Подписка против лицензирането на счетоводителите

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Подписка против лицензирането на счетоводителите

гост

#101

2014-03-26 20:41

Смятам, че наистина е необходимо да се създаде камара на счетоводителите в България. В нея именно да се регистрират по собствено желание тези, които по ЗСч имат право да съставят и подписват ГФО.Дори да следва да се плати някаква такса при регистрацията, то не смятам че тя ще ни ощети супер много. Но да се въвежда лиценз за това, моля ви се! Как един счетоводител, работил цял живот/ 25-30 години/ в сферата на строителството, който е на ти с всички изисквания за този бранш ще може да се конкурира на изпит с колега със сходен опит , но в друга сфера, например обществено хранене? Кой от така наречените одитори ще прецени кой от двамата е по-квалифициран и на какво основание? А и нали целта на управляващите е да отпадат все повече лицензионни режими или всичко както и досега е шменти-капели и е само и единствено в полза на "нашите" хора?
С две ръце се подписвам против лицензирането!!

Гост

#102 Re: Ти си тъп олигофрен ! Ние ще работим, ама искам да видя малоумник като теб да съставя отчет, а

2014-03-31 07:55

Кирил Софийски

#103

2014-03-31 15:06

Аз няма да съставям отчети, вие ще съставяте вместо мен щото сте прости и няма да си вземете изпитите. Аз ще се подписвам и ще взимам пари. А на вас ще ви давам колкото да не умрете от глад. Новият закон е изпипан перфектно. Сега подготвяме изпитните въпроси.
123

#104

2014-04-03 07:22

Поредния идиотизам!!!
Колеги , това не е нормално, като започнем с законодателството до....... тази идея на ИДЕС.
Незнам друга пофесия в Р.България , която да работи толкова колкото счетоводителя и непрекъснато да е под стрес и напрежение , незнам какво да кажа вече.

Гост

#105

2014-04-06 15:07

Одиторите се страхуват че ще останат без работа и ще трябва да водят счетоводство на фирми , а не само да подписват отчетите както е досега.

Гост

#106

2014-04-10 11:57

Нашите изпити ги полагаме по време на данъчните ревизии.Всичко това се прави,защото одиторите остават без работа.Да си наемат фирми като нас и да работят.То е лесно да провериш ГФО,да запишеш ,че не се ангажираш със осчетоводяването на счетоводните документи и в същото време да прибереш доста солидна сума.А нас клиентите ни занимават скакви ли не въпроси,свойствени и несвоствени и сме длъжни да се ангажираме,най-малкото за да не ги загубим.Твърдо заставам зад петицията и покрепям колегите,коитозаявиха,че потази логика и лекари и юристи трябва да държат изпити.
Пламен Минчев

#107 Против лицензирането на съставителите на ГФО

2014-05-14 05:32

Ненужна и оскъпяваща счетоводните услуги процедура, която преследва единствено лобистки интереси. Малкият и средният бизнес в България бере душа и за капак ще му бъдат тръснати още допълнителни разходи ! После "умниците" ще леят крокодилски сълзи, че сивата икономика растяла ! Категорично съм против всякакви лицензи, разрешителен режим и прочие простотии за съставителите на ГФО. В настоящия ЗСч има достатъчно ясни текстове, определящи какви да са изискванията към тях, но не ми е известно да има санкционирани лица за това, че са съставяли отчети, без да отговарят на изискванията !
някой

#108 Re:

2014-05-14 05:52

#99: mitkoa -

Първо, колко ХИЛЯДИ лева считате че трябва да се вземат за отчет на ЕТ, който е съставен само от ОПР ? Обявата която сте посочили е за счетоводител /оперативен/, а не за съставител !

Второ, "Държавен вестник" има официална страница и не е необходимо непременно да се абонирате за хартиеното му издание, за да се запознаете с новоприетите, изменените и отменените нормативни актове, можете да го направите безплатно там !

Трето, дори и да се абонирате за хартиения Държавен вестник, на който очевидно много държите, можете само да гадаете какъв е актуализираният текст на някой нормативен акт, вестникът не ви дава такава възможност  !

Четвърто, най-главното - защо си въобразявате, че лицензирането ще увеличи заплащането на счетоводния труд ? Аз ви уверявам, че ще стане обратното, ще го намали, защото още повече ще намалеят потребителите на информация, защото всеки допълнителен разход засилва все повече от тях от светлата към сивата икономика ! Не очаквайте дребните фирмички да започнат да плащат баснословни цени за обработката на няколко документа месечно и съставянето на един ОПР  - нещо което може да се прави от всеки кадърен счетоводител със средно икономическо образование !


Гост

#109

2014-05-20 12:57

Следва всички счетоводители да протестират срещу ограничаване правото им на труд. Дори и тези хорица да искат да има ограничение, то следва да са за напред . Впровинцията кой ще плаща за хонорар от 300 лв. то бизнес няма.

Гост

#110

2014-06-26 07:56

Добре, че не искате ЕГН за подпис, че нямаше да подпиша, но пък ЕГН, онези мамути в парламента, ще Ви кажат, че е нередовна. Упражнението е безсмислено.

Но за сметка на това искам да чуя мнение за, защото лично аз, не мога да открия нито едно логично.

Гост

#111 gel borda

2015-01-02 09:27


Гост

#112

2015-03-08 13:54

Аз съм против лиценза, понеже има диплома. Но съм за организирани периодични курсове
гражданин

#113 Re:

2015-03-08 14:00

#103: Кирил Софийски -  

 наистина ли желаеш сънародниците ти да умират от глад? Удоволствие ли ще получиш от това? Обаче ще дойде и твоя ред да умираш от глад


Гост

#115 Re: путка

2016-01-22 22:26


Гост

#117 Re: shukar

2017-08-01 15:12


Гост

#118 Re: сикиджем

2020-02-27 15:29