Подкрепа на откритото писмо на Едвин Сугарев до главния прокурор


Гост

#26

2013-03-01 20:34

Бездействията на българската прокуратура са резултат от съществените дефицити на настоящата конституция. Не е в естеството на нещата, още по-малко пък е обща практика в основните закони на старите демокрации, държавната функция по обвинението да не подлежи на политически контрол.Един министър на правосъдието, чиито прокурори бездействат, въпреки, че са на лице законен повод и достатъчно данни за образуване на наказателно производство, или злоупотребяват с власт би бламирал себе си и всеки министър-председател. Уви в България това не може да стане. Всички знаем защо.Никой не повдига въпроса, обаче за изменение на конституцията точно в тази и част. В този смисъл аз си позволявам да остана песимист по отношение на ефекта от тази петиция, която иначе горещо подкрепям.

С Уважение и Надежда
Пламен Чалъков

Гост

#27

2013-03-01 20:37

Съдържанието на тази пеиция докосва сърцето на всеки честен български гражданин,защото всички ние сме петими за честност , откритост, човешко отношение към гражданите, което да бъде гарантирано от писани закони в държавата, доколкото тя съществува. Благодаря за откритата позиция на Човека Едвин Сугарев!
Убеден

#28 Re:

2013-03-01 20:56

#26: -

"Един министър на правосъдието, чиито прокурори бездействат,..."

 

Това ми е достатъчно, за да преценя правната и обща грамотност на автора.

Аз имам житейско правило: не говоря за астрономия, защото не разбирам от нея.

А тук 27 писачи, повярвали на един откровен психопат,/Едвин Сугарев/, се мъчат да насочат народния гняв не там, където трябва да се насочи. Защо Сугарев чак сега излиза с твърденията си, а не през 2009,2010,2011,2012 г? И то точно когато крадливата шайка на ГЕРБ се сгромоляса и предстоят избори. Отговорете си на този въпрос.

А защо съм длъжен да вярвам на Сугарев? Какво  стойностно нещо е излязло от под "перото" му? Освен палаткови лагери и гладни стачки. И полуумни бръщолевения по жълтата преса. Като настоящата.


Гост

#29 Re: Re:

2013-03-01 21:47

#28: Убеден - Re:

"А защо съм длъжен да вярвам на Сугарев?"

Хайде сега разобличи синковеца, който те задължава да вярваш на г-н Сугарев! Назови онзи негодник, който те насили да му вярваш, че и да пишеш!

Въобще не си длъжен да вярваш на когото и да е! Не си длъжен и да пишеш(освен, ако не ти е служебно задължение да спамиш и плюеш по форумите). Спести си/ни неприятностите от мнението си за г-н Сугарев, защото то не е различно от мнението ти на тема астрономия!


Гост

#30

2013-03-01 21:54

Съгласен съм с всичко посочено в тази петиция, независимо от това, че нямам никакъв достъп до посочените материали и източници. Никакво съмнение, относно необходимостта от съд и затвор, БСП-ДПС мафията, но мисля че нейните метастази са отровили цялата ни изстрадала държава! За съжаление, не мога в никакъв случай да подкрепя и охранителя-пожарникар, който можеше да направи нещо по този въпрос, но не направи, което може да означава само две неща: Или е страхливец, или е един от тях!

Гост

#31

2013-03-01 23:16

супер

Гост

#32

2013-03-01 23:20

Крайно време е Сергей Дмитриевич да се запознае с някои прокурори, следователи, и съдии!!!

Гост

#33

2013-03-02 00:24

Законността, Истината и Справедливостта са единствената основа на демокрацията!За тях трябва да се грижат две институции - Прокуратурата и Гражданското общество! Докато нямаме истинско, а не назначено Гражданско общество, ще си имаме назначена и неистинка Прокуратура!

Гост

#34

2013-03-02 00:42

Тази петиция е един от малкото сериозни опити да се търси отговорност от ДС/КГБ правителството провеждащо за пореден път антинационална, антинародна и грабителска политика ощетила държавата и народа не само финансово, но и причинила международна изолация на страната.

