Спри изгарянето на мъртвородените бебета като биологичен отпадък


Гост

#51

2013-11-08 15:34

Напълно подкрепям! Ще се моля на Бога да се раждат повече живи и здрави бебета!

Гост

#52

2013-11-11 14:45

Потресена съм от коравосърдечието и варварството на подобна практика... За мен нямат никакво значение философстванията на тема човек и гражданин ли е мъртвороденото дете. Единственото важно в случая е признаването на правата на родителите да могат да се сбогуват както те решат и държавата поне да не им пречи (след като не може да им помогне) в преживяването на такава загуба.

Гост

#53

2013-11-11 17:41

Подписвам отново и отново. Искам да стигне до своя адресат и той да промени закона! Ще подписвам докато това стане факт!

Гост

#54

2013-11-11 21:11

Претърпях този кошмар,да загубя бебе в 6 месец,живя 8 дни ,бих искала да можех да го гушна,да го изпратя по мой начин,така и не видях бебето си....много е жестоко да не дадат детето на родителите да го погребат и да имат място на което да скърбят за рожбата си

Гост

#55

2013-11-11 21:23

...Не мога да повярвам, че това се случва!!! Ужасно е и искам да се спре!

Гост

#56

2013-11-12 07:44

Това наистина е безумие

Гост

#57

2013-11-12 19:32

Доколкото знам проблемът е в това, че като е мъртвородено, детето няма акт за раждане и респективно не може да му се издаде и смъртен акт и може би им е по-лесно да го приемат за "биологичен отпадък" вместо да се намери някакво рационално решение, което хем да не затормозява държавата, хем да може родителите на тези дечица да се чувстват спокойни, че са изпратили детето си подобаващо...
потресена

#58 Re: Мисля, че прекалявате

2013-11-15 03:31

#33: Едно безчувствено и цинично копеле - Мисля, че прекалявате

Тука става въпрос за човешко същество , защо се подигравате с това. Това не ореваване на орталъка , а норнално поведение , ама то е ясно защо се държите така , нямате никакви чувства , а това е присъщо само на луди хора! Как не ви е срам и ако наистина се лекар както твърдите това пък говори за пълното ви безхаберие и аморално поведение .. наистина се уверявам , че ако  си потенциален убиец и искаш всичко да няма последствия - ставаш лекар .. Всеки има право на избор , живеем в правова държава, не трябва да се отнемат правата на родителите да се вземат последно сбогом с най- милото си и сами да решат как да процедират.

Гостт

#59 Тема

2013-12-06 18:02

Септември месец моя приятелка роди мъртво детенцето си. Лекарите дори не благоволили да покажат детенцето на бащата след раждането, само му казали че жена му е добре и е в опойка още. А на нея абсолютно нищо не са й казали - защо е починало, как е станало, не иска ли да гоо види. Все едно никога не е раждала иии на всичкото отгоре после я сложили в стая с майки с нтвородените им бебета! Еее как може! Иии ето 3м след раждането тя все още няма епикриза или сиъртен акт на детето! Ходи, мотат я , връщат я. Ужас! Най-вероятно и нейното детегце отдавна е отишло в графа "отпадък" . Срам и позор! Тая наша д-ва никога няма да се оправи! Всеки има право га последно "сбогом" и никой не може да му отнема това право! Благодаря на Господ че сина ии се роди жив и здрав при всичко което се случи по време на раждането!

Гост

#60

2013-12-14 21:47

Трябва да спре тази нехуманност.Направо жестокост.Ние не сме в концлагер ,а в свободна страна.Имаме право да погребем бебетата си.

Гост

#61

2014-01-08 11:37

Моите съболезнования на всички, преживели този кошмар! Изключително нехуманна практика, в резултат на дървената администрация...
Кабули

#62 Re:

2014-04-08 17:29

#8: -

Трябва да си малоумник, з да заявиш, че мъртво роденото бебе не е човек. Е, питаш ли се дали майката и бащата на това бебе не са човеци. Тогава се получава доста странно! Само в православна България от цяла Европа 600 пъти не човеци са правили опити да създадат човешки живот.

