За намаляване броя на депутатите

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията За намаляване броя на депутатите

ГОРД СЪМ, ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!!

#176 Забравяте над 1 000 000 българи по селата!!!!

2013-02-19 16:19

Както и другите, така и тази петиция няма да има успех, защото в България има все още много хора, които не работят с Интернет! Има над 1 000 000 българи по селата, пенсионери, които са с нас и няма как да подпишат тази петиция!! А те също са с нас- ТЕ, НАЙ-ГУБЕЩИТЕ ОТ ПОСЛЕДНИТЕ 23 ГОДИНИ, КОИТО СА В НЕМИЛОСТ ОТ ПОЛИТИЦИ, ПОЛИЦИЯ И ЦИГАНИ!!

Трябва да се сформират комитети, които да събират техните подписи!!! Тогава няма да гледам как за 4 дни тук брия на подписалите са 2 000, а ще са над 200 000!!! Може и идеята ми да не е перфектна, но давайте предложения, как да я шлайфаме!!!

Гост

#177

2013-02-19 16:52

250 депутати, 240 от които си чоплят носовете са излишли. Това означава намаляване на разходи и още по-важното отговорността ще бъде по-ясна.

Гост

#178

2013-02-19 17:07

Крайно време беше да се поеме инициатива за редуциране броя на депутатите в НС!

Гост

#179

2013-02-19 17:20

когато става въпрос за сериозни неща не бива да се търси комерсиалното с реклами остана и игри на късмета да предложите
с уважение М.Попжелев

Гост

#180

2013-02-19 21:07

emi mislq 4e trqbva da se namalqt kradcite v dyrjavata

Гост

#181

2013-02-19 21:10

neka se sykratqt

Гост

#182 Re:

2013-02-19 22:19

Абсолютно точно, само дето рекламите са автоматично от сайта.


Гост

#183 Re: Забравяте над 1 000 000 българи по селата!!!!

2013-02-19 22:29

#176: ГОРД СЪМ, ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!! - Забравяте над 1 000 000 българи по селата!!!!

Винаги може да пишете тези които искат да участват!


Гост

#184

2013-02-19 22:36

Напълно подкрепям

Гост

#185

2013-02-19 23:52

BLAGODARIA,CHE VI IMA
К.П.

#186 Re: Забравяте над 1 000 000 българи по селата!!!!

2013-02-20 00:37

#176: ГОРД СЪМ, ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!! - Забравяте над 1 000 000 българи по селата!!!!

Да, много точно. Очаквам предложения и подкрепа от граждани които да помогнат за петицията. Сега е момента, нека променим нещата на време. Очаквам предложения от юристи и будни граждани! Пишете ми, ще отговоря на всеки.

Гошо

#187

2013-02-20 09:39

1. Може би с листовки, разлепени на видни места. Придружена с мотивите, написани ясно, достъпно, без високомерие. Мотивите са много важни, сухият текст с членове и алинеи отблъсква, създава недоверие.
Всеки може да разпечата листовки и да ги разлепи. Хората да знаят за какво става дума. Не е толкова сложно. Гледам, петицията е подписана от хора из цяла България, и по света. От къде ли не.
2. Страница в интернет. Такива не съм правил, не съм наясно. Но все ще се намери начин.
3. Когато петицията бъде подкрепена от 4-5000 човека, може би ще е време да се сформира координиращ комитет, с адрес за кореспонденция и т.н. Това ще е необходимо и по процедурата на Референдума. Не виждам да трябват някакви средства по въпроса. Но, ако е необходимо за нещо, ще давам, пък и други ще се намерят.
Много скъпо ми струват тия свинщини от 23 години насам.

И все пак, нека помислим. По двама народни представители от област, както беше писала една госпожа по-горе, ми звучи разумно. Това прави 56.

То тръгне ли народното събрание като хората, после нещата ще си се подредят, едно по едно.

Гошо

#188 Правителството подава оставка

2013-02-20 10:03

Да де, ама гласуваха изборния закон на бегом. И се очертава следващото Народно събрание да е същото.
Важно е нашите искания да залегнат при избора на нов парламент. Хора, помагайте, говорете с познати, това неможе да продължава още 4 години. Безобразия.

Гост

#189

2013-02-20 10:55

Нуждаем се от спешна промяна, нека всеки който може, да се включи с идеи!
ЗА ПРОМЯНА

#190 Re: Правителството подава оставка

2013-02-20 10:58

#188: Гошо - Правителството подава оставка

Прав си Гошо, трябва да действаме бързо. Свързах се с създателя на петицията, отговори ми веднага, до колкото разбирам, иска бързо предложения и хора които да последват идеята.


