Родители против безобразията на детските площадки!

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Родители против безобразията на детските площадки!


Гост

#26 Re:

2016-08-03 06:35

#3: -  

 


Гост

#27

2016-08-03 08:11

Вярно е, че площадките често са в безобразно състояние. Истината е, че те са направени за децата, а не за отбиване на време на майки и тинейджъри. За придружителите на децата са направени пейки.
Поредното доказателство за липса на култура, възпитание на заснетите родители, а от страна на държавата - пълна липса на държавност и контрол.
Жалко за децата, че са принудени да живеят в такива условия.
bo_835

#28 Re:

2016-08-03 08:52

#16: -  

 никакви глоби десега не са помогнали за нищо. Общината е тази, която трябва ежедневно да поддържа и чисти площадките и градинките, както е в цяла Европа и както беше във Варна до 1989 г. Да, повечето майки са невъзпитани, тийнейджърите-също, но това не означава, че Общината трябва да стои със скръстени ръце както досега. Площадките са направени с евтини материали и явно се чака да се дочупят. Недейте да насърчавате корупцията, искайки глоби!!!

Маргаритка

#29 Тревожно расте броят на нарушителите

2016-08-03 09:30

Възмутена съм, ужасена съм и съм разочарована.

Дали всъщност вината не е в 2-годишното майчинство, което една голяма част от ползващите го използват не за възпитание на децата си, а за собствено удоволствие....

През тези 2 години ролята на лицето, ползващо майчинство, е да  обгрижва и възпитава детето си. Въпросът е - дали всяко лице може да възпитава правилно детето си? Дали през тези 2-3 години децата не се неглижират...

Моето мнение е, че в развитите държави майчинството неслучайно е 2-3 месеца, а след това обучени специалисти се грижат за децата.

Относно петицията - подкрепям с цялото си сърце и се надявам да има ефект.


Гост

#30

2016-08-03 11:15

Подкрепям петицията ,защото за кратък период от време новите площадки бяха съсипани. Това е недопостимо!

Гост

#31

2016-08-03 11:36

Аз също съм една възмутена баба. Прибирам се веднъж в годината в България, но вече метох площадката до бл.402./ без обелките от семки пред пейките - не са от дечицата/.

Гост

#32

2016-08-03 13:08

Освен безобразието на всички нас хората които ползваме площадките за да се веселят нашите деца, освен липсата на морал и съхранение на вече изградените съоръжения искам да добява и липсата на контрол от общината за поддръжка и обезопасяване на вече разрушени съоръжения или поддържането на пясъчниците чисти, т.е смяна на пясъка а не нашите деца при всяко загребване с лопадка да откриват съкровища като например котешки изпражнения. А знаете че децата много обичат пясъчниците и всяка майка изпада в ужас, дърпане на детето и дълги обяснения защо да не влиза там. Смятам че както трябва ние да сме отговорни и да пазим условията които са ни създали, така и контролните органи които са ги изградили следва да съблюдават и възстановяват разрушеното, защото всичко е за нашите деца - и зарази и падания и порязвания от нещо счупено. И нека само вметна за тези които четат написаното и се замислят че не е редно да си хранят злоядите деца в площадката защото те само там ядяли и както важи и за възрастни и осъзнати хора които сядат по беседките и си обядват пред очите на малките деца. Що за народ сме?


Гост

#33

2016-08-03 18:13

Аз също съм пушач, но преди всичко съм родител. Никога не съм си позволила да запаля цигара в детска площадка! Що за идиот трябва да си да го правиш там, да се наливаш с бирите като квартални кръчми за целта бол! Живея в центъра на Варна, най-редовно родители пушат цигари в детските площадки, пият, черпят се и даже си пускат кучетата, които уринират там сред децата! Това не са нормални хора, трябва да има високи глоби за тях и публично порицание! Та целия квартал да ги разбере що за кретени са....

Гост

#34

2016-08-03 22:22

Много често наблюдавано явление, също така, е и пушеща майка, седнала на някоя от пейките на площадката, докато децата, включително и нейното, играят наоколо.

Гост

#35

2016-08-04 13:34

Подписвам се, тъй като тези дебили трябва да се спрат, а станаха много.

