Против проекта "Океанариум"Бургас и застрояването на Парк"Езеро"

Quoted post


Гост

#74

2013-09-03 15:46

Мисля, че строежа ще прогони птиците от резервата. Още една територия, отнета от гражданите на Бургас в полза на БИЗНЕСА... Не всичко е комерс! Умните граждани не трябва да допускат това, защото паркът е техен и все още е безплатен. Нима искате да ви отнемат всичко това? Птиците, дърветата, които хвърлят сянка, за да можеш да се разходиш в парка и в най-горещия ден? Увеселителен парк ли искате, Окенариум или хотел? Град Бургас няма нужда да "мери мускули" с Варна. Той си има своя уникален резерват, който е голямо богатство и ще е голяма загуба за града, ако нелепият строеж прогони обитателите на Парк "Езеро". Само да напомня, че все още има табела, че това е буферна зона и строежите са забранени. Как тогава там е вече строителна площадка? Как са заобиколени всички тия закони? Туризъм ли искате да развивате - ми спрете си първо Нефтохима, за да не тровите туристите...

Отговори

КОТКАТА

#86 Re:

2013-10-08 20:55:50

#74: -

ами много просто - тихомълком през декември е променен статутът на земята там и това официално НЕ е парк и вече  може да с е строи.......

Едно

#87 Re:

2013-10-14 21:30:53

#74: -

Буферната зона отдавна не е валидна. Според Натура 2000, вече се води защитена територия (мисля от 2005) и е доста по-навътре от табелите. Това не значи, че едно масивно строителство като това няма да навреди на резервата.




Платена реклама

Ще рекламираме тази петиция на 3000 човека.

Научете повече...