20 000 за предприемчив безработен? Да, ама не!


Гост

/ #175

2013-04-07 18:39

Повече от половин година съм на борсата и нито един инспектор не ми е предложил тази програма. В бюрата по труда не са компетентни по този проект и от страни изглежда, че го предлагат само на свои хора, за да се облагодетелстват от евентуалното финансиране. До колкото имам информация парите също много се бавят. Знам, че крайната дата е май месец 2013 г. Мисля, че срокът трябва да се удължи и да се назначат знаещи консултанти.Подкрепям петицията, защото този проект е поредната издънка, която демонстрира равнодушието на администрацията към иновативните хора в тази държава. За да регистрирам фирма са ми нужни средства, които няма как да заделям от обезщетението си.Когато на мое име има регистрирана фирма в която аз съм управител веднага ще ми спрът обезщетението.Това ще наложи по-късната ми регистрация като управител, т.е. да изчакам да видя дали ще ми отпуснат пари.Отново неудобства и отново притискане поради некомпетентност. Съпругата ми има регистрирана и работеща фирма, но не може да се работи по този проект със съществуваща вече фирма. Надявам се поне /ако паричките не са похарчени / да се удължи срокът и да се даде възможност за нови проекти при облекчени, ясни и открити правила. Нека за всички,отговарящи на условията да се даде равен шанс, не само на
"наши хора".