ПЕТИЦИЯ В ПОДКРЕПА ЗА ЦЕЛЕВИ ОТПУСК ЗА ОСИНОВЯВАНЕ

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията ПЕТИЦИЯ В ПОДКРЕПА ЗА ЦЕЛЕВИ ОТПУСК ЗА ОСИНОВЯВАНЕ


Гост

#1

2016-02-22 12:16

През 2012 год. осинових дете на 3 год.5 мес. ПО ЗАКОН ИМАХ ПРАВО НА ПЛАТЕН ОТПУСК КОЙТО БЕШЕ САМО 1 ДЕН ЗА ДЕЛОТО.детето имаше нужда да бъде водено на логопед тъй като беше малтретирано и от време на време заеква,аз отсъствах от работа,трябваше да свикне с нас и се наложи да ме съкратят..ОТ ЕДНА ГОДИНА СИ ТЪРСЯ РАБОТА НО НИКОЙ НЕ ЖЕЛАЕ МАЙКИ С ДЕЦА .
ПОДКРЕПЯМ ТАЗИ ПЕТИЦИЯ ЗАЩОТО ЗНАМ КОЛКО Е ТРУДНО ЗА САМОТО ДЕТЕ И ЗА РОДИТЕЛЯ

Гост

#2

2016-02-22 20:09

Така се случи, че нямам деца, но като учител, дори и бивш, много ги обичам... Искам по улици, площади, публични места да звъни денски смях, да гледаме мили светнали детски лица, а не тъжните - на нас, възрастните хора...

Гост

#3

2016-02-22 20:33

Детето ми вече се адаптира в семейството , но искам да спестя трудностите на бъдещите осиновители. Мога да кажа , че и проблема с детските градини е много сериозен, защото от Закрила на детето не оказват на осиновителите никакво съдействие.
Желязка Иванова
Авторът на тази петиция

#4 Re:

2016-02-22 21:11

#1: -  

Благодаря за споделеното! Дано повече хора споделят трудностите, през които са минали при осиновяването, а и след това. 


Гост

#5

2016-02-22 22:53

Защото смятам , че е много належащо да се промени законодателството по отношение правото на 2 годишен отпуск по Майчинство на Всички Осиновители, независимо от възрастта на Детето при осиновяване!Този период е НАЙ-ВАЖНИЯ и определящ успешната адаптация на децата към семейната среда и нормалния начин на живот!

Гост

#6

2016-02-23 08:51

Толкова пъти съм мислила по този въпрос и сега, прочитайки петицията, настръхнах. Този труден период на адаптация е голямо изпитание и всяка помощ, напасването да стане по възможно най-правилния начин, е важна. А сроковете за започване на работа са толкова странична тема тогава! Но пък семейният бюджет, разбира се, се натоварва. И всичко отново е такава " помощ" и " логичност на действията"... като целия процес на осиновяването ( ваденето на куп документи, среща с "чудесни"социални работници и т.н.)
Подкрепям петицията! Както апелирам за истинска помощ от Закрила на детето като осигуряване на психолози, както за детето, така и за родителите! Защото дежурното " следене" на семейството 2 години след осиновяването е отбиване на номер и бумащина. И ако няма такива утвърдени и кадърни специалисти в държавните институции, поне да насочат родителите към кого /какво да се фокусира вниманието в следосиновителния период. Успех!

Гост

#7

2016-02-23 11:40

Защото и аз съм от потърпевшите и ощетени майки,чийто осиновени деца са с огромни дефицити,вследствие дълъг престой в институция.
И които след осиновяване нямат никаква подкрепа,а търсят сами начини да помогнат на децата си ,да наваксат пропуснатото.Благодаря за предоставената ми възможност и КЪСМЕТ!

Гост

#8

2016-02-23 13:31

Осиновителите,решили да дадат бъдеще на изоставено дете и да бъдат родители със своята нова рожба,в момента са поставени в дискриминационно положение. Крайно време е това да се промени!

Гост

#9

2016-02-23 15:48

Подписах петицията, макар и да не съм страна по нея, защото според мен трябва правата и задълженията на българските граждани да са еднакви за всички.

Гост

#10

2016-02-23 18:19

Подписах тази петиция защото исканията са справедливи и е необходимо да е така.
Калинка Игнатова

#11

2016-02-23 18:55

Не съм страна по тази петиция, но по стечение на обстоятелствата станах свидетел на перипетиите, през които едно семейство премина. Категорично смятам, че такива промени са необходими! Нека не забравяме, че това са дечица, които са прекарали едно известно време в институции и социализирането им, пък и създаването на здрава семейна връзка и доверие изисква много време, търпение и много внимание. Длъжни сме да осигурим на тези семейства необходимото време.


Гост

#12

2016-02-24 07:17

Примир от Германия - там платен едногодишен отпуск по майчинство се дава за осиновено дете до 8 години - факт! Причините са ясни. Деца и родители имат жизненоважна нужда от адаптация. Често децата са много неглижирани и изостанали в развитието си и имат нужда от интензивна грижа за наваксването..

