НЕ на 1.60 лв. за билет за градския транспорт в София

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията НЕ на 1.60 лв. за билет за градския транспорт в София


Гост

#51

2016-04-15 22:23

Добре, че е този форум да се разговориме хора, че от телевизията и парламента мрънкат, като чалгаджийски певачици.


Гост

#52

2016-04-15 22:27

Защо ли ? Защото Държавната субсидия за Столична Община е почти 1.200 000 000 лева а Родното Ни Здравеопазване разполага с близо ДВА ПЪТИ ПО МАЛКО средства и понеже лакомията им няма граници ощетиха с още 0.60 стотинки редовия работник !!!

Гост

#53

2016-04-15 22:34

Тука в този форум могат да се прочетат много по-свестни неща, от колкото да гледаш по телевизията чалга: Тука ли мен пипна. Или разни рападжии: Тука ли си бе мен аха аха.
Е с това се облъчва народа по цял ден, ако видиш нещо културно. То ще да е, като да си оцелил 6 от тотото. И после, айде дайте парата. Като няма, кой да каже истината, така ще е. Е тука се каза истината в тоя форум.


Гост

#54

2016-04-16 00:02

защото не искам тази държава да се подиграва с нас години наред.

Гост

#55

2016-04-16 00:25

Аз не желая на фона на малките заплати, скъпият живот в България, цената на градския транспорт да е 1,60!!

Гост

#56

2016-04-16 00:50

Пародията на човек фъндакова,за качествата й на кмет не коментирам, обяви, че разходите по транспорта били по-големи от приходите и най-бързото решенние на проблема, според не, било вдигането на цената на билетчето с 60% и на фона на ниската цена на газ, нефт и пр продукти в световен мащаб. Явно на транспортната мафия и се е поискало повечко и по-големи печалби. Ясно е, че фъндакова и цялото правителство обслужват и са подчинени на няколко големи и алчни монополни мафии. Между тях са - топлата мафия, парното пак ще се увличава, макар че казаха, че при либералните цени цената на топлото ще се намали значително., транспортната мафия, жилищната и пр мафии. Последните 25 г нито0 едно правителство не се интересува от Нуждите на Народа или  се прави допитване, референдуми. Живеем в пълна и жестока дикататура, където и фашистката изглежда като детски лепет... НЕ на вдигането на билета. ДА на свалянето и сурово наказание на сегашното продажно правителство. Аз искам смъртна присъда за убийците на народа и разрушаването на моята Родина България


Гост

#57

2016-04-16 00:52

Защото си мълчим и те правят, каквото им е угодно повече от 27 години. Поставяме и ние нашите искания. Всички сме равноправни хора. От къде на къде ще ми съобщават на някой си дъщеря му и сина му имали милиарди, те да не са с 2 глави? Глупости на търкалета всички сме хора.

Гост

#58

2016-04-16 01:10

Мъчат народа, както турчин го е мъчил. Парламент па тоя, па оня, ако ги питаш, какво правят там и те не знаят. Да се махат това е изхода. И аз съм за да има възмездие за тези, които се подиграват на хората. Нали няма ненаказано зло. Тогава защо повече от 27 години гласът на хората не се чува? Защо хората живеят полуживот? Къде е възмездието? Ето аз искам всеки да е смел и да каже какво иска, да каже истината. Не да се притеснява и да мълчи. Всички сме хора, всеки да каже какво иска, всички сме равни, имаме еднакви права и имаме еднакво право на щастие в живота.


Гост

#59

2016-04-16 01:38

НЕОБОСНОВАНО, ЧАСТ ОТ ПОЛИТИЧЕСКОТО РЕШЕНИЕ ЗА ИНФЛАЦИЯ , ЗА ДА СИ ИЗПЛАТЯТ ЗАЕМИТЕ , КОИТО ИЗТЕГЛИХА ..

Гост

#60

2016-04-16 03:31

Защото не е чесно билетите да са 1.60 това е лудост.


Гост

#61

2016-04-16 03:54

Не искам да подкрепя кражбите на общината, алчност и корупция

Гост

#62 Re:

2016-04-16 04:47

#4: -  

 А защо има гратисчии? От това, че имат пари ли?