Гост

#36

2016-08-05 00:33

Защото няма глоби и санкции. Като му бръкнеш в джоба на следващия път много ще внимава какво плюе, къде го плюе и какво говори. При три подобни глоби се осъжда за дребно хулиганство:))) Тогава ще имаме и чисти градинки и спокойни родители и здрави деца...както преди 26 г


Гост

#37

2016-08-05 09:22

Защото наистина трябва да се стараем да пазим чистота,имайки предвид как децата ни си играят на площадките,и пипат всичко,и опознават света...
123

#38 Re: Беседките са груба грешка.Някои са поставени, в непосредствена близост до прозорците на хората.

2016-08-05 21:33

#22: -  

 

Още една възмутена мама

#39

2016-08-08 06:45

Пред магазин Макао в район Конфу, положението е същото. Къщичката обикновено е заета от баби и един дядо. Дядото си свива ръчно цигари. Носят си бутилки от минерална вода, пълни с ракия (на нещо такова мирише). Около къщичката вони на цигари. Звънях на телефона, който е оставен на табелата отвън, но ми казаха, че с това се занимава ХЕИ, а те са само стопани на площадката. На една друга площадка видях момиченце на възраст около 9-10 год., което си разхождаше кученцето. Влезе в заградената част и го пусна само да се разхожда. На въпроса ми "Не знае ли, че е забранено тук да се пускат кученца?", отговора беше, че родителите му също го пускали там и какво - страх ли го било детето ми от кученца? Любезно му обясних, че трябва навън да го разходи, защото просто е забранено. Каквото вижда детето - това прави. Аз обичам животинките, обаче когато става въпрос за това детето ми да намери нещо оставено от тях на площадката, някак.... На това, някой може да каже "Ами уличните котета и кучета дали знаят забраната!", но това, което можем да направим - ами нека го направим!

А какво ще кажете за хората, които чакайки на спирката спокойно си седят и пушат? Веднъж не можах да не се възмутя от една баба и и казах спокойно да си седи и пуши, ние с детето ще поседим на дъжда извън спирката! Даже не разбират иронията!

 

 


Гост

#41 Re: Re:

2016-08-08 06:47


Гост

#42 Re: Re: Re:

2016-08-08 06:49


Гост

#43 Re: Re: Re: Re:

2016-08-08 06:50


Гост

#44 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-08-08 06:51

Severina Tepovicharova
Авторът на тази петиция

#45 Re: Re: вие искате да Не пушат или да пазят чисто

2016-08-08 14:10

#25: - Re: вие искате да Не пушат или да пазят чисто 

 Ще си позволя да ви отговоря аз. Искаме да не пушат в детските площадки и да пазят чисто.


Гост

#46

2016-08-09 09:59

Трагедия е това което се случва,тези жени възпитават бъдещото поколение на страната ни.

Гост

#47

2016-08-09 17:45

Съгласна съм!!!
Теодора Георгиева

#48

2016-08-09 22:34

Градинката на която ходим е пълно с алкохолици.Става ми гнус само като погледна пясъчника,парзалките са меко казано мръсни,трябва да се молим да вали дъжд.Незнам как точно ще се оправят нещата,като главно родителите прекрачват всички граници,докато те пушат и пият,децата им рушът всичко докато се катерят като маймуни без никакъв надзор.Оставят ги да карат колелета тротонетки и какво ли още не и трябва да се молиш да не блъснат някое дете.Скоро всичко ще се разпадне и няма да е безопасно,така че проблема ни ще се реши радикално-просто няма да има градинки,за които да се тревожим как изглеждат.Страхотно нали!!!


Гост

#49

2016-08-25 12:39

Безобразие е меко казано за това ,което се вижда по снимките от страна на жените.....Нямам дете ,но имам много приятели и роднини ,които имат и не бих искала децата им докато си играят , да бъдат сред боклуци ..... Засрамете се !!!

Гост

#50

2016-08-27 18:14

Въпрос на култура е, не само на детските площадки,а по принцип хората с цигарите трябва да имат едно наум и да се съобразяват. Никой не говори за това. По спирките през 2 метра има по един пушач,няма къде да избягаш, ако не понасяш цигарен дим, а и там също има деца. Редно е които пушат, да стоят настрани и на едно място. На опашки също не трябва да се пуши.