ДА ЗАЩИТИМ ДЕЦАТА И СЕМЕЙСТВОТО ОТ СУРОГАТНОТО МАЙЧИНСТВО

Quoted post


Гост

#2

2011-10-18 09:37

Напълно съм съгласна с написаното в петицията.Аз,като майка на 2 деца-10-годишно момиченце и 3-месечно бебе-момченце,не мога и за миг да си представя да дам който и било от тях на друг родител.Да,разбирам нуждата на всяка двойка да си имат свое дете,но,както се казва и в петицията,в България има толкова изоставени деца...

Отговори


Гост

#3 Re:

2011-10-25 21:04:37

#2: -  

 Уважаема госпожо, моля Ви, когато си слагате децичата да спят тази вечер (да са Ви живи и здрави, искрено Ви го желая), за момент да си представите, че понеже сте се родили без матка или сте се разболели от рак, нямахте ТЕЗИ деца - да, точно ТЕЗИ деца. Защото не можете да ги износите и родите. Ако можеше Ваша близка да износи точно ТЕЗИ деца, които са най-скъпото Ви, нямаше ли да искате да можете да ги имате, сега, когато ги докосвате, милвате и им се радвате? Мисля, че щяхте. А защо отказвате на други тази възможност, понеже по рождение или поради заболяване не могат да износят собствените си деца? Защо Вие не осиновихте две деца, вместо да си родите своите? Защо другите трябва да алтруистични вместо Вас? Поне теоретично разбирате ли за какво Ви говоря - просто помислете за щастието да имате точно ТЕЗИ - Вашите дечица, щастието във Вашия и на съпруга Ви живот. Никой не иска от Вас да изоставите Вашите деца, защо искате от други да се откажат от своите деца?


Гост

#16 Re: 333

2011-11-16 10:36:12


****

#17 Re:

2011-11-16 10:47:22

#2: -

На изоставените деца не е написано на челото ,"да бъдат осиновени от семейства без деца", Вие защо не осиновите , а предлагате на други.И никой не Ви кара да се поставяте на мястото на някого.А какво е  да забременееш  по метода ин витро  с чужда яйцеклетка, защото твоите са негодни и да го гледаш като свое, или със спермата на друг мъж, защото на твоя са  негодни.Човек никога не знае каво ще се случи с него занапред, така че може да се окажете на мястото на страдащите за дете, Вие, Вашите деца.Бъдете смирени и благодарни за това което имате, защото човек никога не знае.


Гост

#44 Re:

2012-06-10 18:10:16

#2: -

С цялото ми уважение - Не, не разбирате.


Гост

#66 Re:

2016-05-14 15:12:34

#2: -  

 Ама, г-жо, това дете генетично е на други родители и ми е многооо интересно, ако Вие нямахте тези деца и само чрез сурогатство можехте да имате във вашия живот дали щяхте да имате същото мнение!!!Силнооо се съмнявам.