Тодорка Георгиева

#13

2016-02-24 07:57

Ние осиновихме детето ни, когато то беше на 1 г. и 1 м. В онзи момент (края на 2012 г.) ползвах отпуск за гледане на дете до 2 г., за който се полагаше месечно обезщетение от 240 лв. Аз ползвах 6 м. отпуск и след това се наложи да се върна на работа, а майчинството прехвърлих на съпруга ми до навършване на 2 г. на детето. Доходът ми беше по-висок и сигурен и щеше да ни бъде много трудно ако се бяхме лишили от него. Сега сме в очакване на второ детенце и сме поставени отново в абсурдната ситуация да спестяваме и то немалка сума, за да си позволим да бъда до детето си възможно по-дълго време.

Желязка Иванова
Авторът на тази петиция

#14

2016-02-24 09:02

Когато осиновихме нашето дете му оставаха 10 дни до навършване на 1 година, за които получих обезщетение изчислено на 90 % от доходите ми, а след това получавах 340 лв. месечно. Доходите ми паднаха в пъти от това, което получавам докато ходя на работа. Натрупахме задължения, които сега 4 месеца след като съм се върнала на работа все още не сме изчистили. За нас и за детето ни беше важно да останем в къщи, да се опознаем, напаснем характерите и навиците си, както и да изградим емоционална връзка помежду ни, което е важно за преодоляване на стреса и лиспсите, които децата ни са натрупали преди да станат наши деца. В още по-трудна ситуация са поставени родителите, които сами осиновяват децата си и при които няма втори родител, който да внася средства в семейството.


Гост

#15

2016-02-24 19:09

Заради децата без родители. Всеки трябва да получи своя шанс в живота.
Галина Захариева

#16

2016-02-25 06:41

Когато осиновихме голямата дъщея тя беше на 7 м.до навършването на 1г.получавах 90% от заплатата си ,а след това 240,00 лв.Тогава беше толкора обещетението за отглеждане на дете от 1г до 2г.Гледах я една година и два месеца.При адаптацията проблеми не сме имали защото тя си беше бебе и не беше изостанала в развитието си.

Когато осиновихме малката дъщеря преди година и половина ,тя беше на 1г.и 3м.Бях по майчинство 9 м.и получавах по  340,00 лв.Финансово ни беше трудно с двете деца,но се справихме.Адаптацията спрямо каката  беше по трудна защото имахме да наваксваме и тия 9м бяха малко.

Едно е да родиш дете и от първия ден да си с него и да го изграждаш като личност,друго е да дойде детето в дома ти вече изградено човече,с навици които ние трябва да разгадаваме,да се нагаждаме един към друг.


Гост

#17

2016-02-25 20:52

Защото смятам за редно тази несправедливост на закона да бъде коригирана, за да може всяка майка, да има необходимото време и полагащите й се средства да посвети на детето си и радостта от майчинството, независимо от възрастта на детето.
cvete.di
Гост

#18

2016-02-26 19:23

Подписах петицията,защото макар и да осиновиш голямо дете,то трябва да свикне с новото семейство.Дететото почти 6 мес. не потърси играчки,а всяка свободна минута беше вкопчено в мен,сякаш искаше да навакса обичта и ласките от ограбеното и детство...Независимо ,че беше на 7г. тя също имаше нужда от време за адаптация,социализация и посещения при психолог .Не искам никой да вижда детето си ,когато се протегнеш през него да отвориш вратата да се снизява до земята и да се пази с ръце.Не искам никое дете да живее 7 г. лишавано,неглижирано и малтретирано.Би било добре осиновителите и на по-големи деца да имат право на поне 3 мес.отпуск.


Гост

#19

2016-02-29 08:33

Имах късметът да не се налага да работя, когато осиновихме нашия син. Осъзнах колко е трудна адаптацията, както за него, така и за нас. Независимо, че това беше осъзнато, а не спонтанно решение, ние имахме нужда да бъдем заедно ежедневно и по цял ден, за да покажем на детето си, че не е сам, че сме до него. Имате ли идея, какво има в техните очи?! Уплаха и копнеж в същото време.

Гост

#20

2016-02-29 11:47

Защото има много неуредици свързани с целият процес "осиновяване"!
Майка

#21 Re:

2016-02-29 13:21

#6: -  

 макар да имах подписан двустранно документ за "двугодишно наблюдение от социален работник" никой не само, че не дойде да види детето, а дори не се и обадиха по телефона. Чудно ми е как и какъв доклад са написали. 


Гост

#22

2016-03-01 09:21

Държавната политика относно осиновяването е напълно погрешна. Отговорността за толкова много неосиновени деца в домовете е на обществото и има голям проблем в манталитета на хората в България, но също и на законодателя и на институциите.

Гост

#23

2016-03-06 13:17

Защото имам намерение да подам документи за осиновяване и искам да помогна и на други хора

Гост

#24

2016-03-09 06:11

Защото държавата не само е абдикирала от грижата за децата без родителска грижа а и безкрупулно наказва и онези които искат да осиновят такива деца. Какъв е смисълът да се изведе дете от една институция и отново да се остави в друга поради невъзможност за гледане поради липса на адекватна отпуска?!

Гост

#25

2016-03-09 11:00

В тази държава безмислиците на законодателите са безкрайни и никога в полза и защита на хората, които правят нещо наистина съществено и истинско, затова се подписвам в името на децата итехните осиновители, които заслужават адмирации.