Справедливост за Йордан Опиц

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Справедливост за Йордан Опиц

Shefaa

#1 Несправедливост или неработеща съдебна система

2012-09-13 23:55

Не може група "парцали" да тормозят безнаказано хората. Човек трябва да може да се защити. Не мога да повярвам, че има съдия, който да осъди човек, застрелял крадец, хващан 92 пъти и неосъден нито веднъж. Ако те си бяха свършили работата, човекът нямаше да му се налага да използва оръжие!

Гост

#2

2012-09-14 00:02

Човекът е невинен, трябва да бъде не само помилван, но и оправдан. При навлизане в чужда собственост, собственикът трябва да има законното право да се саморазправи с агресора както сметне за добре!!!

Гост

#3

2012-09-14 00:16

Този човек заслужава похвала, а не затвор за постъпката си. Откога самозащитата е престъпление!?

Гост

#4

2012-09-14 00:17

Всеки има право да си пази собственоста и да се защитава от наглите крадци,полицията ги хваща и ги пуска,ако не разчиташ на себе си няма на кой...И аз бих постъпил по същия начин,и всеки нормален човек.ПУСНЕТЕ ЧОВЕКА!
Lepepe

#5

2012-09-14 00:24

Е..л съм и я държавата, мангали наркомани и всякакво измет да граби, полюцията ги пази, а данъкоплатеца, кучета го яли. Нещо объркаха работата с коня и каруцата, и не ми говорете за правосъдие, сблъсках се с него няколко пъти, няма такова, има рушветоподаване и който наддаде .
Абрам Терц

#6 §22

2012-09-14 00:31

Подписвам петицията не само заради този човек, който според мен бе в правото си. Има и друга съществена причина, ако обвинението спечели, това ще означава, че според съдебната власт ние у нас нямаме правото да защитаваме частната си собственост, имущество, личната безопасност и тази на семейството.
Тодор Василев

#7

2012-09-14 00:59

Това е просто извратено! Не стига, че не можем да разчитаме на полицията да ни защити, а сега и това... ех държаво... защо си такава...

Гост

#8

2012-09-14 05:57

Porednata nepravda v Bulgaria... nqmash nachin da se zashtitish ot vsichkoto kradene koeto se sluchva vyv tozi batak.
Емо

#9 Справедливост за Йордан Опиц

2012-09-14 10:48

Не знам подробности и не се наемам с оценки. Дори и да е виновен, не би трябвало да влиза в затвора, поради нарушаването на личното пространство.
НЕ МОЖЕ ДА МИ ВЛЕЗЕ, КОЙТО И ДА БИЛО В ДВОРА И ДА НЕ МОГА ДА ГО ЗАСТРЕЛЯМ :-)


Гост

#10

2012-09-14 10:52

СДС не ме интересува,искам реално всеки гражданин на Републиката да може да защити с всички средства и на всяка цена,живота,достойнството и имота си,както и на своате близки и роднини.
Елена

#11

2012-09-14 12:19

Подкрепям напълно действията на Г-н Йордан Опиц. Искам справедливост в тази държава и промяна на закона. Считам, че оневиняването на Г-н Опиц е напълно справедливо!

Гост

#12

2012-09-14 12:20

Днес е Кръстовден и дано Опиц не влезе в затвора!
Любена Нинова

#13 ОНЕВИНЯВАНЕ НА ЙОРДАН ОПИЦ

2012-09-14 12:21

ОНЕВИНЯВАНЕ НА ЙОРДАН ОПИЦ!!! Ако този човек все пак бъде вкаран в затвора, представяте ли си колко сме в опасност всички ние на свобода и колко условна всъщност ще е тя? И представяте ли си какво послание ще е това за всички, които решат, че могат безнаказано да тарашат по домовете и из джобовете ни, защото бъдат хванати или не, потенциалните им жертви със сигурност ще са порицани и унизени? Нека покажем, че в България има гражданско общество!!!!
marystaneva

#14 Помилване от президента!

2012-09-14 12:54

Съдията е спазил закона. Но можем вместо да си чешем езиците или да политизираме, просто да подпишем или да популяризираме тази петиция или да пишем директно до президента с искане за помилване, тъй като човекът не е искал да става убиец... Просто се е случило. При окончателна присъда единственият, който може да помогне, е президентът.

http://www.president.bg/contacts.php

Гост

#15

2012-09-14 13:49

На Стависки му дадоха условна присъда за убийство и осакатяване при шофиране в нетрезво състояние.
Този наркоман Мариан, който 92 пъти е задържан, а не се знае колко пъти е крал безнаказано, да не би да е по-ценен за държавата от нормалните граждани? Един иконописец - принизен под отрепка на обществото!
dgx