Кабули

#63 Re: Тема

2014-04-08 17:40

#59: Гостт - Тема

Защо не се запитаме, че това е идеалния начин да си "родиш" дете, за смтка на някое "мъртво родено", което по някакви идиотски писания принадлежало на болницата, в която е родено. По какви морални норми мъртвородените принадлежат на болниците и се считат за биологичен отпадък. Няма да се зачудя ако в днешна дива и варварска България не се върти бизнес за милиони (защо не?) с "мъртво родени" деца. Плащаш примерно 50 000 и хоп, някое живо и здраво детенце се "ражда" умряло, за потрес на родителите.


Гост

#64

2014-04-09 07:53

Това е един от многото абсурди в нашата мила родина!Роденото бебе си е на родителите ! Какво ще правят с тленните останки на своята рожба за мен трябва да е конституционно право и решението им да бъде уважено ! В този акт да се погазва желанието им няма НИЩО СОЦИАЛНО!

Гост

#65

2014-04-10 11:47

Спрете тази нехуманна практика!

Гост

#66

2014-04-10 11:50

sprete izgarqneto na myrtworodeni deca!

Гост

#67

2014-04-17 00:14

No koment.....

Гост

#68

2014-05-07 17:06

Смятам, че е нарушаване на човешките права, отнемането на труповете на мъртвородените бебета от техните родители и третирането им като биологичен отпадък. Всеки човек според хартата за човешките права е свободен да изповядва вярата си, а в християнската вяра не е прието, да се отнемат труповете на бебета и да се третират като отпадъци. Да не говорим , че не е хуманно. Това е казус, който може и трябва да се обсъди сериозно и ако трябва да се стигне до Брюксел. Напълно ви подкрепям във вашата петиция. С уважение:Нели Гошева


Гост

#69 Re: Мисля, че прекалявате

2014-05-07 17:11

#33: Едно безчувствено и цинично копеле - Мисля, че прекалявате

Считам отговора Ви за арогантен, безчувствен и лишен от всякаква ценностна система. Не е необходимо да се губи дете, за да прояви човек състрадание и човечност, достатъчно е да има ценности, които явно са Ви непознати. Дори името не сте си написали, това означава, че не смеете да се изправите зад собствените си думи. Човек който не се срамува от това което казва се представя с името си, крият се само тези които нямат смелост да кажат какво мислят.


Гост

#70

2014-05-10 13:02

Предлагам към петицията да се добави такава възможност и за пометнатите деца.

Гост

#71 Re:

2014-06-16 11:55

#8: -

Мъртвородените бебета или отхвърлените ембриони и фетуси може да нямат права, но родителите им имат, дори това да е проблем на държавата.


Гост

#72

2014-08-29 13:57

Това е нечовешко

Гост

#73

2014-08-30 07:40

Една от приятелките ми съвсем наскоро роди близнаци-момченце и момиченце.За огромно съжаление,момиченцето се роди мъртво.Мисля ,че родителите имат право да видят детето си и да могат да го погребат.По този начин може да се възпрепятства кражба и продаване на бебета!Как да са сигурни ,че бебенцето им наистина е мъртво??Какво пречи да е живо,да им кажат ,че е родено мъртво??Няма как да го видят ,щом е биологичен отпадък,едва ли някой следи за какво става дума.

Гост

#74

2014-08-30 20:01

Бояна Петкова е повече от майка. Тя е гражданин с всички импликации следващи от това
nadejda

#75

2014-09-09 13:19

kolko maka ima na tozi sviat mili, hora 4eta foruma i mi se sti4at salzite po lizeto mi ....misleh 4e edvali az saqm edinstvennata edva li ne...mesez mai 2014 god. si zagubih bebeto v 29 gestazionna sedmiza sas sindrom na EDUARDS. Be6e potresava6to ...rodih go martvo to po4ina miloto vav men ......mnogo trudno ragdane zial den tova mi e vtoro ragdane no imah 4ustvoto 4e mi e za prav pat trudno i stra6no sigurno imam stra6en griah pred BOG za izpitam tazi bolka...taka sam 4uvala 4e tova e nai stra6noto nakazanie za edna maika....