Родители против безобразията на детските площадки!

Още една възмутена мама

/ #39

2016-08-08 06:45

Пред магазин Макао в район Конфу, положението е същото. Къщичката обикновено е заета от баби и един дядо. Дядото си свива ръчно цигари. Носят си бутилки от минерална вода, пълни с ракия (на нещо такова мирише). Около къщичката вони на цигари. Звънях на телефона, който е оставен на табелата отвън, но ми казаха, че с това се занимава ХЕИ, а те са само стопани на площадката. На една друга площадка видях момиченце на възраст около 9-10 год., което си разхождаше кученцето. Влезе в заградената част и го пусна само да се разхожда. На въпроса ми "Не знае ли, че е забранено тук да се пускат кученца?", отговора беше, че родителите му също го пускали там и какво - страх ли го било детето ми от кученца? Любезно му обясних, че трябва навън да го разходи, защото просто е забранено. Каквото вижда детето - това прави. Аз обичам животинките, обаче когато става въпрос за това детето ми да намери нещо оставено от тях на площадката, някак.... На това, някой може да каже "Ами уличните котета и кучета дали знаят забраната!", но това, което можем да направим - ами нека го направим!

А какво ще кажете за хората, които чакайки на спирката спокойно си седят и пушат? Веднъж не можах да не се възмутя от една баба и и казах спокойно да си седи и пуши, ние с детето ще поседим на дъжда извън спирката! Даже не разбират иронията!