Подписка против лицензирането на счетоводителите

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Подписка против лицензирането на счетоводителите


Anonymous

#1

2013-12-14 17:19

против лицензирането на счетоводителите

Гост

#2

2013-12-14 21:12

Такова лицензиране е неестествен административен процес, който създава финансов монопол на одиторите. Пазара чрез конкуренцията за професионално обслужване трябва да регулира процесите. И да стимулира повишаването на знанията е ефективността на счетоводния процес.
Кирил Софийски

#3

2013-12-15 08:21

Задължително трябва да има лицензиране на счетоводителите!Тук протестират разни тройкаджии!Галоши които наричат по неясни причини себе си счетоводители !Такова едно лицензиране е естествен административен процес, отвяващ боклука от качествения счетоводен продукт на пазара на труда ! Естествен процес е в нормалните страни от години наред ! Така ,че тази подписка и участващите в нея да ......... !

Тази публикация е изтрита от автора на петицията. (Покажи подробности)

2013-12-15 08:22



Гост

#5

2013-12-15 11:22

Би трябвало факта че си завършил "счетоводство" да е напълно достатъчен за да можеш да работиш като счетоводител. Без лицензи, без одитори и такива глупости. "Отсяването" става в университета, а не чрез някаква организация с неясни цели.
В противен случай по тази логика следва и че всички останали професии трябва да бъдат лицензирани.
Което е нелепо, и противоречи на всякаква логика.
Плюс това лицензирането и полагането на изпити няма да е безплатно, нали? ...
Основния въпрос е: кой печели от това?
Възмутена

#6 Re:

2013-12-15 11:40

#3: Кирил Софийски -

И за какво тогава съм учила 5 години и съм магистър!?За да пълня  гушата на обеднелите одитори от ИДЕС,на които фирмите им останаха малко и все по-малко ще остават?Да плащам за курсове и после за изпити,които,ако нямам връзки няма и да взема.И то не защото съм "тройкаджийка",а защото всички знаем дори и как се взема изпит за одитор.Малко със знания,повечето с връзки и плащане под масата.Има одитори,които знаят и могат по-малко и от един счетоводител със средно образование.За тях,по кой закон отпада изпита за сертифициране?Аз,ако съм искала да ставам одитор,съм щяла да държа изпита още когато беше престижно!Сега вече не е,но защо да не изядем хляба и на другите,шопе!?Що аз да съм зле,като и другите могат да са зле!По-добре спазвайте изискванията в стария ЗС,в раздела-съставители,отколкото да си прокарвате идеите,прикривайки се зад "изискванията" на Директивата и ЕС.


Гост

#7

2013-12-15 11:41

Ще цитирам един коментар по памет: Чрез т.н.лицензиране не се слага никакъв ред в пазара на счетоводни услуги, а той се унищожава. Въвеждайки само две категории счетоводители- оперативни и експерт-счетоводители по СТАЛИНСКИ се решава въпросът с некомпетентните съставители на отчети- няма съставители на отчети, съответно няма и некомпетентни такива. Отделно, че завършилите висше икономическо образование и тези със средно, но с голям стаж, се приравняват на току що завършилите средно образование, тъй като и те са оперативни счетоводители, съгласно единните държавни изисквания. За да се сложи ред е достатъчно да се прилага сегашният закон за счетоводството, като преди това ЗАКОНОДАТЕЛНО се уреди кое образование е висше икономическо и как точно се определя стажа, който се признава. Не може държавата да ни наказва веднъж с това, че не си върши работата, като не упражнява контрол и втори път, да ни ограничава правото на труд уж, като решение за собствената си несвършена работа.
Госп

#8 Re: Примерче?

2013-12-15 11:43

#3: Кирил Софийски -

Уважаеми господин Софийски, бихте ли посочили една нормална страна, която от години, като естествен административен процес лицензира счетоводителите, което Вие без съмнение ще успеете да направите, бидейки негалош?! Предварително благодаря!

Кирил Софийски

#9

2013-12-15 12:34

Да ви ... майката на всички счетоводители
Да живеят одиторите

Гост

#10

2013-12-15 15:57

Проектозаконът не отговаря на европейските изисквания и на състоянието на бизнеса в България

Гост

#11

2013-12-16 06:49

НОВА СТЪПКА ЗА ПАРИ. ПРОТИВ СЪМ ВСЯКАКВО ЛИЦЕНЗИРАНЕ И НА СЧЕТОВОДИТЕЛИ, И НА ИНЖЕНЕРИ, И НА АРХИТЕКТИ, И НА ЛЕКАРИ. ЕДНО ТАЛОНЧЕ И ПЕЧАТ, ЧЕ СИ ЛИЦЕНЗИРАН, НЕ ОЗНАЧАВА ЧЕ ДАДЕНА РАБОТА ЩЕ БЪДЕ СВЪРШЕНА ПО-КАЧЕСТВЕНО.

