ПЕТИЦИЯ ЗА ЗАПАЗВАНЕ НА „КЪЩАТА С ЯГОДИТЕ“

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията ПЕТИЦИЯ ЗА ЗАПАЗВАНЕ НА „КЪЩАТА С ЯГОДИТЕ“


Гост

#276

2016-03-04 18:46

ПО СЪВЕСТ.

Гост

#277

2016-03-05 11:55

красотата ще спаси света

Гост

#278

2016-03-06 08:54

Тази интересна къща е нагледен пример за развитието на българската архитектура!

Гост

#279

2016-03-06 10:16

Дано има успех, че като се сетя за съдбата на къщата, където са живели Аворов и Лора, оптимизмът ми изчезва...


Гост

#280

2016-03-06 13:48

Triabva da se galsuva zakon za zapazvane na starite zgradi vuv vsichki gradove na Bulgaria!

Гост

#281

2016-03-06 14:40

Защото това е една от най-красивите къщи, които съм виждала, с богата културно-историческа стойност. Обичам я! Историческата архитектура е красивото лице на столицата ни и трябва да бъде пазена, защитавана и уважавана!

Гост

#282

2016-03-06 17:35

Трябва да пазим националното си богатство и такива сгради, те са цветът и красотата на нашата архитектура!

Гост

#283

2016-03-06 20:55

Къщата наистина е много красива отвън. Описанието й отвътре също е много впечатляващо. В София вече се строят все повече грозни сгради. А тази къща е толкова красива, че ми се иска някой ден да мога да се разходя вътре и да й се порадвам. Дори да не може да се разходя ще се радвам да знам, че съществува. Запазихме много древни разкопки, но те не ми носят същата естетическа наслада.

Гост

#284

2016-03-07 07:05

Това е част от облика на София
Нека запазим историята да не я рушиме

Гост

#285

2016-03-07 13:00

Да пазим историческото и духовното си наследство!

Гост

#286

2016-03-07 19:41

За да остане красота и история в България.

Гост

#287

2016-03-08 16:02

Подписах тази петиция, защото не подкрепям унищожаването на сгради , свързани с нашето минало. Наскоро бяхме в Мадрид. Там фасадите се запазват с цената на всичко и вътре се строи според необходимостите. Но това е само тогава когато сградата е неизползваема , т.е. Срутени вътрешни етажи. Ако е запазена , само се подновява.

Гост

#288

2016-03-09 08:04

Родена съм в София и съм потомствена софиянка. Имамапартамент на ул. "Марин Дринов". Не мога да гледам как се руши красива стара София. Не харесвам новите стъклени сгради из центъра....

Гост

#289

2016-03-10 08:09

Роден съм в квартал Докторски паметник и познавам къщата от своето детство. Тя е паметник на архитектурата на Д-комунистическа София, когато естетиката, пропорциите, пространствените решения са имали значение и в градското планиране и за инвеститорите. Носи хармонията на една отминала епоха. Все още в прилично състояние. Столична Община би следвало да предяви претенции към собственика за състоянието на двора, и безстопанственост, които могат да застрашат реда и спокойствието и безопасността в квартала на този етап. На друг етап би могла и да се субституира в правата на собственика и да поеме срещу ипотека ремонта на сградата. Подобра сграда в момента загива, с изгорял вече покрив на бул.Патриарх Евтимий до кино Одеон. Тази къща е памет, има дори историческо значение заради връзката с персонажи играли роля по време на 2та световна война.

Гост

#290

2016-03-10 17:40

Убедено подписах петицията, защото съм безкрайно възмутена от безхаберието и безотговорното отношение от една страна на собственика на "Къщата с ягодите" и от друга - на институциите, които биха позволили тя да бъде съборена.
Аз, като много българи и в частност столичани, категорично осъждам такова отношение към паметниците на културата и съм готова да се включа във всяко мероприятие в тяхна защита.
В случай, като този, съжалявам, че нямам средствата да я откупя и възстановя до първоначалния й вид!

Гост

#291

2016-03-11 10:39

Подписвам тази петиция, защото съм живяла в близост до Къщата с ягодите. И сега, когато съм в България и минавам покрай нея, винаги изтръпвам при вида й от мисълта, че можем да бъдем убийци на красотата, а не хранители.
възмутена

#292

2016-03-11 14:34

Познавам тази прекрасна сграда и сега всеки път, когато я видя как се руши изпитвам и болка и ярост.


Гост

#293

2016-03-12 23:41

Кой трябва да ни пази паметниците на културата?
Възмущаваме се, че в Сирия ги рушат. А у нас война ли има?

Гост

#294

2016-03-17 08:53

 Дали не би могло да се смени снимката от съобщението за петицията? Красивата сграда да не е на фон от прани гащи, извинете за грубия израз.


Гост

#295 Re:

2016-03-17 10:45

#294: -  

 Предполага се, че е търсен ефект - как би изглеждало пространството без тази къща.


Гост

#296

2016-03-17 18:11

''Роден съм в квартал Докторски паметник и познавам къщата от своето детство. Тя е паметник на архитектурата на Д-комунистическа София, когато естетиката, пр'' Съгласна с горното, което идва да покаже, че и комунистите ценяха и пазеха културата и архитектурата на България. По времето на соца не си спомням някой да превръщаше тези уникални къщи в бардаци или ресторанти. Повечето от къщите от д-комун София бяха превръщани в детски градини ( една такава аз съм посещавала или забавачка, която беше чудесна къща с голям двор, много цветя и тревна площ. След 89 г беше разрушена, сега там има блокове. Това се намира в полите на Витоша.  Други бяха давани за употреба на общините за  санаториуми и детски почивни станции. Такава прекрасна къща беше и Дворецът на Пионерите в парка на свободата или борисовата градина. Многократно посещавана от моя клас.. Разбира се подписах петицията с ясното съзнание, че ние почтените Хора имаме работа с жестоки, алчни престъпни елемнти,  за които няма нищо свято. Те и майките/децата си ще започнат да продават..ако се наложи. Няма да е лесно, но като се обединим и българите от цял свят ще ги победим..

 

Това мога да каж и за за много други сгради фабрики, които след 9-ти септември 1944 г не бяха разрушени или изоставени/занамерени, пълни с плъхове, тръни и боклуци, а бях реновирани и много успешно използвани в народното стопанство, образованието, здравеопазването. Поликлиниката ни също така дълго време се намираше в една такава  стара, но красива и ремонтирана къща. Ходехме там като деца с удоволствие за разни прегледи, ваксини, защото имаше голям двор, много дървета, цветя и люлки за децата:) Къщата с ягодите може да стане Клуб за младите архитекти, артисти, художници, музиканти, където нашите деца да се събират, да творят, да общуват, далеч от улици, дроги, алкохол и престъпност:)!


Гост

#297

2016-03-21 07:08

Ценя паметниците на културата.

Гост

#298

2016-03-24 20:20

Няма ли закон за Златев?



Гост

#299

2016-03-25 01:22

''Няма ли закон за Златев?'' Мутрите са извън закона:( А иначе има закони....

Буря

#300

2016-03-28 11:53

!!! ???...Кому е нужно да се събарят...ни е известно, но как ще реагират отговорните институции...?...безхаберие и обслужване на нечии интереси...разочарование и изгубено доверие във властимащите...за съжаление пред ценностите всичко е бизнес...пари. Много жалко, че не си поддържаме паметниците на културата, а с лека ръка и празна глава събаряме всичко.

 

 




Платена реклама

Ще рекламираме тази петиция на 3000 човека.

Научете повече...