Декларация към НС за обсъждане на проектозакона за образованието

Quoted post

kokona

#8 казус

2012-02-20 21:03

Уважавам учителите с пкс, но на моя приятелка детето учи в клас, в които учителят е с 1 пкс, а няма 1 дете написало диктовката без грешка. В същото време в клас на учител без пкс, 15 деца са написали диктовката без грешка. Кой работи повече, и това не са деца от малцинствата.Взимат пари за пкс, а работата къде е.

Отговори

Мери Попинз

#121 Re: казус

2012-02-24 01:00:49

#8: kokona - казус

"Взимат пари за пкс, а работата къде е." ... и пише "Технологий", при това учител по български.  Да, и при оптимизиране на щата (сиреч съкращения) по колективен трудов договор ПКС е I-во предимство за защита и оставане. Каква квалификация? Заради намеци за ПКС и връзка с нормативите, реших да взема пета ПКС. Платих си 20 лв за кандидатстване, 45 лв за курс и 20 лв за диплома. Курса обявен 3-дневен, пускам си от отпуск, отивам за час и 15 мин ми обясниха как да си направя методичната разработка на урока, с който да се явя на изпит и с това приключи "3-дневния" курс. И какво ме научиха, как ме направиха по-добър учител. Аз и така не бях убедена, че ПКС прави по-добър професионалист учителя, сега - съвсем ме разубедиха.