Подписка против лицензирането на счетоводителите

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Подписка против лицензирането на счетоводителите

георгиева

#51 против лицензиране на счетоводителите

2013-12-27 10:22

По-скоро предлагам да се прецизират знанията на експерт счетоводителите.

Гост

#52

2014-01-02 14:03

Обезсмисля Висшето ми образование в ИУ Варна по специалността СЧЕТОВОДСТВО И КОНТРОЛ, както и 17-те ми години трудов стаж с тази длъжност.

Гост

#53 Re: за човек с претенции за култура си доста елементарен.

2014-01-04 14:07

Аналитична

#54 Подписка против лицензирането на счетоводителите

2014-01-06 07:42

За да има честни и независими оценители, чийто сертификат бих уважила, ще трябва да бъдат осигурени от среди извън границите на милата ни РОДИНА. Хората, които искат да наложат тази система свикнаха години наред да печелят много пари с малко труд и сега, когато възможностите им се ограничават, поради кризата и законови промени, търсят начини да разширят възможностите си за лесно спечелени пари. Тези хора, става ясно, ще определят критерии, такси и комисии, в които също така се канят и да участват. Първите две неща-определяне на такси и критерии за оценка, автоматично ги изключва от "кръга на честни и независими оценители", в каквито те се опитват да се превъплатят, участвайки в комисии или други организации по сертифициране на хората, упражняващи професията.
Била съм свидетел на отвратителна и безпринципна продажба на подпис на мастит, широко известен корифей на счетоводните науки, в качеството му на регистриран одитор, поставен под абсолютно неизвестен нему отчет, за което бяха прибрани няколко хилядарки. Категорично съм убедена, че този специалист и неговия екип, състоящ се от преподаватели в УНСС, не може да бъде честен оценител на когото и да било, ако Утре не Носи Съответната Сума.
Аман от навлеци!
ЗАЙЧЕТО БЪНИ

#55

2014-01-06 09:59

НЕ ЗНАМ ДАЛИ НЯКОЙ СИ ДАВА СМЕТКА КАКВО БИ МОГЛО ДА СТАНЕ,АКО ВМЕСТО КРАСИВИТЕ И ОДУХОТВОРЕНИ СТУДЕНТИ,ПРЕД ПАРЛАМЕНТА СЕ ОЗОВАТ КРАСИВИ И НЕ ДОТАМ ОДУХОТВОРЕНИ СЧЕТОВОДИТЕЛИ,НА КОИТО ВЕЧЕ ИМ ПИСНА ДА ДОКАЗВАТ,ЧЕ НЕ СА КАМИЛИ,КОГАТО НАП ОТКРИЕ ОСЕМНАДЕСЕТ СТОТИНКИ РАЗЛИКА С ДАВНОСТ ПРИМЕРНО СЕДЕМ ГОДИНИ.

Гост

#56

2014-01-07 08:49

Време е да вземаме отношение по проблемите си, а не да чакаме да ни вземат хляба от устата и после да се оплакваме.
гост

#58

2014-01-08 09:11

защото има още пари за пране

Гост

#59

2014-01-08 16:40

Поредния абсурд.Одитори-измекяри и високо квалифицирани мошеници.Да ще им отпаднат фирми и
доходите им ще намалеят затова е цялата дивотия.

Гост

#60 Re:

2014-01-08 21:10

#49: -

Всеки,който е толкова уверен в знанията и опита си няма причина от безпокойство за явяване на изпит и сертифициране.Не считам,че следва в случая да се прехвърля вина на някоя си гилдия.Всички сме потърпевши и сме запозани с неграмотни ,подписани от съставители отчети/справка Тр/,които обиждат счетоводната професия и карат бизнес и общество да гледат на счетоводната гилдия,като на деловодители ,да не ценят нашият труд ,съответно да работим на безценица.Същата тази безценица и неуважение е именно в резултат на "толкова грамотни колеги",които са превърнали професията в "регистрация на документи"и отдавна са забравили за принципи на счетоводството и счетоводни стандарти.Може би трябва да приемем лицензирането от именно добрата му страна.А относно поддържането на ниво -видно е ,че много малка част от гилдията го прави.

Мисля,че архитекти,адвокати,даже мед.сестри и лекари също полагат постоянно поддържане на квалификация,свързано с правоспособността им.

 

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2014-01-08 21:15



Гост

#62 #60 Re:

2014-01-08 21:17

Това са пълни глупости написани от одитор

Хем лъжат хем мажат

До кога ще ги тръпим

Висшето си образование да го хвърлим ли за да може вие да печелите пари

Искате нашите пари.

Това е гавра


Гост

#63 Re:

2014-01-08 21:49

#30: -

Обективната позиция изисква да признаем,че все пак се упражнява контрол върху качеството на работа на одиторите в лицето на Комисията за публичен надзор над независимите одитори,а кой котролира счетоводната гилдия?  Считам,че целта на директивата е всяка държава членка да създадае законодателни условия за по-вярно представяне и съставяне на финансовите отчети.Мисля,че идеята не е да се конфронтират счетоводители и одитори.Видное ,че Директивата не поставя задължителни изисквания за директно прилагане на заложените в нея критерии,а дава възможност на всяка държава сама да прецени .Т.е.казано по друг начин-лицензирането не е следствие от задължително изискване за отпадане на одит и осигуряване пазар за одитори,като счетоводители.И без това мисля,че поне едно 90% от тях се занимават и със счетоводство.Мисля,че всички,които държат на качествено счетоводно обслужване немогат да бъдат против лицензиране и ежегодно поддържане на ниво.Нали изпитите ще бъдат върху материал,който практикуваме и учим толкова дълго...

