Срещу монопола на електроразпределителното дружество EVN

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#26

2013-02-14 12:44

Еййй народе, народе, защо си толкова прост и наивен? Не ЕВН правителството, конституцията е за смяна , само тогава ще се оправят нещата. Кой оставя ЕРП-тата да ни ограбват? Нали ако не сменим правителството и махнем ЕВН на негово място правителството ще вкара друг който да ни ограбва!

Гост

#27

2013-02-14 13:18

Благодаря Ви,че Ви има.Не се отказвайте защото иначе-жална ни майка! Много заспал народ се оказахме!

Гост

#28 Re:

2013-02-14 13:47

#8: София -

И ние ползвахме разплащателна сметка .. и ние замръквахме без ток- работещи хора сме. Наглостта е безгранична- питайте колко циганина излязах да протестират, и от къде дойдоха тези 15 процента загуби по трасето. аз от 85 лева за ноември- съм на 180 за декември- при условие, че спахме в офиса с мъжа ми щото имахме много работа и не се прибирахме в къщи. Сумата не е голяма, но явно на електората не се спира тока когато не го плаща , а го платихме всички ние -БЪЛГАРИТЕ. Защото по избори ние гласуваме по убеждения- а циганите според сумата, която ще им платят.. За това дами и господа ние плащаме завишените сметки- защото ние може да не гласуваме по изборите- но електората ще го направи!


Гост

#29

2013-02-14 15:13

За това не се занимавайте с глупости ами дайте да решим въпроса генерално. Подпишете тази петиция и да се свършва с глупостите вече. http://www.peticiq.com/referendum_za_broq_na_deputatite

Гост

#30

2013-02-14 15:52

Ситуацията е безумна! Единственото, което ме притеснява е, че лятото идва, сметките естествено ще се понижат, и хората ще забравят за гнева си. Дано не стане така!

Гост

#31

2013-02-14 16:18

срещу монопола на ЕВН

Гост

#32

2013-02-14 16:20

Закъсняхме,но по-добре късно,отколкото никога!Искам да знам какво и колко плащам!Може и да не знам от кого,но знам,че в момента съм с примка на шията !Искам да бъда свободен човек!

Гост

#33

2013-02-14 21:03

Не мога да си обясня каква е тази глупост енергоразпределението да се извършва от чужди фирми.Ако се извършва от български, каквито и бандити да са парите поне ще остават в България.
Даниел

#34 ВИНОВНИ СА УПРАВЛЯВАЩИТЕ!!!

2013-02-14 21:26

МИЛИ, БЕДНИ ХОРИЦА, НЕ РАЗБИРАТЕ ЛИ, ЧЕ ПОЛИТИЦИТЕ ОТНОВО ВИ ИЗПОЛЗВАТ - ОНЕЗИ ПОЛИТИЦИ, ПО ЧИЯТО ВИНА ЦЕНИТЕ СА ВИСОКИ, А ДОХОДИТЕ ВИ СА НИСКИ. КОИТО СА СКЛЮЧИЛИ ДОГОВОРИ ЗА 20 ГОДИНИ ЗАНАПРЕД ДА ИЗКУПУВАТ СКЪПИЯ ТОК ОТ АМЕРИКАНСКИТЕ ЦЕНТРАЛИ, ОТ ВЕИТАТА, В КОИТО ПАК СА ЗАМЕСЕНИ ХОРА НА ТЕЗИ СЪЩИТЕ ПОЛИТИЦИ, 83% ОТ ТЕЗИ ЦЕНИ ОСТАВАТ В ДЪРЖАВНАТА КОМПАНИЯ НЕК И В ДЪРЖАВАТА.
МИЛИ ХОРА, НЕ ПРОТЕСТИРАТЕ НА ПРАВИЛНОТО МЯСТО! ПРАВИЛНОТО МЯСТО Е ПРЕД ПАРЛАМЕНТА И ПРЕД ЦЕНТРАЛИТЕ НА ПАРТИИТЕ В СОФИЯ! ХОРА, СЕГА ИЗПОЛЗВАТ ВАШАТА БЕДНОСТ ЗА ПОЛИТИЧЕСКИТЕ СИ ИГРИ! ПРЕДИЗБОРНО! НЕ СЕ ПОДДАВАЙТЕ НА МАНИПУЛАЦИИТЕ НА ПОЛИТИЦИТЕ И МЕДИИТЕ, КОИТО ПАК ПОЛИТИЦИТЕ УПРАВЛЯВАТ!

