Справедливост за Йордан Опиц


Гост

/ #58

2012-09-14 21:38

Според мен пък решението на съда е съвсем справедливо и напълно отговаря на закона.
Имаме: - съзнателна употреба на незаконно оръжие;
- несъразмерна реакция,която изключва самозащита, т.к. крадецът е бягал и е държал отвертка, а не огнестрелно оръжие (ако законът в тази си част се промени всяка мутра ще може да ви застреля, след шамар от ваша страна????);
- Извършителят не отрича умисъл - според мен 5 години са направо смешен срок за отнемане на (чийто и да е)човешки живот и със сигурност, съдът е отчел възрастта и смекчаващите вината обстоятелства за да даде такава смешна присъда;

И ако се позволи на всеки да се разпорежда на "своя територия" с чуждия живот само при ПОДОЗРЕНИЕ ЗА ЗАПЛАХА това ще предизвика огромна вълна от законно но морално несправедливо насилие. После ще пишете петиции за промяна на закона, защото някой бандюга е гръмнал детето ви докато екрадяло джанки от двора му. Колко телевизора,бижута и пари точно струва човешкият живот, а?
Много от вас изтъкват, че убиецът бил иконописец и творец - еми като е толкова благ и набожен как така без всякакви угризения е извършил най-големият според християнството смъртен грях?? Може да се дълбае още покрай прошката, смирението, ...ако те ударят по едната буза обърни и другата,двете ризи и т.н. - т.е. това според мен е типичен пример за лицемерието и глупостта както на убиеца, така и на защитниците му! Вижте само колко от вас считат убийтвото за оправдано само защото жертвата е циганин - срамно и тъжно е че има толкова много подобни изказвания тук!