Подписка за запазване на обучението от 5-ти до 7-ми клас в МГ


Гост

#576

2012-02-27 19:29

Подписвам петицията с увереността в полезността на тези паралелки!

Гост

#577 Re: Re: Re:

2012-02-27 19:50

#570: - Re: Re: Абе я стига сте говорили глупости! Адвокати на дявола ли сте? Каква идея защитавате,че не мога да схвана! Ами и аз съм виждала певци, дето музикално училище не са завършили, и танцьори, и писатели такива има! Има математически талант и той трябва да се развива и да има това право като останалите таланти. И е чудесно да има специализирани училища за тази цел! То не бяха генийчета от обикновени училища, инжинери, архитекти дето в гимназии за строителсвто учили. Аман от простотии!

 


Гост

#578 Re: Re: Re:

2012-02-27 19:50

#570: - Re: Re:

Първо май си объркал темата.

Второ примера, който даваш е все едно ми казваш, че по добрите шахматисти са тези, които са ходили на уроци по шах.

И явно не си разбрал/а за какво иде реч в тази петиция. Идеята е, че тези паралелки подпомагат ранното развитие на детето, когато то още нее достатачно зряло да знае какво ще прави с живота си. През тези три години придобива по голяма база знания от колкото средностатисическо дете ж нормално училище.

И нека спрем с тези частни случаи- познавам този пак и онзи познавам и той е мн умен зима си изпитите ана не е учил в МГ.

offtopic: и следкато си фен на ПГСА - колко от заваршилите са в елитни университети извън България, или колко от тях не учат в УАСГ?


Гост

#579 Re: Re:

2012-02-27 19:51

#571: - Re:

Имам един комшия дето едното му дете завърши Американския колеж, а второто завършва в момента. Та той твърдеше, че децата, дошли от МГ, се отличават в колежа. Обаче вие, най-простите, дето накрая се доредихте да управлявате, искате никой да не се отличава. Искате в едната ръка филия с мас, а с другате да ритате топка. Това ви е мечтата, народ от тъпаци и да управлявате повече и от Тодор Живков.


Гост

#580 Re: Re: Re: Re:

2012-02-27 19:55

#578: - Re: Re: Re:

Кво му обясняваш на тоя. Не го ли виждаш, че е прост гербер на служба. Матросовец, брани с гърди амбразурата заради началството, заплатката и ПРЕМИИТЕ


Гост

#581

2012-02-27 19:57

Смятам, че трябва да се запази обучението от 5 до 7 клас, като кандидатстващите ученици трябва да държат изпит след 4 клас. По този начин се отделят учениците, които са наистина добри по математика, които са се трудили и учили за този изпит, които са положели много усилия, и искат да продължат да учат. Смятам, че това е Образцова математическа гимназия и само положилите усилия ученици могат да учат тук, защото са го заслужили, а не да има деца, които са решили да се запишат в училището само защото искат да кажат : " Аз съм в ОМГ! ", а действително не са го заслужили.

Гост

#582 Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-27 20:10

#580: - Re: Re: Re: Re:

Обяснявам му, защото смятам, че е важно да знае каква е мойта гледна точка и да го убедя, че съм прав дори само частично. А и ако не опитване да променим мнението на хората,които са против, накъде сме тръгнали да защитаваме тази кауза пред правителстовто?


Гост

#583 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-27 20:29

#582: - Re: Re: Re: Re: Re:

Няма защо да защитавате някаква кауза пред правителството. Достатъчно е да освиркате хубаво ББ при следващото му появяване. Така феновете на Левски го освиркаха и той им уреди до тук трима спонсори за 3-4 милиона. Сегашните управляващи от аргументи не отбират. Повече подписи, здраво освиркване и работата ще стане.


Гост

#584 Re: Re: Re: Re:

2012-02-27 20:33

#577: - Re: Re: Re:

Пише се инженер.

И кое им е лошото на певците, незавършили музикални училища? По-лоши изпълнители ли са от останалите? Защо тогава да няма инженери и архитекти, незавършили МГ? То си има, де! И не са по-лоши специалисти от другите. Инженер и архитект не се става в МГ.