Гост

#35

2013-03-02 00:56

Интуитивно вярвам на г-н Сугарев. Всичко изглежда много достоверно. Но също така интуитивно чувствам, че пак няма нищо да се случи. От къде идва новия прокурор? - От Системата. Същата тази система, против която роптаем. Гарван гарвану око не вади!
Тошко Миловски

Гост

#36

2013-03-02 08:02

Повечето от коментарите изместват темата на писмото върху съмненията си за ефективността от действията на главния прокурор и липсата на конкретни доказателства в него.Ами като се съмнявате в прокурора, обърнете внимание, че писмото е адресирано до три европейски институции - и в тях ли не вярвате. А колкото до доказателствата - разходете се по черноморското крайбрежие, вижте в какво се превръща и ще ги видите, дори не са зарити в пясъка. Вижте гьола на АЕЦ Белене, струващ милиони...Нямате ли собствено мнение и представа за делата на Сергей Станишев и партията му,та искате "конкретни доказателства" от друг?

Гост

#37

2013-03-02 10:12

Напълно съм съгласна с изложеното в откритото писмо на Едвин Сугарев. Моля се този път наистина виновните за огромните беди, случили се в България пред последните години, довели до неимоверното обедняване на народа начело със Станишев да си понесат отговорността!

Гост

#38

2013-03-02 10:29

Българският народ има крещяща нужда от хора като Едвин Сугарев!Смелост да кажеш истината ни трябва,такава като на Едвин Сугарев!Хвала на такива българи!

Гост

#39

2013-03-02 10:59

Potresena sam ot wsi4ko koeto pitshe

Гост

#40

2013-03-02 11:16

Меко казано странният българин отказва, подобно характерното за него добиче, магарето - да разбере, че ако бяха останали червенотиквеничковчетата да властват, милата ни байтошовина щеше да е фалирала отдавна, а Румените ОВЧарчета - още по-богати...

Гост

#41

2013-03-02 12:23

При толкова достоверно звучаща фактология следващата стъпка е реакцията на главния прокурор.

Гост

#42

2013-03-02 12:24

Доста закъсняла,но все пак...

Гост

#43 Re:

2013-03-02 12:28

#36: -  

 

При намек за връзките на С.Станишев с австрийски социалисти, финансиране на избора му за председател на групата на европейските социалисти, как да се вярва на "европейските институции"? Малко ли финансирахме африкански "революции" преди 1989? "Топката" е у главния прокурор.

Гост

#44

2013-03-02 12:43

Присъединявам се към писмото на Едвин Сугарев.
Подкрепата в интернет е ОК , но трябва да се изяви под някаква форма и извън интернет- реално.
Така подкрепата ще бъде много по ефективна.
Димитров

Гост

#45

2013-03-02 12:49

Невероятно актуална, необходима и дай Боже да доведе до очакваните резултати!

Гост

#46

2013-03-02 12:56

Браво господин Сугарев ! Не веднъж съм се убеждавала в това , че като съобщавате нещо и писмено даже , е 1:1 истина.

Гост

#47

2013-03-02 13:05

Георги Първанов е по интелигентен човек от Станишев.Избраха СТанишев като предстедал по време на конгреса.Но всички на конгреса не са избрали правилния човек,защото всички са заспали по време на конгреса и избраха Станишев.Харесвам политиката на Първанов на Станишев не той разваля партията на БСП.

Гост

#48

2013-03-02 13:14

Може да се добави интересната история за лишаване на наследниците на Найден Геров и д-р Николай Николаев от 300 декара земя около нос Форос и как тази земя е заменена за пустеещи ниви в Монтанско, а по-късно купена от Тодор Батков.

Гост

#49

2013-03-02 14:19

Всеки добре информиран човек на планетата знае за какво става въпрос и от какъв глобаален характер е ГЕОПРВИТЕЛСНВОТО в сянка,а нашите избрани властимеещи не могат да се усетят, че върху тях се извършва пси–въздействие със същите тези технологии от Черните проекти,които те използват при митинги, стачки върху българското население!Не бива да хабим сили да се борим с тях,защото така ги упълномощаваме пред Вселената!ПРОСТО ТРЯБВА ДА ОТСТОЯВАМЕ СЕБЕ СИ И ВСЕКИ ЕДИН ОТ НАС ДА ЗНАЕ,ЧЕ НИКОЙ НИКОГА НЕ Е ПО–ВИСОК ОТ ДРУГИЯ,ВСИЧКИ ИМАМЕ ВСИЧКИ ПРАВА НА ИЗОБИЛИЕ!ТРЯБВА ДА ИЗДИГАМЕ СОБСТВЕНАТА СИ СЕБЕОЦЕНКА!

Гост

#50

2013-03-02 14:29

Благодаря на Едвин за позицията! Време е всеки български гражданин тук и сега да присъства, да бъде гражданин.
Надежда Искрова