 


Гост

#64 Re: #60 Re:

2014-01-08 21:53

#62: - #60 Re:

И кое по-точно е глупост?Никой не ви кара да си хвърляте образованието,както и аз не искам да хвърля моето.Но искам да имам достойна цена на работата си , а не тя да бъде подбивана оот хора,които си мислят,че са счетоводители и поемат обслужването на фирми за безценица-надявам се да не сте от тях.Относно качеството и преценката на счетоводната работа минава дълго време, което е загубено за такива,които искат да работят в нормална конкурентна среда -да оправдаят висшето си образование и знания.


Гост

#65 Re:

2014-01-09 08:41

#56: -  

 Да време е ! И нашите проблеми не са в директиви,одитори или други подобни.Който не е решил той не се прави на счетоводител.Къде е нашата организация,която защитава правата ни,която регламентира професията,която упражнява контрол сред счетоводителите?Няма.Нека погледнем другите свободни професии:

- архитект-съюз на архитектите-регламентирани правила и цени;

- лекари- Лекарски съюз-също;

-адвокати- адвокатска колегия-също;

- нотариуси-нотариална камара-също;

- оценители-също;

- одитори- ИДЕС-също

Даже се създаде строителна камара,която регулира услугите.

Колеги, аз искам да работим грамотно и обосновано.Срамувам се,че всеки може да  се счита за счетоводител и всеки да цака нашите клиенти, и нас единствено и само с цена,като по този начин се загубва и смисъла на счетоводството.Нека пазара се селектира,нека се регламентира и всеки,който може и знае да работи.Този,който не може ще работи за друг-грамотен,съобразно нивото си на знания и умения.

Не прочетох никъде по-горе някой да коментира качеството на работа на счетоводителите,както и какви цени се вихрят на този пазар,провокирани единствено и само от липсата на регламентиране и селекция.Никой не иска нашите пари- ние сами сме се отказали от тях ,допускайки тази ситуация.

 


Гост

#66 Re: Re: #60 Re:

2014-01-09 18:00

#64: - Re: #60 Re:

Аз лично присъствах на пазарлък от одитор за полагане на подпис.

от 1500 се разбраха на 1000

Среща на паркинага пред Била

Това ли е качеството за което говорим. Това ли е контрола.

Нямало да отнеме много време около 5 минути.

Всички приказки и коментари смятам че са излишни от тук нататък.


Гост

#67

2014-01-09 18:08

Някой знае ли дали е вярно, че за да вземеш изпита ще трябва да дадеш подкуп 80 000 Евро - които след това се избивали за две години.

Гост

#68 Re: Re: Re: #60 Re:

2014-01-10 20:29

#66: - Re: Re: #60 Re:

И какво общо има това със счетоводителите? Едва ли,когато договаряме цена не изпадаме в подобна смешна ситуация именно поради по-горе изложеното ми мнение-липса на селекция и контрол на пазара на счетоводството.

питанката

#69

2014-01-14 02:08

Аз като питанка- да попитам. Какво представлява така наречения ИДЕС. Това е професионален съюз на дипломирани експерт счетоводителите. Е като, че ние не сме дипломирани.Какви са техните права- да ги определим като професионални, юридически , законотворчески. Те ли са хората, които решават проблемите на всички счетоводители в България. Това ли е организацията, която следва да защитава интересите на счетоводителите и на техните клиенти.Къде е така наречения Съюз на счетоводителите. Господи , счетоводители имаме за председател 85 годишен професор. Потърсете страницата на така наречения Съюз във Фейсбук. Чии интереси ще защитава Душанов- на редовия счетоводител или на приятелчетата от "Карл Маркс", всичките са със сериозни счетоводни фирми и синове или дъщери одитори.Както са казали - не живей ми се , не смей ми се. И не ми се пита повече.

Гост

#70

2014-01-16 19:44

Подкрепям!

Гост

#71

2014-01-19 21:04

Счетоводителите сме умни, знаещи, можещи, обичащи работата си. Стига монополи! Не сме учили и мечтали за това! И още много!,,,,

Гост

#72

2014-01-29 12:41

На 53 години съм , имам 30 години трудов стаж , като счетоводител, " главен счетоводител" , "съставител на ГФО". Сега очевидно се готвят да ме оставят без работа преди пенсия! Нищо лошо да ни лицензират ....въпросът е КАК  ще стане това .

 

Софийската Баня

#73 Re:

2014-01-31 11:24

#9: Кирил Софийски -

Кирчо ела на баня, че много мръсно сбориш мори!

Ще ти изтрием кирчицата от гръбчето..... и от други части ...

Поздрави

Теляка с голямата кисия


Гост

#74

2014-02-05 07:42

Всичко трябва да се контролира от една малка група хора. Погледнете само колко бумащина, всякакви декларации и какво ли не попълваме и декларираме, за мен това е една примка, която се затяга все повече и повече. Счетоводителите работят за НАП, НСИ, Агенция Митници....само не и за бизнеса, камо ли за себе си.

Гост

#75 Re:

2014-02-10 05:06

#38: -

образУвание?!??!? Браво, колега!!