НЕ на 1.60 лв. за билет за градския транспорт в София

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията НЕ на 1.60 лв. за билет за градския транспорт в София


Гост

#126

2016-04-16 20:45

Тази цена не е съобразена със социалното положение на жителите на града,а още по-малко с качеството на предлаганите услуги!!!

Гост

#127

2016-04-16 20:49

Защото се возя на стари авотбуси и второ-горивата намалиха цената си.

Гост

#128

2016-04-16 20:57

Безобразие от страна на управляващите, да голяма част от градския транспорт е заменен и нов, но се отнася за централната част на града, да не говорим, че старите и амортизирани автобуси, трамвай и тролейбуси са в окаяно до зловещо състояние. Не смятам, че такава цена е оправдана нито като комфорт, нито като точност и коректност на самата услуга, предоставена от Столична община. Абсурдно е! Да не говорим за двойният стандарт и нетаксуването на ромите. И да ще го отбележа, тъй като се чувствам дискриминирана и отвратена от това отношение и пропуските, които се допускат.

Гост

#129

2016-04-16 21:07

Защото цената на билетите трябва да паднат под левче при сегашните цени на нафтата .

Гост

#130

2016-04-16 21:25

Грозно и недостойно решение на Общинския съвет. Колкото и да се увеличат кнотрольорите, пак няма да можем да съберем пари за заплатите им по този начин. А май не само тях издържам от цените на билетите

Гост

#131

2016-04-16 21:33

Хайде стига сме следвали погоговорката "Преклонна глава сабя не я сече ".Увеличението е чисто и просто обир. До кога ще си мълчим? Ако не направим нещо утре билетът ще стане 5 лева, не защото има основание, просто така. Събират си пари за нещо,така са си решили. Обаче ако сме единни можем да повлияе върху битието си. Защото ние сме отговорни за това как ще се отнасят към нас и ако ни правят на маймуни само в нашите ръце е силата да ги спрем и да покажем,че така не е приемливо да живеем. Абсурдно е това увеличение, престъпление е да се вземат толкова пари за тази услуга без качество!

Гост

#132

2016-04-16 21:33

Против това съм да плащам скъп билет, за евтин , мръсен , нередовен и крайно несправедлив транспорт!

Гост

#133

2016-04-16 21:46

Смятам че трябва да се промени начина на таксуване в градския транспорт

Гост

#134

2016-04-17 02:27

Вчера съм пътувала три часа от едно до друго место с внучката ми на 7 години,права,в ръцете ми, с две раници на гърба. Рейс 204
Закъсня 15 минути и беше наблъскан с хора,които дишаха в лицата си. Маршрутите на повечето превозни средства са променени.
Половината град е разкопан.В такива обстоятелства наистина се
Иска голяма доза нахалство да се повишава толкова много....
С повече от една трета цената на билетите. Има Граници на
Поносимост.

Гост

#135

2016-04-17 03:18

1. Транспортната мрежа налага смени на два автобуса дори на малки разстояния. Дори до квартала да стига метро често е нужно да се използва и автобус. 2. Ремонтът и пренасочването на пътния поток в центъра вероятно налага също смени на ТС, предвид перманентното задръстване. 3. Ако детето ми е първи-4ти клас и учи на 2- 4спирки разстояние от дома, се налага да го водя с автобус, връщам се пеш, не работя, баща му го взима (50 лв мес карта, купува втора линия заради училището) 9 лв / мес. е карта за ученик. билети за 22 дни - сега 18 лв. Месечна карта -23 лв. Детски-37 лв. . 4. Велоалеите не покриват града и е опасно да се пътува с колело. Новоремонтирани булеварди нямат такива. Дори от охраняемите паркинги се краде често. Т.е. Алтернатива за безплатен еко транспорт няма. 5 Такси: 80 ст /км. Семейно ще ходим до парка (3км)с кола. До супермаркета -също. За Багаж над 60/40/40 се плаща билет- до гарата също. До летището сменям авт.и метро - също ще взема такси. . До поликлиниката с малкия, ако се наложи - също. ЗАЩОТО не се рентира да ходя от/ до спирката по калните тротоари, да чакам, да ме блъскат и да се бавя, вътре да е горещо/прашно/ студено/шумно, когато за лев-два отгоре ще пътувам конфортно и бързо от-до.