Гост

#35

2013-02-15 02:53

Не искам нови договори с ЕВН. Искам да се махнат от България.
Мира

#36 ПИСНА МИ!

2013-02-15 06:25

Писна ми,да бъда лъгана!Писна ми да ме крадат и мамят! Писна ми да ми отнемат свободата, да ме цензурират, а най-много ми писна от системата,която изгони моите роднини и приятели от България! Само на мен ли ми писна?!
Благо

#37 Напред, Пловдив!

2013-02-15 06:29

Браво на Варна,а сега е ред и на други градове.Напред,Пловдив!Очаквам братя по оръжие да ми пишат--Писна ми-напред,това е групата ми.Словото и Духът Ни са нашето оръжие.
Цената на тока е ГРАБЕЖ да се опълчим на крадците.
Благо

#38 Напред, Пловдив!

2013-02-15 06:29

ГРАЖДАНИ НА БЪЛГАРИЯ,къде сте,по всички форуми виждам мнения,които съвпадат с моите виждания,но те са като светкавици--блеснат,гръмнат и ги няма.Къде сте хора и защо се сърдите после,че политиците обират лаврите,ами много просто,защото изразяват позиция.ПРЕД сметките за ток всички сме равни и политици,полицаи,военни,учители и други...основния проблем е МОНОПОЛА и след като няма изгледи да бъде разбит е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО цялата енергетика и производство и доставка да минат в държавата.ББ,ако го е страх да си ходи,защо стана министър,да строи магистрали,ами да беше станал управител на Пътища АД!ако мисли за народа да действа БЪРЗО...20 дни са МНОГО И НА 03.03. ще видим волята на народа ,ако не и по-рано защото нещо взе да става КЪРВАВО.
Петя

#39 и от Ямбол сме тук

2013-02-15 06:34

Миналия месец имах 135 лева, същата елеенергия, същите прибори ползвам пак, даже съм се лишавала малко и от топло, като мисля че ще направя някаква икономия, обаче 217 лева ток не е нормално за това, което аз изразходвам

Гост

#40 Бояна

2013-02-15 06:38

Дано стане нещо, че от тези мародери - EVN не се издържа.

Гост

#41

2013-02-15 12:01

Аз съм Гергана Иванова от Пловдив.
Какво има тук за коментиране!? Трябва да се подписва и подписва. Трябва да има и други петиции. И референдуми по истински важни въпроси! Избори се задават, а едни и същи втръснали мазни компрометирани мутри. Дайте предложение и вие какво да се прави, откъде и как да си намерим некорумпирани и неподлежащи на покупко-продажби почтени, кадърни и загрижени за хората и процъфтяването на страната ДЪРЖАВНИЦИ (от мазни и лъжливи политици и самовлюбени политикани, селски шмекери, тарикати, откровени мутри и техни креатури - АМАН!). Или поне да измислим как да си отзоваваме предсрочно избраниците на всякакви изборни длъжности - щом се надрискат още първия път - ВЪН! Ако трябва - в ЗАТВОРА! Давйте, мислете! Иначе съм разпространила тази петиция, пък да видим... капка по капка... :) Успех на всички нас!
evn.out of bg

#42 Оплаквания от EVN на телефон 0879 951 552

2013-02-15 12:57

Звънете! Не ни жалете!
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=501442779906148

Гост

#43

2013-02-15 14:27


ВОДИ МЕ ПАРТИЙО!

Аз крача с крачките ти бойни.
Приел съм ги като съдба
Измервам твоето достойнство
По свойте собствени блага
Туптя със пулса ти неравен -
Взаимно вкарваме си плът
Оправям те и ме оправяш
За туй е кървав твоя път
Води ме, Партийо, води ме
По келепира на деня
Маскирана под твоя символ
Е моята човещина
От твоята морална сложност
Не знам в какво да вярвам днес
Чрез твоя андрогин – Серьожа
Се чувствам пес, членуващ в ПЕС
Кат мутрите ти се мутрея
и плащам щедро всеки пост
че ти си мойта Дулсинея
А аз съм твоя Дон Кихот
Мен хулите не ме смущават
отдавна станахме за смях –
по важно е какво ми дава
властта на всеки олигарх
Ти тясна си, но си широка
за моя тесен светоглед
и да се луташ без посока
ще съм наведен все отпред
Тъй както някога – при Тато
от пленумите окрилен
туптя в идейното ти блато
което сътвори за мен
че ти десница ми подаде
да взам дан от всеки труд
да кича своята бездарност
с талантите на някой друг
Купи ме, Партийо, купи ме
под бойките си знамена
Все да подхвърлиш нещо имаш -
Не знам ли колко откраднА?
…. И ако нявга се забавя
на време да се издължа
не ме разстрелвай! Аз тогава
децата си ще разпродавам
имотите си да спася!
Аз не горя, ала „живея“
Тъй никога не бих живял
с мой собствен ум, борба, идея
и за това съм маргинал.
При теб, като в заложна къща
разменям личност за пари
та бездуховната ми същност
да метне гъз в луксозен джип
Купи ме, Партийо, купи ме
Макар да струвам две пари
Та под червеното ти име
Грабежа да узакониш.

