Подписка против лицензирането на счетоводителите

Quoted post

Кирил Софийски

#3

2013-12-15 08:21

Задължително трябва да има лицензиране на счетоводителите!Тук протестират разни тройкаджии!Галоши които наричат по неясни причини себе си счетоводители !Такова едно лицензиране е естествен административен процес, отвяващ боклука от качествения счетоводен продукт на пазара на труда ! Естествен процес е в нормалните страни от години наред ! Така ,че тази подписка и участващите в нея да ......... !

Отговори

Възмутена

#6 Re:

2013-12-15 11:40:05

#3: Кирил Софийски -

И за какво тогава съм учила 5 години и съм магистър!?За да пълня  гушата на обеднелите одитори от ИДЕС,на които фирмите им останаха малко и все по-малко ще остават?Да плащам за курсове и после за изпити,които,ако нямам връзки няма и да взема.И то не защото съм "тройкаджийка",а защото всички знаем дори и как се взема изпит за одитор.Малко със знания,повечето с връзки и плащане под масата.Има одитори,които знаят и могат по-малко и от един счетоводител със средно образование.За тях,по кой закон отпада изпита за сертифициране?Аз,ако съм искала да ставам одитор,съм щяла да държа изпита още когато беше престижно!Сега вече не е,но защо да не изядем хляба и на другите,шопе!?Що аз да съм зле,като и другите могат да са зле!По-добре спазвайте изискванията в стария ЗС,в раздела-съставители,отколкото да си прокарвате идеите,прикривайки се зад "изискванията" на Директивата и ЕС.

Госп

#8 Re: Примерче?

2013-12-15 11:43:15

#3: Кирил Софийски -

Уважаеми господин Софийски, бихте ли посочили една нормална страна, която от години, като естествен административен процес лицензира счетоводителите, което Вие без съмнение ще успеете да направите, бидейки негалош?! Предварително благодаря!


Гост

#15 Re:

2013-12-16 11:25:03

#3: Кирил Софийски -

Да бе! Тройкаджии. А счетоводител вещо лице в съда и преподавател който прави опр на юлнц без приходите от членски внос щото не били приход на сдружението  а личен приход на членовете какъв е?

Всякакви има. Та аз съм против, щото съм фармацевт който си води счетоводството на ЕТ то и сдружението сам /имам диплома за счетоводител/ и лицензирането ще ме натовари само финансово без да реши проблемите.

твоят кошмар

#22 Re:

2013-12-16 21:53:13

#3: Кирил Софийски - тотю, ти ли си бе, миндил?

Люба Данаилова

#34 Re:

2013-12-18 09:55:26

#3: Кирил Софийски -

Бих казала, че пазарът сам по себе си отсява качествената от некачеставената услуга. Също така не смятам, че трябва да бъда оценявана от хора, които са ми преки конкуренти в професията и нямат никакъв интерес от професионалното ми развитие. Да не говорим, че биха получавали приятни суми от всички, които не преминат (което е доста субективно) или не се явят на този изпит.


Гост

#43 Re: Много Възмутена

2013-12-19 17:10:58

#3: Кирил Софийски -

Много ми е интересно, при положение, ако някои претижават международен сертификат, като например от AССА и той ли е в числото на боклука !?! И тези, които имат защо трябва да се сертифицират отново в ИДЕС!?!


Гост

#53 Re: за човек с претенции за култура си доста елементарен.

2014-01-04 14:07:30

ловец

#79 Re: Много правилно. Лошото качество - вън от съставителите на отчети. Намен работник и като се научи

2014-03-17 11:33:46

АЗ

#81 Re:

2014-03-17 14:36:20

#3: Кирил Софийски -

Абе шебек, не се ли сещаш кой ще те лиценцира

Дръзка

#85 Re: по принцип това многоточие накрая не заслужава отговор, но:

2014-03-18 13:51:33

#3: Кирил Софийски -

Защо смяташ, че с лицензирането, ще ти отвеят боклука от качественото?

Ако смяташ така, можеш да погледнеш какво се случва с всички професии, които имат задължителни опреснителни изпити на 5 или по- малко години- професионални шофьори, архитекти и др.

Случващото се там на тези изпити е под всякаква критика в унисон с мотото "Да дадем едни пари, на едни хора, за да ни пуснат"