Против проекта "Океанариум"Бургас и застрояването на Парк"Езеро"


Гост

#1

2013-06-12 15:08

Ще бъде пагубно за животинският свят, който е в близост до евентуалната строителна площадка!
Dobromir Manev
Авторът на тази петиция

#2 Абсолютно съм съгласен с коментара!

2013-06-12 15:45


Гост

#3

2013-06-12 16:42

Освен това е единственият голям парк!

Гост

#4

2013-06-12 18:10

Затварянето на животни в парк, за да могат хората да ги гледат е все едно да затвориш човек, без да е виновен в затвор за да е просто експонат. Това е безсърдечно и не бива да се случва в България. В цял свят хората се борят срещу алчността, която обрича животните на жалко съществуване!

Гост

#5

2013-06-13 06:19

Това е поредното безумие и аз съм против!

Гост

#6

2013-06-14 02:22

Какъв океанариум, то в нашето море риба не остана. Ако има пари нека отидат за опазване на околната среда, а не да затваряме живи животни в неестествена за тях среда.
аман

#7 аман

2013-06-14 05:56

щяло да има и хотел, така между другото, и някакви изненади, за които ме е страх да мисля...кому е нужно? май всичко това с атракциите е само оправдание да застроят парка...ламтурници нйедни
Катя
Гост

#8 Петиция бургас

2013-06-14 19:20

Подписвам се в пълно съзнание, мисля че тона и обаче трябва да е далече по- лаконичен, по - неформален и категоричен.и трябва да се действа, организирайте дата за среща с кмета, ще дойда навреме и с голямо желание.
Димитко

#9

2013-06-15 05:22

глупости на търкалета. поредния псевдо еколог. по ли са важни мишките в района, отколкото благополучието на хората живеещи в Бургас.

Добромир Манев

#10 Re:

2013-06-15 06:40

#9: Димитко -

Благополучие трябва да има за всички.Както за хората, така и за другите живи организми.От изказването ви ми лъха доста на невежество.


Гост

#11 Re: Re:

2013-06-15 12:11

#10: Добромир Манев - Re:

много се лъжете като си мислите, че съм невежа относно тази тема. имам много познати в тези среди и отлично знам, колко ви пука за екологията. прибирате много пари по разни програми от Швейцария и къде ли не, за да правите нещо за екологията, а насреща има само някакви тъпи PR-и и нищо повече. правят се някакви платформи в езерата, уж за птиците, вдига се шум за разни строежи, но само когато не сте включени в раздаването на средства и т.н. така че хайде да не си говорим глупости и да оценяме кой е невежа и кой не е, защото без вашата "помощ" природата се справя по-добре с защитата на разни птички и тревички. колкото до този Океанариум, чрез него ще се създаде работа за хората от региона, а после ще идват туристи, които също ще спомагат за благополучието на бургазлии.

Добромир Манев

#12 Re: Re: Re:

2013-06-15 13:52

#11: - Re: Re:

Аз съм съвестен гражданин.Не членувам в никакви организации и не правя никакъв пиар нито на себи си, нито на някой друг.Проектът е безумен.

Добромир Манев

#14 Това са извадки от статията на сайта "Солта на живота"

2013-06-15 13:56

На този етап няма екологична оценка, няма оценка за въздействието върху природата. Няма и притеснения как ще се поддържа такова сложно съоръжение, макар че състоянието на делфинариума в град Варна и начина му да стопанисване показват какво се случва в действителност.

В същото време обществеността в Бургас, както и отговорните институции,нямат никакви притеснения, че строежът ще бъде в близост до Атанасовско езеро - едно от най-големите богатства на Бургас, което е и влажна зона с международно значение, и че не само строителството и експлоатацията, но и всяко изпускане на води може да се окаже фатално за крехката екосистема на защитената местност.

Похвално, но как се започва такъв мащабен проект без въобще да се отчита обществения интерес и да има предварителна яснота какво и как ще се случи на тази ценна територия. Как за толкова кратко време се реши, че точно океанариум е туристическата атракция, която е нужна на Бургас? Как стана така, че само за седмица всички общински съветници гласуваха единодушно на сесия на ОС и одобриха идеята? И това ли се оказа единственото подходящо място в Бургас за подобна инвестиция?

Гост

#15

2013-06-15 17:35

#9, Димитко ли си, какъв си, наистина "се изказваш неподготвен" - не става въпрос ни за еко организации, ни за някакви пари... Атанасовското езеро е ЗАЩИТЕНА МЕСТНОСТ и не знам къде дремят истинките еколози, на които точно това им е работата....
Димитко

#16

2013-06-16 04:37

дано не ви се случва да сте без работа и да не можете да си платите сметките и нахраните детето, тогава ще ви питам, кое е по-важно, птичките и тревичките или това да имате работа.
еми

#17 Re:

2013-06-18 06:31

#16: Димитко -

Напълно ви подкрепям! Тези еколози сe сещат само, когато нямат изгода... Този проект ще отвори много работни места и ще носи приходи на общината! Така че..... тихо, еколози..


Гост

#18

2013-06-18 07:23

Атанасовското езеро не бива да се пипа. Природата не е изкуствено създадена атракция.

Гост

#19 Re: Re:

2013-06-18 07:34

Нали напълнихте Черноморското крайбрежие с "проекти" и "работни места". Само място за хора няма там. Що не вземете да построите поне канализация и пречиствателни станции, като сте се загрижили за работни места и приходи.?

То па едни работни места. Прекарани безработни строители, които безкрупулни тарикати наемат за едина хляб. Учителки, които са принудени да заработват през лятната ваканция като камериерки, в най-добрия случай - администраторки. Опитни браншовици от сферата на туризма, които почти не спят през силно скъсения курортен сезон, а заработката им отива у мафиоти.


Гост

#20

2013-06-18 09:51

Protiw

Гост

#21

2013-06-18 09:54

Нека остави Природата на мира и да предстанем да се ровичкаме на всякъде, Животните имат нужда от естествената си среда, а не да ги правиме на циркаджии.

Гост

#22 Re:

2013-06-18 09:54

оффффффф

#23 Re:

2013-06-18 11:26

#21: -

абе вие сте големи смешници!!!!!

Дайте да закрием всички зоологически градини, за да не ги затваряме като експонати!!!! Смешни сте!

Добромир Манев

#24 Добромир Манев

2013-06-18 12:06

#23: оффффффф - Re:

Страхотна идея за нова петиция - "Дайте да закрием всички зоологически градини"

Можеш да я направиш, аз ще съм сред първите подписали се!


Гост

#25

2013-06-18 12:48

Има ли нужда от коментар? За пари и майките си продават.



Платена реклама

Ще рекламираме тази петиция на 3000 човека.

Научете повече...