ОБЩОНАРОДНА ДЕКЛАРАЦИЯ ЗА СВОБОДА И НЕЗАВИСИМОСТ НА БЪЛГАРИЯ
Свържете се с автора на петицията
Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията ОБЩОНАРОДНА ДЕКЛАРАЦИЯ ЗА СВОБОДА И НЕЗАВИСИМОСТ НА БЪЛГАРИЯ
|
Емил Андреев Авторът на тази петиция |
#1 Свобода за България!2014-01-18 12:41
Свободата е най-голямото щастие на света! Да правиш и мислиш това, което искаш. Чрез свободата чувстваш, че живееш, а това е равносилно на щастието. Да си свободен, донякъде значи да си независим, а независимостта отново е щастие. Изобщо това е най-ценния дар в този живот.
Ботев е казал: “Няма власт над оная глава, която е готова, да се отдели от плещите си в името на свободата и за благото на цялото човечество." “Само онзи, който е свободен, само той може да се нарече човек в пълен смисъл на думата, а който умре за свобода той не умира само за своето отечество, а за всичкия свят.” Левски е казвал: “Всичко се състои в нашите сдружени сили, срещу тях не може да противостои и най-силната стихия. Никой не ще противостои на стихията на народа ни да живеем свободни, независими и обединени”.
В днешния свят думите свобода и робство придобиха нов смисъл. Ако в миналото хората са били роби на други хора, то днес те са роби на самите себе си и на собствените си постъпки.
Вглеждайки се в заобикалящият ни свят, разбираме, че макар свободни, сме “роби” на много неща. Роби на стереотипите, роби на своите чувства, роби на начина си на мислене и светоусещане, роби на конформизма и ленноста си.
Свободата обозначава състоянието, в което хората са способни да действат според тяхната собствена воля. Свободата е най ценния дар на света! Да правиш и мислиш това, което искаш. Всеки сам е господар на съдбата си, да решава как да постъпва с живота си и как да използва своята свобода, защото тя му принадлежи. Толкова много са нюансите на свободата и робството в нашия свят, че сякаш границите между тях се размиват и почти изчезват. Това зависи от начина, по който всеки един човек разбира понятията “робство” и “свобода”. А начинът, по който ще живеем в своя свят - свободни или в плен на робството, зависи само от нас.
|
|
| |
|
Гост |
#22014-01-18 16:47БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО!!!! ЗА БЪЛГАРИЯ-СВОБОДА ИЛИ СМЪРТ!!!! |
|
| |
|
БЪЛГАРКА!!!! |
#3 БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО!!!! ЗА БЪЛГАРИЯ-СВОБОДА ИЛИ СМЪРТ!!!!2014-01-18 16:48БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО!!!! ЗА БЪЛГАРИЯ-СВОБОДА ИЛИ СМЪРТ!!!! |
|
| |
|
Гост |
#42014-01-18 17:26ЧУДЕСНА ИСТИНСКА ПЕТИЦИЯ |
|
| |
|
Даниел Николов |
#5 Re: Свобода за България, с2014-01-18 18:06#1: Емил Андреев - Свобода за България, с Много добре, но според мен това трябваше да е под формата на декларация или по-точно манифест за да се спази напътствието на Христос: -"Не се кълнете, защото сами не можете да направите дори и един косъм от главите си, а нека вашите дума дя бъдат: да -ДА, не - НЕ" . Ентусиазмът е добро нещо, но трябва да се внимава. Затова аз не мога да пристъпя напътствията, но казвам ДА, това ще е стремежът ми |
|
| |
|
Гост |
#62014-01-25 18:20Дали някой от настоящото или бившите управления ще посмее дори да го прочете докрай..наглас..... не вяврвам :( |
|
| |
|
Istinski |
#8 Istinski2014-01-26 04:44Podpisalite tazi petiziya sa Istinskite Balgari, nezavisimo, kade se namirat sega:)!!! Bravo i podkrepyame, skoro obratno v Rodinata, s Bojiyata pomosht. Amin! |
|
| |
|
Гост |
#92014-01-26 08:56Поздравления!!! Българския народ заслужава достойно и светло бъдеще! |
|
| |
|
Гост |
#102014-01-26 16:07Апелирам към всички мои приятели да ме последват по съвест! |
|
| |
|
Гост |
#112014-01-31 21:30Стига де!!! Не искайте пари за това. |
|
| |
|
Гост |
#122014-01-31 21:33 Смърт, смърт и пак смърт |
|
| |
Тази публикация е изтрита от автора на петицията. (Покажи подробности)
2014-02-01 22:19- Date of removal: 2014-02-04
- Причина за премахване:
Тази публикация е изтрита от автора на петицията. (Покажи подробности)
2014-02-03 16:35- Date of removal: 2014-02-04
- Причина за премахване:
|
Гост |
#152014-02-03 16:44До един като един!В единението е спасението! |
|
| |
|
Гост |
#162014-02-06 20:48ЗА НАЦИОНАЛНА НЕЗАВИСИМОСТ НА БЪЛГАРИЯ !!! |
|
| |
|
Гост |
#172014-02-07 09:50Мога само да поздравя автора на петицията и да споделя напълно неговите идеи за по-добра и развиваща се непрекъснато България! Особено много се радвам на основанието на Природата при формулирането на основните закони на развитие! Ние сме природа и природа трябва да останем! |
|
| |
|
Гост |
#182014-02-24 11:45Да живее България !!! АМИН !!! |
|
| |
|
Гост |
#192014-02-24 12:07Vreme e da se sabydiat vsi4ki Balgari potarpev6i ot banki i drygi tormoze6ti i sasipva6ti jivota ni!!!! Ne se li obedinim sme obre4eni!!!! |
|
| |
|
Stanqo |
#20 Пряка демокрация2014-02-24 15:01По-добре петиция за нова Конституция в духа на пряката демокрация. За да се чувстваме като швейцарците - независими и свободни. https://www.facebook.com/groups/grajdani/ |
|
| |
|
Гост |
#212014-02-24 18:15po dobre da umra za s misyltta za svoboda ot kolkoto bavno ili byrzo kato rob |
|
| |
|
Гост |
#222014-03-02 22:57Българка да се наричам гордост е за мене!!! |
|
| |
|
Миро |
#232014-03-26 15:58Народностните ценности, не казвам националните,защото с антиконституционните партии в политиката те са обезсмислени- ще трябва да се издигнат над съюзните на общностите, в които ни набутаха! |
|
| |
|
Гост |
#242014-04-15 10:02Заклех се! |
|
| |
|
Гост |
#252014-04-18 06:49''Българка да се наричам гордост е за мене!!!'' И за мен!!! |
|
| |
|
Промяната не се случва, ако мълчите.
Авторът на тази петиция се изправи и предприе действия. Ще направите ли същото?
Други петиции, които може да Ви интересуват
Ние предлагаме безплатен хостинг за онлайн петиции. Създайте професионална онлайн петиция като използвате нашата мощна услуга. Петициите ни са споменавани в медиите всеки ден и са един невероятен начин да бъдете забелязани от обществото и отговорните лица.