Гост

#12

2013-12-16 06:49

С други думи хората упражняващи професията счетоводител са обявени за крадци, лъжци и нарушаващи законите индивиди. Всички, с изключение на членуващите в ИДЕС.
Това е явна публична обида и засяга професионалното достойнство на голяма група български граждани. Тази клевета се разнася по медиите под формата на изявления, без факти и доказателства.
Счети

#13 Re:

2013-12-16 08:25

#9: Кирил Софийски -

По-големи некадърници от одиторите не съм виждала-работих известно време с одитор и първо знаеше по-малко от мен, второ нарочно допуснах елементарна грешка в междинните отчети, която той пропусна, а след това когато му я посочих си глътна езика и се обиди, каза, че много му била работата и е било възможно да се случи...така че...да ви ...майките на всички одитори...гледате пари да вземета, ама как ще си свършите работата ви е през оная работа..

Рая

#14 Re:

2013-12-16 11:05

#9: Кирил Софийски -

На някого му липсват първите седем години и понеже няма аргументи ни засипва с простотия и лошо възпитание!!!


Гост

#15 Re:

2013-12-16 11:25

#3: Кирил Софийски -

Да бе! Тройкаджии. А счетоводител вещо лице в съда и преподавател който прави опр на юлнц без приходите от членски внос щото не били приход на сдружението  а личен приход на членовете какъв е?

Всякакви има. Та аз съм против, щото съм фармацевт който си води счетоводството на ЕТ то и сдружението сам /имам диплома за счетоводител/ и лицензирането ще ме натовари само финансово без да реши проблемите.

Подстрекател

#16 Re:

2013-12-16 11:37

#9: Кирил Софийски -

Понеже сме "много добри", поради което не можем да издържим на конкуренцията на пазара на счетоводни услуги, дайте да ограничим и оскъпим достъпа до професията.

Не разбирам що за самочувствие е това да се мерят одиторите с лекарите, архитектите и юристите. От първите две професии пряко или косвено зависи живота на хората, а от третата съдбата съдбата им.

Какво зависи от одитора и счетоводителя???

.......... ми нищо. Собствениците на бизнеса решават какви да ги вършат, а ние само отразяваме свършеното.

Апропо, нито лекарите, нито архитектите, нито юристите са станали по-добри професионалисти от това, че са лицензирани.


Гост

#17

2013-12-16 13:25

Меко казано съм възмутена,но както каза един колега всичко е за пари....

Гост

#18

2013-12-16 15:42

Изпитите, които съм полагала през годините на моето обучение мисля, че са предостатъчни. Опитът, който съм натрупала, за да мога да подписвам отчетите на предприятията е показателен. В действащия Зсч достатъчно добре са посочени изискванията към съставителите. По-скоро трябва да се наблегне на финансовата и наказателната отговорност за лица, които са подписали отчет без да имат това право или лица, които имат правото, но са се подписали под неверни данни.

Гост

#19 Re:

2013-12-16 15:46

#9: Кирил Софийски -

Жалко, че така наречен негалош одитор се изразява по този каруцарски начин. Двойкаджиите обикновенно имат този изказ!

Кирил Софийски

#20

2013-12-16 16:40

"ем сикиджем ем парабаджем"
Това на цигански означава - хем ще работите за нас без пари хем ще ви еб....
Ние имаме кетапи, а вие нямате. Нищо не може да промените.
Стягайте си зад.....
гост

#21

2013-12-16 21:10

... може би след нас ще предложат за лиценз и адвокатите и медиците, след тях Бог знае още кой.... Някой, пак пари ще лапа.....
твоят кошмар

#22 Re:

2013-12-16 21:53

#3: Кирил Софийски - тотю, ти ли си бе, миндил?


Гост

#23

2013-12-17 07:07

Против!

Гост

#24

2013-12-17 08:14

Този нов закон звучи като одит за всички фирми. При това счетоводителя ще сдъвче всичко и дори ще направи отчетите, а експерт-счетоводителя ще се подпише срещу голяма сума. А като зная изискванията на моя работодател, яка да му е душата на съставителя.

Гост

#25 Re:

2013-12-17 08:18

#9: Кирил Софийски -

Ей на, това са одиторите...