Закон за брокерите на недвижими имоти, съставен от НСНИ

Quoted post

imoti360.com

#1 За и против ограничението на двойната сделка.

2012-12-13 15:41

Абсолютно съм съгласен със съдържаниието в петицията. Даже искам да обърна внимание на нещо много важно. Много от колегите спорят за един основен и фундаментален въпрос. Той е .Възможно ли е брокер да защитава едновеременно и двете страни при сделка с недвижим имот, защото според тях това е било нередно? Аз отговаярям така. Първо това не може да го прави всеки брокер, защото е въпрос на потенциал и капацитет. Няма да се съглася точно това някой да ми го забранява или налага по някакъв ограничителен начин. Който може, той да го прави. Когато брокера чувства че не може и ще му се развали сделката да не го прави въобще.

Отговори

Бацето

#2 Re: За и против ограничението на двойната сделка.

2012-12-13 16:00:26

М.Шенкова

#16 Re: За и против ограничението на двойната сделка.

2012-12-15 19:13:15

#1: imoti360.com - За и против ограничението на двойната сделка.

Подкрепям това мнение.Ако си професионалист,ще се справиш.


Гост

#33 Re: За и против ограничението на двойната сделка.

2012-12-22 15:47:06

Мисля, че се бърка дейността на брокера с тази на адвоката - брокерът договаря условията на сделката между двете страни. Това е съвсем естествено - купувачът предлага толкова, може да плати в такъв срок и т.н.  Продавачът може да има други изисквания и постепенно двете страни се доближават до очакванията си. За това се изискват повече психологически умения и подход към всеки човек. Всеки клиент може да си наеме адвокат, който да го консултира и да защитава интересите му. Да не говорим, че много често стават сделки и между различни агенции, което аз подкрепям с 2 ръце! Винаги е по-приятно да работиш с колеги професионалисти, дори и да получиш половин комисионна.