Гост

#136

2016-04-17 04:00

Поредната неадекватност ? или измама! ! И в двата случая истината е очевадна - пладнешки обир ®

Гост

#137

2016-04-17 04:25

Причините да подпиша са много, но с две думи, 30-годшният грабеж и геноцид на този народ вече НЕ СЕ ТЪРПЯТ.

Гост

#138

2016-04-17 04:56

Увеличаването на цената на еднократното пътуване и талоните от 10 билета ще доведе до увеличаване на броя на пътуващите гратисчии!

Гост

#139

2016-04-17 06:24

Не защото подкрепям Волгин за кандидатурата му,но е убедителен аргумент срещу намерението да се увеличават абонаментните карти.
клявка

#140

2016-04-17 06:28

Не защото подкрепям кандидатурата на Волгин, а защото е убедителен аргумент срещу намерението да се увеличатабонаментните карти. По-лесно е при необходимост да си купуваш билети, а картите са за ежедневни пътувания. Абсурден аргумент на градска мобилност!!!

 


Гост

#141

2016-04-17 06:29

По-добре е да си купувам транспортната услуга :)!

Гост

#142

2016-04-17 07:25

Защото няма логика билета да е толкова скъп. Горивата падат,заплатите са замръзени,хората нямат пари за хляб...стига са грабили от хората! Не на билет от 1.60!!!

Гост

#143

2016-04-17 07:41

Защото искренно вярвам, че СКГТ е една черна дупка, която поглъща безконтролно милиони без оправдание. Защото смятам, че СКГТ е средство за манипулация, чрез което нетаксуващите се граждани подписват негласни партийни споразумения. Защото смятам,че накрая ще слезе Зевс самодържец и ще ни погали по главиците с репликата "А'ре 1,20 ама сте ми длъжници ;) "

Anonymous

#144

2016-04-17 07:49

Прекрасна петиция с уважение https://www.facebook.com/Dantesmagician

Гост

#145

2016-04-17 08:03

Защото искат да откраднат още повече пари.
Защото ни предопределят избора дали да пътуваме с карта или с еднократен билет. Ние плащаме на Столична община данъци и не е логично да ни приравняват на "гостите" на столицата!

Гост

#146

2016-04-17 08:03

Защото съм против 1.60

Гост

#147

2016-04-17 08:05

Написах коментар във фейсбук профила на Градска мобилност,относно този въпрос.Имах питане,докога хората ще продължават да са роби на градския транспорт и защо не знаят,че когато някой човек плаща за услуга той е клиент и с него трябва да се отнасят подобаващо.Докога ще си купувам хартийка на която пише карта,когато в магазина си купя хляб,ми дават касов бон,на който пише хляб,а не камион.Кога на мен някой ще ми издаде касов бон за закупен билет.Колко билета се печатат и колко се продават,някъде да се декларира.Има едни дето им викат данъчни,да ми обяснят,как точно СГТ си плащат данъците и как се декларират приходи?Колко напечатани билети има за 2015,колко са продадени?
След всичките тези мои питанки,постът ми беше грижовно изтрит ,има няма просъществува точно една минута.Побеснях,защо аз имам задължение да се самотаксувам в автобуса,а да нямам право да питам.След изтриването на моя пост,не се сдържах и им постнах един точен комплимент,който пак беше изтрит и ме блокираха.
Та роби ли сме или клиенти?

Гост

#148

2016-04-17 08:16

Просто е, хората не вярваме на правителството. Това не е начина да спечелиш вярата на хората, а обратното. Първо, правителството трябва да помисли как да си го спечели това доверие. С тези цени за винетки и билети ... не работят в полза за правителството ... Въздържам се от доста по-сурови и груби думи, но ми е трудно.


Гост

#149

2016-04-17 08:16

Защото това е безумие! Освен че ще се увеличат гратисчиите и оставянето на билетчета по седалките, смятам, че това ще се отрази и на трафика, който и без това е ужасно натоварен! Вместо срещу 6,40лв с мъжа ми да отидем до Борисовата градина и обратно, естествено ще предпочетем колата!

Гост

#150

2016-04-17 08:19

Нека покажем че можем да променяме живота в България, да покажшм че не може да ни мачкат повеч, прага на търпимоста е преминат вече. Ако им мине номера с билетчето ще продължат с водата, тока и тн.