#16 Re: ОНЕВИНЯВАНЕ НА ЙОРДАН ОПИЦ

2012-09-14 13:54


Гост

#17

2012-09-14 14:24

По закон е виновен да. Но законите се пишат от хора, а хората правят грешки. Случаят е много по-деликатен. Убитият е бил циганин и наркоман, задържан 92 пъти.. 92 ПЪТИ е бил задържан, какво да говорим. А защо не е получил навремето ефективна присъда, хм?? Защо питам аз. Защо са го оставяли да безчинства отново. Ако тогава законът се бе спазвал навреме, циганинът отдавна щеше да е в затвора, съответно нямаше да бъде убит от нашия човек и съответно той нямаше сега да го лежи! Виновни са всички замесени по един или друг начин в правосъдната система. Може да звучи цинично и нехуманно, но за мен истината е, че Йордан Опиц е отървал света от една отрепка, която само е правила зло на хората и обществото. Така че, каквото почукало - такова се обадило. Не дай си боже такова нещо да се случи на мен, бих направил същото!!! С ръка на сърце!
Пепи Кънчев

#18

2012-09-14 14:31

Човекът правилно е казал, че тази присъда запълва нужната статистика за пред Брюксел за необходима бройка разкрити убийства. Тя обче само прикрива неразкритите на Георги Стоев, Кюлев, Доктора, Клюна, Бай Миле и много други. Както казва посланик Уорлик има правосъдие за бедни и правосъдие за богати. Бедните отиват в затвора, а богати си плащат и се разхождат с Мерцедеси. Човекът просто се е защитил с оръжие, предназначено не да убива и не е могъл да предвиди последиците от неговото използване.
Дано ни чуят този път.

Гост

#19 Re:

2012-09-14 14:34

#17: Защо да е виновен по закон По закон е невинен защото е използвал газов пистолет, който не е направен за умъртвяване и не е могъл да предвиди последствията от използването му. Действал е при неизбежна отбрана. Много е странно това решение на съда.

 


Гост

#20 каква е разликата дали човек е наркоман или не?

2012-09-14 14:36

Мен лично много ме дразни употребата на думата наркоман във всички тия изказвания, каква е разликата дали човека е наркоман или не? Спекулира се със думата и така се оставя впечатление в хората, че всички употребяващи наркотици са престъпници а това е далеч от истината.

Гост

#21 Алекс

2012-09-14 14:43

Цялата истерия и тотална липса на поглеждане към другата страна ме изумява. Не е нормално след 2-3 половинчати статии всички да обявите някой за невинен, предвид, че е 1-во) е извършил убийство и 2-ро) не са Ви известни голяма част от подробностите около убийството и 3-то) актът на самоотбрана трябва да съответства, т.е. да е равно по-сила на нападението.
И моля Ви не коментирайте нападателя - няма значение колко присъди има, от какъв етнос е, какво е работил и т.е. Единственото важно е протичането на конкретния случай, в който голяма степен е малко неясното обяснение на самия осъден (който дори не съжаляваме за самото убийство, както би постъпил всеки човек, все пак си мисля, че убийството не е ежедневно занимание за много от нас и не го приемам за нормално да свикваме с него и дори да не се замисляме). От друга страна подобно убийство трябва да минава през десетки призми и да се разглежда внимателно, защото ако днес съдът реши под натиск от някакви хора да оправдае извършителя (ако има достатъчно доказателства това е друго) то утре, когато ми дойде някой на гости, аз мога да го застрелям спокойно, да разбия бравата на вратата, да изчистя масата на която е стоял и да повикам полиция, казвайки, че съм се защитил при опит за обир.
Денчева
Гост

#22

2012-09-14 14:51

ИСКАМЕ СПРАВЕДЛИВОСТ ЗА ЙОРДАН ОПИЦ !!!

Светъл

#23 Хващане на крадци...

2012-09-14 15:04

Аз също хванах двама крадеца в дома си. Но не ги отрепах. Сега виждам че съм имал голям късмет. Те (крадците) също. Полицаите казаха да ги хванем и тогава да ги извикаме. Представяте ли си!!! Те бяха 2 и всоки с по една глава. Можеха мене да претрепят, камо ли да ги хвана и може би вържа да не избягат, та тогава да извикам полицаите и те да ги пуснат на свобода. Защото има нещо гнило в цялата ситуация в България. Както и да е, подкрепям петицията!!!
Гражданин

#24 Не трябва да се допускат тези неща

2012-09-14 16:00

Не трябва да се допускат тези неща, човека не трябва да лежи в затвора, и друго, човека не трябва да плаща 300 000 лв обезщетение, за това, че се е защитил. Ако ще гражданска война да става това не бива да се допуска, защото утре могат да пострадат всички вие. От нас зависи !!!
sve

#25 Защита на собствеността

2012-09-14 16:11

Всичките им простотии (на управляващите) ги търпя. Но някой да има право да влезе в дома ми, който съм купил (построил) да отнеме това, за което съм пестил, трудил или получил законно, а накрая да ме осъдят, че съм го защитил, е това отдавна е прекалено. Да не говорим, че всеки може да те нападне, да те притеснява както си иска и НЯМА на кого да се оплачеш, камо ли някой от отговорните по закон и наредби да вземе мерки, а още по-малко ефективни.