Гост

#191

2013-02-20 11:09

Za!

Гост

#192

2013-02-20 12:12

Съгласен съм с предложените точки
Гошо

#193 Правителството подаде оставка

2013-02-20 13:14

За да се чуят нашите искания, трябва да се говори. Бих предложил всички да публикуваме и защитаваме исканията на петицията по сайтовете на всички медии, държавни сайтове и интернет групи. В наш интерес е да защитим идеята си, да и дадем гласност. Не ми се ще още 4 години да участвам в сегашния филм.

Калин Ск.

#194 Няма ли кой да оправи грешката в думата депОтати?

2013-02-20 13:54

#1: Александър Георгиев -

Одобрявам идеята, но мисля че, трябва да се направи дискусия по въпроса за да се намери най-доброто предложение. Подписвам петицията с резерва


Гост

#195

2013-02-20 14:12

Приветствувам идеята за този референдум и бих предложил да се добавят в референдума и други предложения, като например да има избори за съдиите и прокурорите. Мисля че, трябва да се създаде възможност за известни редакции в текста - например броят 46 човека ми се вижда твърде малък. Кой ще спонсорира "независимите" мажоритарни кандидати. Мисля че, трябва да има само партийно представени депутати за да носи съотв. партия отговорност за действията им. Но тези депутати не трябва да могат да напускат партийната си група.
Гошо

#196

2013-02-20 14:40

С отпадането на ограниченията, наложени със Закона за референдумите, се създава възможност за контрол върху избора на висшите магистрати, Конституционния съд ... За избор на съдии, прокурори, съдебни заседатели съм много за, но дали може да стане с референдум? Тоест, технически проблем ми е съставянето на подходящ, конкретен текст.

Относно броя, числото 46: Доста коментираме, има разумно предложение за по двама от област, тоест 56. Но темата е отворена. Каква е идеята?

Относно партийните листи: не виждам как народен представител може да бъде отзован, след като е влязъл с партийна листа. Разумно предложение би било полезно. И, предвид действията и бездействията на партиите в последните години, доста съм скептичен.

Относно финансирането : ами в момента по Закона за държавния бюджет финансирането е по 12 лева на гласоподавател, годишно. Това са десетки милиони. Не са малко пари. Разбити на петдесетина народни представители, също не са малко. А партиите си имат членски състав, членски внос ... Не зная, дайте идеи.

Гост

#197

2013-02-20 15:25

Всеки да се подпише за да свалим хората които оставят хората без работа!
Калин Ск.

#198 Re: 196

2013-02-20 17:46

#196: Гошо -

Всички тези промени / намаляване броя на депутатите, въможност за отзоваване на отцепилите се от партийните групи депутати/ могат да се осъществят само с промяна на конституцията. Следователно само от Велико НС. Съмнявам се че, решение на референдум може да промени конституцията. Можеби някой от участниците в този форум е чел закона за референдумите и е наясно. Но опрат ли нещата до ВНС значи стигаме пак до политическите партии. А те нямат никакъв интерес от подобни промени. Само гражданският натиск в тази насока може да стимулира някоя партия да обещае подобни реформи. А дали ще ги изпълни?

Що се отнася до финансирането на предизборните кампании на независими кандидати /защото мажоритарни кандидати издигнати от партии е безсмислено да има/ то не може да бъде прозрачно и създава опасност от лобистки зависимости. А отзоваването на мажоритарните народни представители от избирателите в съответния район е изключително трудно да се организира. Затова мисля че,  трябва да се откажем от независимите нар. представители и партийните ръководства да имат право да ги сменят щом решат да проявяват независимост. Те са избрани с вота на избирателите за определена партия и отказът да следват линията на тази партия е неизпълнение на задълженията им.

Радвам се че, започна някаква дискусия по въпроса.

Гошо

#199 Re: Re: 196

2013-02-20 17:53

#198: Калин Ск. - Re: 196

Лично съм проверил. Става, и законите, и Конституцията позволават тези промени да се извършат чрез Референдум.

Относно финансирането - е инициативен комитет от 50000 души, по 10 лева да съберат, са 500 хиляди лева.

Относно партиите - все повече съм против партийни листи. Не пречи да представят индивидуален кандидат , и после да може да се отзове. Да, трудно, но нека е трудно. Ама ако  имаше възможност, 90% от тия, дето са сега, да ги няма. А  по сегашните закони е невъзможно.


Гост

#200

2013-02-20 18:50

Не на монопола!