ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ДА ВЗЕМЕ МЕРКИ СРЕЩУ НАСИЛИЕТО НАД ЖЕНИ

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ДА ВЗЕМЕ МЕРКИ СРЕЩУ НАСИЛИЕТО НАД ЖЕНИ


Гост

#1

2015-11-27 15:50

Zashtoto sym jertvq na domashno nasilie e i
Един баща

#2

2015-11-27 18:14

Защо само мъжете са насилници! Има не малко жени, които съсипват мъжете си с прищевки, ревности и обиди!


Замислете се за Бога!

Мъжете са и бащи, които работят за децата си, войници - които умират за родината си!

Има насилие, но не всеки четвърти мъж е насилник!


Гост

#3

2015-12-01 11:45

Защото съм била жертва на домашно насилие и знам, че нямаме никаква защита
гост

#4 Re: за прищевките

2015-12-01 18:09

#2:Има не малко жени, които съсипват мъжете си с прищевки, ревности и обиди! Един баща -             нима това може да се сравни с физическата агресия на мъжа над жената? Не, не мисля!Физическото насилие над жени не измества ролята на добрия баща, смесвате доста нещата.

                                             


Гост

#5

2015-12-01 18:52

Една на четири - друг път! Всяка втора има какво да разкаже по въпроса. От личен опит.


Гост

#6

2015-12-01 20:10

Една от Четири ...абсолютно никаква защита от нито една институция , вкл и полиция ! 


Гост

#7

2015-12-04 12:19

Много жени се срамуват от това,че са малтретирани,защото са възпитани,че мъжът е този,който избира и решава. По-добре дъщеря като Рая Агонцева,отколкото мъж,брат или живот в един свят с Мустафа или законите на шериата в балкански вариант!
Той

#8 Re:

2015-12-04 12:53

#2: Един баща -  

Здравейте!

Аз също съм мъж и се пописах под петицията!

Преди да се определя в полова принадлежност като "мъж", аз се квалифицарам като  човек и гражданин! Моето верую и кредо отхвърля всички форми на насилие! В основата на всички проблеми в нашата държава е липсата на гражданско общество! Тази петиция е крачка към дефинирането му като понятие и му предоставя възможност за съществуване! Това е и причината да я подкрепя - надеждата, че всеки един момент може да прерастне в квалифицирано и припознато движение от самоуважаващи се индивиди! 

Има и такива "мъже"...! Не ни слагайте под общ знаменател!!!


Гост

#9

2015-12-04 15:56

Насилието е неприемливо във всяка една форма.  Но "Всяка трета жена е насилник и насилва детето си" - как ви звучи това - глупаво, нали? Насочете се към институциите и законите, в които могат да се внесат съответни корекции. Ако смятате че мъжете са виновни - обърнете се към Създателя, но не мисля че ще ви помогне. Не е това начина.


Гост

#10

2015-12-05 14:43

Данните са повече от стряскащи има правни механизми и воля от много хора Против това страшно престъпление и по данните , посочени е системно и продължително и в никакъв случай да не се мълчи по тази тема и да се приеме приоритетно Жената и Семейтвото са и на най високо ниво защитени и първостепенния закон в РБългари Конституцията , а стряскащо е и , че сме сред трите държави неприели първостепени международни актове , а България е и в ЕС , ООН и други огромни обединения включително и трансгранични!

Гост

#11

2015-12-07 13:22

Защото насилието е престъпление и срам за цивилизованата част от човечеството. Този, който прилага насилие над дете, жена или който и да е човек в неговото обкръжение, е неуравновесен скот с болна психика и увредена душевност.

Гост

#12

2015-12-19 07:42

Нямам думи да изразя и не мога да си обесня как е възможно мъже да си позволяват подобни неща с женския пол. Аз лично съм преживяла за кратко насилие над мен. Най-важното според мен е насилената жена да събере сила и възможно най-бързо да се отдели от насилника и никога да не се заблуждава, че той може да се промени. Започне ли веднъж, ще продължи и ще стане страшно. Това отнема цялата ти енергия за живот. Затова момичета - БЯГАЙТЕ и никога не се връщайте при насилника,колкото и той да ви моли.

Гост

#13

2015-12-21 17:51

Подписах петицията защото :
1.Аз съм жена
2.Познавам жени ,които са минавали през 9-те кръга на ада,познавам и такива ,които нямат смелост да се изправят срещу насилника и да кажат "КРАЙ ",ЗАЩОТО НЯМА ЗАКОН ,който да ги пази и защитава !!!

Гост

#14

2018-01-12 23:45

Не съм подписвал петицията. Не вярвам че ще промени нещо. Мисля дори че насилието ще се увеличава. Не само над жени, а изобщо. По стар навик лекуваме симптоми,  не причини, а те са много дълбоки. Намесата  на държавата под юргана на хората не помага. Пътят към ада е постлан с добри намерения.

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2020-02-11 11:25