Протестно отворено писмо до Президента на РБ (отн. ИЗБОРИТЕ)

Велка

#1 Отговори на ВЪПРОСИ, които могат да възникнат...

2013-03-25 17:03

Преди два дни написахме писмо до президента на РБ, в което протестираме против законовата уредба относно изборите, като изразяваме нашето мнение, че тя е противоконституционна, вследствие на което тези парламентарни избори са нелегитимни.
Отговори на ВЪПРОСИ, които може би възникват във връзка с писмото:

ОСНОВНА ИДЕЯ: Постигане равноправие и равнопоставеност на бг. граждани в избирателното производство по чл. 26. (1) КРБ и премахване на дискриминацията на бг. граждани зад граница.

ЦЕЛ: Президентът на РБ да внесе инициатива в Конституционния съд по чл. 150. КРБ за промяна на Изборния кодекс съгласно чл. 26. (1) КРБ съобразно нашите искания.

ИСКАНИЯ:
- да се създадат аналогични и равнопоставени на МИР в България райони в чужбина;
- избирателните секции да се образуват на базата на данни от преброяване на българските граждани от съответните дипломатически представителства;
- бюлетините в България и чужбина да са идентични;
- електронно гласуване и/или гласуване по пощата.

АДРЕСАТ: Президент на РБ, тъй като той има правомощия да внесе инициатива в КС с искания на гражданите. (Отделни граждани нямат право в България да се обърнат към Конституционния съд, но Президентът има това правомощие по чл. 150. КРБ.)

ПОДАТЕЛ: Теменуга, Албена, Христиана и Велка – български граждани. И всички вие, които

1) кликнете „присъединяване = ще участвам“ тук https://www.facebook.com/events/140747539430147/
2) подпишете петицията тук http://www.peticiq.com/protestno-otvoreno-pismo-president-rb-izbori
3) общности и организации, които писмено заявят подкрепата си на текста/идеята

ДАТА за изпращане до Президента на РБ: 26.03.2013 по ел. поща
KOKO

#2

2013-03-25 17:42

STOITE SI V BG 4E DA GLASUVATE VE :)

Гост

#3

2013-03-26 00:38

Напълно подкрепям текста на отвореното писмо. Аз съм пълноправен гражданин на Република България и искам да упражня моето право на глас, така както бих го направила, ако живеех в България. Работя в чужбина, защото моята държава не ми позволява да упражнявам правото си на труд и нормален живот. От колко още права на БЪЛГАРСКИ ГРАЖДАНИН ще бъда лишена?
Манолова - не ми е нужен псевдоним

#4 Re:

2013-03-26 00:42

#2: KOKO -

Ще ми осигурите ли работа, за да мога да живея в България?


Гост

#5

2013-03-26 20:40

И ние сме Българи.
kik

#6

2013-03-27 09:28

Това писмо си е чиста манипулация.Госпожата го е направила само с една единствена цел - да вкара Атанас Панайотов ( и може би себе си) в парламента. Не се връзвайте на болните и амбиции.

Гост

#7 Re:

2013-03-27 09:30

#3: -

Защо мислите , че сте лишена? нали и сега нищо не Ви пречи да гласувате, ако искате?

Албена Илиева

#8 Re:

2013-03-27 14:00

#6: kik -

Много Ви е развинтено въображението! Г-жа Йордан-Йонкманнс няма никакви други амбиции освен да се бори и да защитава правата на българите в чужбина! За съжаление има много такива зли езици, които са готови на всичко, за да очернят добрите й каузи...жалки сте!


Гост

#9 Re:

2013-05-17 10:16

АНЯМАМ НУЖДА ,АЗ СЪМ РЕГИСТРИРАН

#10

2013-06-28 13:02

ВИЕ ДЕМОКРАТИ ,ЖУРНАЛИСТИ ,ВИЕ СЕ СТРАХУВАТЕ ДА ПРИЕМЕТЕ ЕДНИ КОМЕНТАРИ , КАКВО ДА ЗАЕМЕТЕ СВОЯ ПОЗИЦИЯ ,РАЗЛИЧНА ОТ ЦЕНЗУРАТА. ХОРА ,СВЕТА Е ВЕЧЕ ДРУГ, ДОБРО УТРО....