Граждани срещу изграждането на младежки център в с.Ичера


Гост

/ #35

2013-10-14 11:10

Майка ми е родом от Ичера, собственик съм на недвижим имот в селото и поради това участвам в настоящата петиция.
Останах изненадан, когато наскоро узнах за проекта спечелен от Община Сливен и Фондация "Жажда за живот" по Програма BG06 „Деца и младежи в риск”и финансирана по Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство за периода 2009 – 2014. Мисля, че Общината и Фондацията не са уведомили надлежно - своевременно, точно и изчерпателно - обществеността на Ичера за параметрите на програмното задание, целите, етапите и крайния срок на проекта, както и не са представили до момента нито дефиниция на понятието "деца и младежи в риск", които ще се обучават в бъдещия младежки център, нито информация за територията от която ще се подбират тези хора - за мен не е ясно дали ще са жители на Община Сливен или ще се посрещат деца и младежи от Област Сливен, от други области на страната или от други държави. Не намерих отговори на поставените до тук въпроси чрез достъпните за мен начини - в медиите и Интернет. По този начин съм лишен от възможността да изградя лично информирано мнение за евентуалните предимства или недостатъци, които проектът би донесъл на селото в краткосрочен и в отдалечен във времето план.
Пред вид на изложените до тук аргументи се обявявам против реализирането на въпросния проект на територията на село Ичера, Община Сливен, Област Сливен.
д-р Константин Дишлиев
14.10.2012 г.
Сливен