Справедливост за Йордан Опиц

Quoted post


Гост

#58

2012-09-14 21:38

Според мен пък решението на съда е съвсем справедливо и напълно отговаря на закона.
Имаме: - съзнателна употреба на незаконно оръжие;
- несъразмерна реакция,която изключва самозащита, т.к. крадецът е бягал и е държал отвертка, а не огнестрелно оръжие (ако законът в тази си част се промени всяка мутра ще може да ви застреля, след шамар от ваша страна????);
- Извършителят не отрича умисъл - според мен 5 години са направо смешен срок за отнемане на (чийто и да е)човешки живот и със сигурност, съдът е отчел възрастта и смекчаващите вината обстоятелства за да даде такава смешна присъда;

И ако се позволи на всеки да се разпорежда на "своя територия" с чуждия живот само при ПОДОЗРЕНИЕ ЗА ЗАПЛАХА това ще предизвика огромна вълна от законно но морално несправедливо насилие. После ще пишете петиции за промяна на закона, защото някой бандюга е гръмнал детето ви докато екрадяло джанки от двора му. Колко телевизора,бижута и пари точно струва човешкият живот, а?
Много от вас изтъкват, че убиецът бил иконописец и творец - еми като е толкова благ и набожен как така без всякакви угризения е извършил най-големият според християнството смъртен грях?? Може да се дълбае още покрай прошката, смирението, ...ако те ударят по едната буза обърни и другата,двете ризи и т.н. - т.е. това според мен е типичен пример за лицемерието и глупостта както на убиеца, така и на защитниците му! Вижте само колко от вас считат убийтвото за оправдано само защото жертвата е циганин - срамно и тъжно е че има толкова много подобни изказвания тук!

Отговори

tereza

#69 Re:

2012-09-15 00:03:05

#58: -

abe ne e li te sram.moje li az tsial jivot da se baxtia  za edna mizerna zaplati i da delia ot zalaka si 4e da si kupia  neobxodimite ne6ta kat telev.i edno drugo i niakakav bokluk da mi vleze v doma i da mi gi vzeme.6te b go gramna bez da se zamisliam.ti iavno ili si ot tia det gi var6at tia ne6ta ili ne si patil.za tva sme na tova deredje.,6to roditelite ne vinagi mogat da si vaspitat detsata.tuk v na6ta st6rana triabva da vlezat zakoni zab za zab oko za okoina4e niama da se opravim