20 000 за предприемчив безработен? Да, ама не!

разочарована

/ #104

2012-04-23 20:20

Аз ще съм поредната която ще се оплача за положението си и ще изкажа мнение колко съм разочарована от тая програма.В деня в който казаха за програмата започнах да ровя и да търся някакви указания питах и в бюрото по труда,заветния ден дойде излезе някаква информация,подадох документи,дойде ред за разясняване участието и обучението и там вече се започна с разочарованието.На въпросите относно средствата които ще бъдат отпускани и по точно исках да ми обяснят за допустимите разходи се сблъсках с некомпетентноста на служителката.Докато чаках да започне обучението продължавах да питам и да чета и започнах да стигам до извода,че цялата тая програма ще излезе нещо гнило,но какъв избор имам.Аз съм от тия "1,9% лица с увреждания",които никой работодател не иска да назначи на работа(а с увреждането какъв ли избор имаш),издържам студент и един тинейджър с пенсия от 176 лева и питам с какво аджеба аз да регистрирам фирма,като и заем от банката за мои си нужди не ми отпускат поради недостатъчен доход, че и договор за наем да сключвам и все неща,които отпосле излязоха като разяснения защото в първите (които се задържаха за кратко време на страницата на сайта им)се казваше че ще отпускат средства за регистрацията на фирмата и други и други незнам как вече да нарека тия разяснения.Между другото все още карам курса и степендия не съм видяла, а и изпитите са на 15 и 16.05.