Искате права за вашите математически таланти? Че кой им ги е отнел? Ами да се развиват така, както се развиват и певците, незавършили музикално училище. Е, за това се иска  повече труд, но....

А вие чий адвокат сте – на математическите "таланти" или на болните амбиции?


Гост

#585 Re: Re: Re: Re:

2012-02-27 20:35

#578: - Re: Re: Re:

А МГ ненормални училища ли са, след като другите са нормални?


Гост

#586

2012-02-27 20:35

Да на образованието в МГ!

Гост

#587

2012-02-27 20:43

Нека да не спрем умните малчугани

Гост

#588 Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-27 20:45

#585: - Re: Re: Re: Re:

Дете, не си достатъчно голям за да обсъждаш такива теми. Завърщи основно поне и тогава може.


Гост

#589

2012-02-27 20:46

:)

Гост

#590 Re: Re: Re: Re:

2012-02-27 20:46

#578: - Re: Re: Re:

Май не сте разбрали за какво става въпрос? Става въпрос за математици в 5-7 клас, а не за такива деца, които не знаят какво искат!

А дали има къде да я побере тази "голяма база данни"?

И не може ли да я "придобие" в някое друго училище?

Защо? Колко висши са необходими на един шахматист и въобще какво завършват според вас шахматистите?

 


Гост

#591 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-27 20:49

#588: - Re: Re: Re: Re: Re:

Е, поне не правя грешки при писане. Съдейки по това, вие май само сте "завършили" основно, без много, много да сте чели!


Гост

#592 Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-27 21:04

#590: - Re: Re: Re: Re:

Това са деца с влечението към математиката, които имат способности доказани чрез приемен изпит.

Въпросът ти дали може да я побере е абсолутно ирелевантен.

И никаде не съм споменал, че не може да има си изклучения. Но идеята е ако детето ми е добро по математика, защо да не учи в училище  от 5 клас с засилена математика?

Тези неща не си ги говоря еи така, а защото много ми пука, аз съм бил част то тази система,брат ми тепърва ще е и знам че работи, спестила е пари от курсове по математика и български и родителите ми не а се занимавали с мен особено, защото не е имало нужда.

И немога да разбера и 1 довуд на хората против...

А това с шаха беше просто пример...

 


Гост

#593 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-27 21:12

#591: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

По- горният ви въпрос откровенно беше безумно тъп!


Гост

#594

2012-02-27 21:54

Пеенето не е като решаването на задачи,защото може да пееш дори и да си неграмотен.МГ са единствените училища които е редно да обучават 5-7кл ,останалите като спортните и музикални са си чисто губене на време ,дори са във вреда на децата поради не усвояването на материала по основните предмети

Гост

#595

2012-02-27 22:08

.

Гост

#596

2012-02-28 09:03

Да съхраним добрите традиции в образованието. Математическите гимназии, в момента, са на по-високо ниво от езиковите.

Гост

#597 Re: Подкрепям напълно казаното в тези шест точки!

2012-02-28 09:33


Гост

#598

2012-02-28 10:02

За България е полезно децата с таланти да се развиват!

Гост

#599 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-28 10:10

#592: - Re: Re: Re: Re: Re:

Личи си, че са спестили пари родителите ти от курсове по БЕЛ. Не е трябвало – определено имаш нужда от такива.

Дано и с математиката не си на Вие!

Тези училища не са, за да се спестяват пари на родителите – основната цел на повечето родители, които пращат децата си в МГ от 5 клас.

Това не е аргумент! И моите родители не са давали пари за курсове и частни уроци, не са ми висяли над главата, не съм завършил МГ, приет съм с изпит по математика в университета.


Гост

#600 Re:

2012-02-28 10:20

#596: -

Да, особено тези МГ, в които се влиза с 3 по математика от изпита след 7 клас.

Абе вие на Марс ли живеете? Я погледнете статистиките! На първо място в София миналата година беше 91 НЕГ – не говорим за отделни паралелки, а за училище. Във Варна на първо място е 1-ва ЕГ, в Пловдив – ЕГ "Пловдив".