В подкрепа на Николай Радев и връщане на неговите убийци в ареста


Гост

#426

2014-05-03 13:59

искаме да има строги закони за обииците !!!
върни се

#427 ...

2014-05-03 15:53

Вечер гледам звездите. Знам, че си някъде там, много далеч от очите ни. Знай, че ни липсваш, където и да си, и колкото и време да мине това няма да се промени. В моето сърце ще си вечно жив, мило момче.

Гост

#428 In memoriam

2014-05-03 18:24

Ще започна от това как една сутрин се събудих и видях в интернет заглавието за убито момче в Дупница. За голямо мое учудване, след като прочетох статията, това убито момче беше Ники... Почувствах се шокирана и ми стана много тъжно. Наистина не очаквах, че това ще ми повлияе по този начин, при положение, че не сме се виждали от години, през които няколко пъти сме си писали във Фейсбук, но нищо съществено. Наистина не сме подържали връзка, всеки беше поел по своя път, но уважението между нас го имаше. Все пак НE можех и НЕ мога да остана безразлична, та това е човешки живот, още повече, че на толкова млад човек. Започнаха да нахлуват спомени от нашето приятелство преди много години, да изкачат носталгични моменти, които по един или друг останаха в нашето съзнание, и това ме изпълни с голяма тъга... Тъга, защото той вече не беше сред нас. Този жизнен и кипящ за живот човек си отиде без време по един изключително нелеп начин... Не искам да говоря за хората, които доведоха до неговата смърт, нито за мотивите им. Не искам да засипвам с негативизъм моят спомен и да го опорочавам. Ще кажа само, че не само в моите очи репутацията на тези хора, далеч не беше ‘блестяща’, което се доказа и с тяхното деяние...

Всъщност нямам за цел да идиализирам Ники. Няма как да го направя, тъй като той самият никога не го е правил, точно заради това остана в спомена на неговите близки и приятели, като толкова Истински. Ще кажа само, че в моите очи той беше до болка директен, качество, почти нехарактерно за нашето лицемерно ежедневие и привидно цивилизовано общество, изключитело свободолюбив и винаги готов да помогне приятел... За качествата му като човек, сигурно още много може да се изпише, тъй като той се е изградил като личност през цялото това време и за някои от принципите му, можем да съдим от статусите му във Фейсбук, но поради факта, че нямахме пряка комуникация в последните години, както вече казах (за което съжалявам, имаше много какво да си кажем), ще остава това на най-близките му хора през тези няколко години, за да е по автентично моето послание.
Останах шокирана не само от неговата смърт, но и от факта, как някои хора я приеха, осквернявайки паметта му. Не искам да го коментирам. Грозно е, пошло е, нечовешко е, засилващо болката на хората, страдащи за него, които никога няма да се примирят с неговата липса ...
Не искам да оправдавам Ники, тъй като най-вероятно голяма част от обивиненията по негов адрес, нямат основание, следователно няма за какво да бъде оправдан. За останалата част, не съм аз човека, нито странични трети лица, които повлияни от градски митове и легенди, имаме правото да го съдят за грешките му през жизнения му път. Такива, могат да бъдат хора, които евентуално са засегнати директно от него и които могат да го докажат по един или друг начин, заставайки зад думите си с доказателства, а не само с непотвърдени твърдения, достойни за сюжет на криминален сериал.

Все пак, би било нереално да кажем, че той беше светец, не беше. Но и в Библията е написано ‘Не съдете, за да не бъдете съдени.’ Можем само да се помолим, неговите грехове да бъдат простени от Господ, защото той единствен вижда всичко, мотивите ни, помислите ни, той не може да бъде заблуден и подведен, както ние хората, той единствен може да ни съди и да ни помилва. Тъжното на всичко това е, че прекъсвайки жизненият му път, правото да изкупи греховете си, да ги осъзнае, най-вероятно също му беше отнето. В Библията, Книга над книгите, символ на всички християнски ценности и добродетели, има безброй примери за прошката на непростими грехове, благодарение на покаянието. Например Свети Стефан, който преди да се обърне към християнската вяра, е подложил на гонение и смърт, много непоклатими християни. Някои от апостолите на Иисус Христос, също не са били с безгрешно минало, но все пак благодарение на силната вяра, на чудесата, на които са станали свидетели, са успели да се посветят на праведен християнски живот и да станат пример за други вярващи, вдъхновявайки и давайки надежда на толкова много хора, които повече от 2000 години сформират христинският свят. Всичко това го казвам, за онези, според които, благодарение на начина си на живот и съответно на изборите, които е правил, той е заслужил своята смърт. Все пак си мисля, че в един цивилизован свят, в 21 век, където животът е позициониран като най-висшето човешко благо, решаването на конфликти, по никакъв начин не бива да завършва със смърт. Следователно, хората, които са решили, че това е начина, би трябвало да понесат своята отговорност за това. И смело заявявам, че колкото и да се преекспонира цялата ситуация, завършекът и е загуба на човешки живот, единственото непоправимо на този свят, и жертвата е една- Николай.