Гост

#44

2013-02-15 18:23

крадци

Гост

#45

2013-02-15 18:58

Дано успеем

Гост

#46

2013-02-15 19:34

dobre e da imame mnenie i da badem po-aktivni v grajdanskite si pozicii

Гост

#47

2013-02-15 20:54

Стига с гаврите от монополите!
Zoro

#48 Eдна бакалска сметка

2013-02-15 23:04

 

Много неща се изписаха, много неща се казаха относно цената на тока, но истината пак я няма наяве. Реших да направя една бакалска сметка която дори „Бойко promise-a” ще разбере. Разделих и умножих цената на консумираните киловати по платената крайна сума от клиента (баш total-а). Оказва се че тока на българина не само не е най-евтиния в ЕС, ами е в челната тройка по най-висока цена след Дания и Германия. Другото са прехвърляне на милиони от едно “АД” в друго “АД”, което потребителя плаща, хвърляйки ни пясък в очите без да говорим на един език. Потребителите не ги интересуват таксите и под таксите и всички надбавки и др. глупости. Хората се интересуват колко средства излиза от техния портфейл – всеки месец и как да им стигнат парите за храна.

Но както се казва, както сме викнали да ни лъжат политиците и си ги избираме всеки път, а също и не смеем да излезем на протест, да си защитим правата, що обвиняваме други? „АД”-тата искат да правят пари и това е нормално. Само ние сме си виновни щото си траем и се сещаме, когато ножа стигне до кокала. Иначе казано, идат избори помислете си дали да не подкрепите ПП ЗЕЛЕНИТЕ, които се опитват да изкарат наясно тази схема вече повече от десетилетие предлагайки реални решения и сериозно развитие и просперитет.

Ето я и бакалската сметка дето и Бойко ще я разбере, и се надявам и да обясни, щото хората разбират цена на тока по фактурата която плащат:
995 kwh делено на 69 лв. = 15 ст. на киловат (закръглена стойност)
995 kwh делено на 177 лв. = 56 ст. на киловат (закръглена стойност) = 25 евро цента на киловат.
Цената в Германия е около 26 евро цента а в Дания около 28 евроцента.

Това е истината дами и господа и само с енергийна независимост и ефективност, откъсване от конвенционалните горива и преход към възобновяема енергия посоката на развитие и цените ще почнат да слизат надолу. Докато плащаме на Газпром, Лукойл, Козлодуй, Хр. Ковачки, Марица Изток, AES, руската мафия и пр., използваме въглища, петрол, газ, и др. изчерпаеми природни енергийни ресурси не очаквайте реална промяна и понижаване на цените, точно обратното всичко ще си върви нагоре и ще става още по-лошо.

Време е да заявим, че истинска промяна може да настъпи, само ако се откъснем от статуквото и влезем в 21 век. Времето на зелените алтернативи, на зелените политици и зеления бизнес, които не мислят само за пари, а др. ценности и най-вече хората и природата са мн. по важни. Това е и единственото правилно бъдеще което може и трябва да изберем.


Гост

#49 Робска ни е психиката

2013-02-15 23:06

Не забравяйте, че 500 години бяхме под турско робство. И сега сме с робска психика, страхуваме се да не говорим много. А и какъв е смисълът? В началото на 90-години почти всеки ден имаше протести. И какво се случи?
Политиците, независимо от партийната си принадлежност, обещават много, но забравят за обещанията, щом дойдат на власт. Затова сме с най-ниска средна заплата и сме най-бедни от държавите - членки на Европейския съюз. По тази причина и децата ни гледат да емигрират, след като завършат. Тези, които остават, търпят.


Гост

#50

2013-02-16 12:44

Получих изключително висока сметка за ток, при положение, че съм ползвала умерено, именно заради високите цени, а дойде сметка 276 лв.......