не е от днес и не е от вчера. Мекерета и национални нихилисти, които се ръководят единствено от личния си интерес, за съжаление, винаги сме имали бол. Виждаме ги и тук. Какво ще правят обаче надарените деца, чиито родители нямат възможност да плащат скъпо и прескъпо за доброто на една шепа хора? И каква е цената за всичко това? Да съсипят едно от последните смислени неща в тази държава.

Гост

#720 Re:

2012-03-04 19:39

#719: -

И с каква цел искат да го съсипят? Да не би тези деца които няма да отидат в МГ да отидат в ЧУ? Или пък като останат в СОУ държавата няма пак да плаща субсидия? Не ви сващам логиката. Ако може пояснете.


Гост

#721

2012-03-04 19:41

От мекеретата ли сте да знам как да ви го обясня?
Ах, морето ....

#722 За незаконни прием в МГ

2012-03-04 22:44

Крайно време е да се преустанови незаконния прием на ученици в МГ в страната. Глутница овълчили се учители, закриляни от Кир. Атанасов, станаха крезове, наиздигаха къщи - палати, заживяха охолно... на гърба на обикновения и нищо неподозиращ родител. Нека спешно да се направят ревизии във всички МГ в страната какви пари се събират от родителите и как се разходват... По какви критерии са приемани ученици до този момент, при условие, че наредба на министъра никога не е издавана. Не е ли време директорите на МГ в България да станат клиенти на Темида и да преустановят да се подиграват с обикновените хора.

Гост

#723

2012-03-05 07:42

Като родител на ученик в СМГ и то в горните класове, не са ми били искани никакви пари, а дори за състезанията на които ходи, не съм плащала нищо. Когато отидете при обущаря плащате без да се оплаквате 10 лв за да ви смени капачките на обувките /независимо, че сте дали толкова за целите обувки/ и не се оплаквате. Когато давате пари за курсове по чужд език /независимо, че в училище се учи много/пак не се оплаквате. Не е добре да се клеветят хора, които доказано работят много. Парите им определено са изкарани с много труд и не им завиждайте, трудът им не е лек.

Гост

#724

2012-03-05 08:53

Като възпитаник на НПМГ мога само да кажа, че математическите гимназии са последната надежда в България да се раждат иновации и да се създават продукти и услуги с висока добавена стойност! Наливането на "академични" знания и факти в главите на децата е ужасно пагубна тенденция не само у нас. Математическите гимназии възпитават логическо мислене и създават "умения за учене" и боравене с всякаква информация, без човек да трябва да наизустява - достатъчно е да мисли...за съжаление "мисленето" не е на мода...
ПМГ Бургас Родители

#725 Родител на ученик от ПМГ - Бургас

2012-03-05 13:51

Нека не позволим да бъде унищожено нещо, което се е доказало, че РАБОТИ!
За правото на избор в образователната система.

Използвам случая да споделя, че ние, родителското настоятелство на учениците от V до ХІІ клас в ПМГ „Акад. Никола Обрешков”, в момента организираме протест срещу институциите, от които зависи здравето и обучението на децата ни.
От началото на 2-ри срок, в учебната програма бяха направени промени, които разпокъсаха двойните часове по един предмет, чиято ефективност се е доказала във времето и началния час на учебните занятия беше изгтеглен в 7.15 часа. Категорично против това сме!
За повече информация търсете страницата ни във Фейсбук - ПМГ БУргас родители. Ще ни бъде полезно да се свържем с учители, родители и ученици от другите математически гимназии в страната и да споделим вижданията си.