ЙОГА ПРОПАГАНДАТА НЯМА МЯСТО В БЪЛГАРСКОТО УЧИЛИЩЕ


Гост

/ #120

2015-06-07 15:47

''правилно, подкрепям ви, но наистина е имало случаи на създаване на проблеми, заради кръщения и венчания в храмове.''

Уважаеми 119:) Може и да е имало някъде в България, не отричам. Аз съм роден и израстнал в София. Живеехме близо до черква Света Богородица и редовно още от 2-3 год, възраст баба ме водеше на черква с нея - от 9 - 11 сутрин. Първите ми ранни спомени са от тази черква през 60-те. Имаше много хора, повечето възрастни, но и деца също така. След службата се правеше на двора събиране и почерпване в зависимост от празника. През този период съм кръстен, по-големите братя са кръстени през 50-те без проблеми.  Двама от братовчедите се венчаха през 70-80 год без проблеми. Пазим още техните снимки от венчавките. Имахме редовно "освещаване" водосвет на къщата, носехме дрехи и храна в черквата за бедните или инвалидите и децата им. Така беше и по другите по-големи градове, доколкото роднини от Плвдив, Варна и Бургас са ни разказвали. Постехме от най-ранна възраст 3 год. и се причестявахме открито... Моето семейство и роднини беше много Набожно и никога не сме имали проблем да практикуваме религията си, да ходим в черква, кръщаваме, венчаваме и пр. преди 89 год. Напротив:))) БОГ да пази България!!!