Срещу закриването на метеорологичната станция на връх Мусала


Гост

#76

2016-10-04 21:22

За 650 000 лв си продадохте г-нееееееееееее?

Гост

#77

2016-10-04 21:59

Защото смятам,че станцията е необходима както за науката, така и за туристите.

Гост

#78

2016-10-04 22:17

Защото ми писна и ме боли да знам че в родината ми България постоянно се закриват зажни за страната обекти
и по този начин тя се осакатява и вярвам че гласът ни ще се чуе ако сме единни


Гост

#79

2016-10-04 23:17

По света се гордеят с богати и трупани в продължение на дълги години бази от данни с първична информация, служеща за много научни и практически цели. Тук в България е ясно, че традициите в науката не означават нищо

Гост

#80

2016-10-05 00:39

Подписах тази петиция, защото от самолет се вижда, че лицето Брънзов се стреми всячески да трупа лични облаги на гърба и за сметка на българското общество и метеорологията в БГ!

Гост

#81

2016-10-05 02:56

Защото, като бивш служител на НИМХ съм наясно колко необходими са данните от Мусала. Защото не искам многогодишните усилия на хората, които са я построили и обслужвали в екстремни условия да останат напразни.
Kerberizer
Гост

#82

2016-10-05 03:26

За мен няма съмнение, че българската наука и българското образование биват съзнателно и „деликатно“ саботирани, като се обръща минимално внимание и се отделят минимални средства за разрешаване на техните истински проблеми, а в същото време се игнорират подобни порочни и разрушителни практики (достатъчно е да си спомним Стопанската академия в Свищов, която беше позволено да бъде превърната във феодално владение). Мотивите също са доста прозрачни: да бъдат отвратени и отблъснати всички мислещи хора, особено младите, както и да се попречи на създаването на благоприятна среда за повишаване на интелектуалното ниво на нацията ни. Мислещите хора и интелигентното общество винаги са били най-голямата заплаха за властта през последните 70-тина години (с едно кратко изключение). Погубването им обаче погубва и Родината ни. Затова подобни действия са освен всичко друго, също и едно „мъничко“ национално предателство.


Гост

#83

2016-10-05 04:01

поредната идиотщина в нашата Мила държава !!!

Гост

#84

2016-10-05 04:07

Поредна стъпка към закриване на държавата България! Да не го допуснем!

Гост

#85

2016-10-05 04:21

За кандидат-президентски простотии има пари, а за поддръжката на станцията няма пари!

Гост

#86

2016-10-05 04:31

Защото знам истината
Немезис

#87

2016-10-05 05:25

 

За информация на организаторите на петицията: Според обясненията на Христомир Брънзов той е заминал в понеделник за Загреб на мероприятие на WMO. Както виждаме на сайта на СМО мероприятието всъщност започва днес и обяснение защо е тръгнал в понеделник няма (по-точно има и ще достигне където трябва).

 Също така на вниманието на организаторите на петицията: на мероприятието Христомир Брънзов е заминал заедно с така нареченият "директор финансова стопанска и административна дейност" на института Милена Миленкова. Въпросното лице е бивш счетоводител на института. След идването на Брънзов на власт тя набързо беше направена на "директор" и е източник на повечето проблеми в НИМХ. Характера на мероприятието в Загреб е такъв, че тя няма никаква работа там но всъщност тя пътува на всички командировки на Брънзов в чужбина и страната, сещате се защо. Парите профукани за командировките й спокойно можеха да осигурят издръжката на планинските станции. Заплатата на Миленкова и допълнителните  й хонорари също ще се окажат много "интересни" на ревизорите, които ще посетят НИМХ. Характера на отношенията на Брънзов с Миленкова е още по-интересен но за това в следващите дни ....


Гост

#88

2016-10-05 05:53

Подписах тази петиция, защото съм българка, защото обожавам планината и българската природа и не мисля, че закриването на станцията е решение на проблема. Крайно време е да спрем да рушим това, което е направено и поддържано години наред. Крайно време е в България да решаваме проблемите, а не техните симпотоми.

Гост

#89

2016-10-05 05:53

За мен станцията е символ, а и така е вписана в пейзажа, че някак не мога да си представя Мусала без нея. Опасявам се, че някой хитрец иска да я купи и направи хотел и там.

Гост

#90

2016-10-05 06:15

Станцията е уникална не само като научна работа, но и като местоположение - на най-високия връх на Балканския полуостров, и като историческа памет. Срамота е колко много от създаденото преди нас унищожихме и закрихме с лека ръка, с безразличие и мотивирано с безкрайно цинични доводи. Нима през 1932 година е било по-лесно да се създаде и поддържа такова съоръжение, отколкото във високотехнологичната 2016?!

Гост

#91

2016-10-05 06:40

Zashtoto tova e nay-visokata meteo stanciya na Balkanite , koeto ya pravi izklyuchitelno znachima i ne e redno /e prostotiya/ da se zatvori !!

Гост

#92

2016-10-05 07:05

Zashtoto smqtam che imame nujda ot stanciqta

Гост

#93

2016-10-05 07:09

Ние туристите обичаме планините на България и милеем за това, на вр.Мусала/най-високия връх на Балканите/да продължи поддържането на Метеорологична станция.

Гост

#94

2016-10-05 07:26

Метеостанцията на вр.Мусала е ценна в национален и в световен мащаб. Закриването й е равнозначно на събарянето на Айфеловата кула или на Статуята на свободата. Никой цивилизован народ не руши значимите си придобивки!

Гост

#95

2016-10-05 07:29

Твърдо против закриването на метеорологичната станция на връх Мусала!!

Гост

#96 Славян

2016-10-05 07:29

Имате вече достатъчно подписи. Петицията ви ще има тежест за да я представите пред съответните органи. Не губете и минута време.


Гост

#97

2016-10-05 07:30

Подписах тази петиция, защото не желая да бъде закрита метеорологичната станция на връх Мусала! Против съм всякакви подобни закривания, защото е крайно време ,,нашите политици'' да спрат да бъдат командвани от запада и от европейския съюз!

Гост

#98

2016-10-05 07:33

подписах ,защото е неразумно и безотговорно да се закрива място ,което е необходимо на толкова много хора от информационна и научна гледна точка.

Гост

#99

2016-10-05 07:42

Защото България има нужда от тази метеорологична станция!
Номер пореден!

#100

2016-10-05 07:44

Ъпсурдно е станцията да е устояла на ударите на климата, войната и недоимъка и сега да стане жертва на видимо нечии лични интереси и може би по-скоро незаитнересованост! Поредният СРАМ, на който сме подложени като българи от някакви хора, на които временно е предоставена някаква власт!

Едно време съседните ни страни носеха камъни, за да станат с по-високи върхове от нашите, а сега нещо, градено с години и отличаващо ни със своята уникалност, просто ще бъде заличено...ей така! И без това са все по-малко българщините, с които да се гордеем, та сега и това!

ЗАСРАМЕТЕ СЕ!...и поправете веднага този ъпсурд, че дупката в статистиката става все по-голяма с всеки ден!

П.П.. Днес трябваше да вали и да е 10'С, а не да е слънчево и 19'С от сутринта!!!