 


Гост

#63

2016-04-16 04:53

Вие "Народни избраници", когато гласувахте повишението на билета от 1.00 лв. на 1,60 лв. , кого попитахте? Попитахте ли СУВЕРЕНА /НАРОДА/ дали е съгласен на на това драстично увеличение? Или вече един път влезли в парламента Народа за вас  се явява поредното стадо изпратили Ви там, без право на глас. Всако търпение има своите граници. Индже е казал...."Много майки разплаках, дойде и моят ред" И вашият ред ще дойде, ВЕРВАЙТЕ МИ!


Гост

#64

2016-04-16 04:57

tazi cena e nerealna ...i edin lev e mnnogo za pretupkanite prevozni sredstva i mursotiqta koqto trqbva da turpim a da ne govorim 4e ne moje da se dobere6 do sedalka da sedne6....

Гост

#65

2016-04-16 06:05

КОЛКО ДА СТРУВА БИЛЕТЧЕТО ?
За да изчислим обективно каква трябва да е реалната цена на билетчето в градския транспорт в София предлагам да го сравним с цената на километър на междуградските автобусни компании.
При разстояние София-Пловдив от около 150 км и цена на еднопосочният билет от 14 лв се получава стойност около 9 ст/км.
При разстояние София-Бургас от около 400 км и цена на експрес от 26 лв се получава че пътниците плащат за превоз на 1 км по около 6.5 ст/км.
В градския транспорт пътниците не пътуват средно от крайна до крайна спирка. Едни се качват други слизат… Средната дължина на едно возене е около 5 км но тук аз за хатъра на градската управа ще я удвоя и ще приема средна дължина на возене цели 10 км. Дори при тези завишени условия цената на билетчето се получава между 65 ст и 90 ст.
При това, забележете, че до като колите на градския транспорт са попрепълнени, тези с които сравнявах осигуряват на всеки пътник седящо място. Нещо повече, обикновено има и доста празни места а се случва и да предлагат и допълнителни екстри като, например, прожектиране на филм.
Всички разходи които Градският Транспорт се сети да изтъкне ги имат и другите компании. Това означава че билетчето не само трябва да е под 1 лв (ако отчетем средна дължина на возене от 5 км под 50 ст.) но при тези условия да генерира печалба а не да подяжда бюджета на София

..

#66 ;;;

2016-04-16 06:53

Моето мнение по въпроса е че идва лято хората искат да ходят на почивка и че трябва от някъде да ги съберат тия пари . Въпроса е от къде ???  От нас !!! То само билета да вдигаха , идва ред на тока и водата . За тях сигурно е срамно да ходят на нашето черноморие следователно идват и високите проценти на увеличение .Но 1.60 се е много да тази мизерия все ощще има стари рейсове и аз тях ли да давам 1.60 , проссто не си заслижава . За тая цена билета просто да седиш прав човек е недопостимо . Нашите малоумни министъри искат но не дават ..


Гост

#67

2016-04-16 06:55

няма основателна причина за повишаване цената на билетите,мръсни и ужасно стари автобуси и трамваи,

Гост

#68

2016-04-16 07:00

Дразнеща арогантност и дебелоочие при взимането на това решение при липсваща икономическа обосновка!

Гост

#69

2016-04-16 07:28

защото са престъпници,правенето на 2 та лв е вид инфлация вече с 2 лв може да се закупи 1 билет само нищо повече на принципа на 1 лв е :)

Гост

#70

2016-04-16 07:32

Пълен абсурд. Държава в която средната работна заплата е 400 лева не е нормално това увеличение, дано всички пт Столична община се вразумят и помислят за бедните хора и за хората, които пътуват всеки ден!

Гост

#71

2016-04-16 07:51

Подписах петицията защото трябва да има баланс между доходи и разходи в едно семейство.

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2016-04-16 09:52



Гост

#73

2016-04-16 09:59

Защото е безумие да се вдига цената на билета с 60 % и вече властите прекалиха тотално! Да намалят заплатите си до средното ниво и пак са помислят за цената на билетите!

Гост

#74

2016-04-16 10:23

Билет 1,60 лв. е ограничаване правото на придвижване! Несъобразено с доходите на свободните граждани, другите се във властта!

Гост

#75

2016-04-16 10:25

Против повишаването на цената съм, защото е абсолютно неоправдано! Доводите, които се изтъкват от политиците са долнопробни при положение, че парите за закупуване на мотриси и прочие са европейски!!!