За онези, които го познаваха, той ще остане изключителен и различен, за останалите- няма значение. Почивай в мир, Ники! Дано намериш покой! А твоите близки и роднини, дано съберат сили, да продължат напред и намерят справедливостта, за коята се борят, защото ти никога няма да бъдеш забравен!
paudi

#429 Re: In memoriam

2014-05-05 19:33

#428: - In memoriam

Все едно аз съм го писала.С Ники се виждахме преди години и бяхме прекъснали взаимоотношения, но тръпката между нас винаги я имаше.Останаха само хубави и незабравими спомени.Много ми е тъжно, че никога повече няма да го видя, да ми се усмухне с тази прекрасна усмивка.Ще го виждам само в сънищата ми.....Често го сънувам и винаги в съня ми е усмихнат и ми казва че е добре.Почивай в мир Ники ;(


Гост

#430 Re:

2014-05-07 21:22

#426: -

Зараснаха ми дупките на ушите иначе бих ги узаконила... :)


Гост

#431

2014-05-10 13:07

.......................

Гост

#432

2014-05-10 13:08

...............

Гост

#433

2014-05-15 14:31

Правосъдие

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2014-05-15 18:09



Гост

#435

2014-05-16 09:14

dano si poluchat zaslujenoto

Гост

#436

2014-05-16 12:31

Spravedlivosta trqbva da vuzturjestvuva! I vinovnite za tova zverstvo da ponesat posledstviqta!

Гост

#437 ...

2014-05-16 16:12

Връщам спомените си два месеца и няколко дни назад. Вечер е, почти 22,00 часа. Разбирам за случилото се от човек, който наистина не вярвам, че поднася случилото се с реални думи, струва ми се, че пресилва нещата. Плаша се, но вярвам, че всичко ще е наред, че нищо не е такова, каквото впоследствие се оказа. Въпреки всичко не можах бързо да заспя. Знаех, че е труден момент за него, че го боли, но и че ще му мине. Дойде сутринта, една сутрин, която няма никога да забравя, мисълта за снощната случка бе първата след като се събудих. Отворих фейсбук и... онемях, замръзнах, вледених се, нещо в мен умря и се съживи вечната болка, онази, която не минава с времето. Не вярвах на случилото се, не проумявах все още зловещата истина. Така беше първите няколко дни, гняв и болка, но неосъзнати. Минаха два месеца, гневът и болката стават все по-осъзнати, сълзите не намаляват, времето не лекува. Почивай в мир, Ники. В моите мисли и сърце винаги ще има място за теб. Ако искам нещо, то е да се срещнем пак - някога, някъде..., далеч от този покварен свят, от това деградирало общество, далеч от разхождащи се свободно по улиците убийци и от такива, които допуснаха това да се случи. Лиспваш.


Гост

#438 Re: ...

2014-05-19 19:22

#437: - ...

:[ Obichame te Niki vinagi shte te pomnim <3

ЗА НИКОЛАЙ!!!

#439

2014-05-19 21:21

Абеее еййййй,всички приятели и близки до Николай знаеха,че въпросната госпожичка беше влюбена в него и го преследваше!!!!!ДАНО НИКОГА НЕ СПИ СПОКОЙНО,ЗАРАДИ НЕЯ ГО УБИХА!!!!!САМО НЕ ЗНАМ ДАЛИ ТЕХНИТЕ ЗНАЯТ КАКВА ДОЛНА,МАЛКА К''''''''А ИМАТ ВКЪЩИ!!!!!!!!!!!!!

Гост

#440

2014-05-19 21:23

НЕ И ОБЪРНА ВНИМАНИЕТО,КОЕТО ИСКАШЕ ОТ НЕГО И НАПРАВИ ТАКА ЧЕ ДА ГО УБИЯТ!!!ГОСПОД ИМА!!!!!!!

Гост

#441

2014-05-20 10:27

zakoni stava qsno 4e nqma v tazi darjava i praviloto koito ima pari ima vsi4ko i tuk vaji ubieca kak moje da spi spokoino a i negovia advokat sa6to tezi hora savest nqmat li deca nqmat li i neka znaqt nikoi ot ni6to nee zatrahovan

Гост

#442

2014-05-20 11:33

Успех!
:(

#443 ...

2014-05-20 12:30

Намерих ти място. Най-хубавото! Най-сигурното! Прибрах те в сърцето си. Стига ми да знам, че си там... че те има..
Човек с един живот,мил на близките си

#444

2014-05-21 17:44

Щом са били трима срещу един(който няма нож както тях),те са могли да го накажат по много начини,щом им е говорил гадни неща,без да отнемат живота му.Да го бяха пребили(както каза брат му пред медиите),да го бяха съблекли гол,да го бяха остригали 0-номер,да го бяха откраднали за бял жених(циганите как крадат булка)...Е не мога да защитавам колячи,вече виновните са те!

Гост

#445

2014-05-21 21:48

Iskame spravedlivost izvarshitalite na ubiistvoto mqstoto i em zad reshetkite otnemat choveshki jivot ne trqbva da sa na svoboda
върни се

#446 ...

2014-05-22 15:07

Всеки ден се моля това да беше най-голямата лъжа!
Аделина Бойкова
Гост

#447

2014-05-22 19:05

Подкрепям петицията .И  ще  я  подкрепям  ,докато  вазтаржествува  победата  на   възмездието  ,убийците  на  Николай  да  полу4ат  присъдите  си  ,и  влязат  в   затвора.

 

///

#448

2014-05-24 08:53

Taka e mom4eto gledah snimki mn e hubav no 4etoh kakav e bil predi vreme i sega pravi ste taka ne
se otnema 4ove6tki jivot ami toi kolko e otnel taka 4e koito s noj posqga ot nego umira.

Гост

#449

2014-05-24 15:25

Справедлива!
Соня

#450

2014-05-24 15:26

Търси се справедливост!