Подкрепа за м-р "Св. Вмчк. Георги", Support St. George Monastery

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Подкрепа за м-р "Св. Вмчк. Георги", Support St. George Monastery

Гост

#26

2013-01-03 12:29

Напълно подкрепям петицията! Манастирите са свети места, какви хотели и басейни до и край тях?!Безобразие! Преди няколко дни спряха започнали незаконни хотелски строежи край Несебър! Правителството да се намеси и тук да спре този хотелски строеж!

Гост

#27

2013-01-03 14:08

Администрацията обича да ги забърква такива каши. Нетърпими са дейностите, обект на инвестицията, пред монастирските порти. От друга страна ми е жал за хорицата, дето си влагат труда и средствата в такива злополучни обекти.
Лагерник

#28 Re: Re: Св. Георги да помага

2013-01-03 17:42

#21: вера - Re: Св. Георги да помага

Аз също съм бил на тези лагери. Разхождали сме се на това място, което сега е хотел. Нито селскостопански култури е имало, нито ограда. Минавахме си преспокойно, необезпокоявани от нищо. Аз живея в град Гоце Делчев, бил съм там и след започването на строежа, знам за кое място се говори. Сигурен съм, че като лагерник съм минавал от там без никаква пречка.

Тази публикация е изтрита от автора на петицията. (Покажи подробности)

2013-01-03 20:43



Гост

#30

2013-01-03 21:48

"...На входа на манастира ще бъдат изградени хотел, ресторант и басеин....". Това по най-отвратителен начин показва, че нищо старо не е забравено и нищо ново не е научено. Т. е. атеизмът отново се възвръща с мощта на просташки действия, опряни върху липсата на държавен ред, законност, правосъдие. "Дните са лукави" - предупреждава ни св. ав Павел (Еф. 5:16). Нека с тази петиция "безплодните дела на тъмнината" да бъдат погубени от светлината на деня и да пребъде славата Божия във вечни времена.
gost

#31

2013-01-03 23:01

Bog da pazi Bylgariq

Гост

#32

2013-01-03 23:58

Свети Героги да защити своя манастир не само от видимите врагове на православието, но и от невидимите, които могат да влязат вътре в манастира и да нанесят много по-големи - духовни вреди.
Християнка

#33 За подкрепа на манастира Св.Георги

2013-01-04 10:36

Всеки който има страх Господен ,ще разбере това..Свети Георги винаги ние помагал,незнам защо търсим земното,нашето отечество е горе.Господ да ние на помощ..
Нова Ловча

#34

2013-01-04 15:35

Следва т.нар. търг за язовира в Нова Ловча чрез друг сламен човек. Както е тръгнало, така да върви!

Гост

#35 защо сега?!

2013-01-04 18:53

Подкрепям петицията, но моля, обяснете, защо чак сега? Хотелът се строи от пролетта и това не е скрито от никого, нито се е пазило в тайна, че ще има ресторант и басейн - всички в града знаеха това. Хотелът е почти завършен, какво се очаква - да бъде разрушен и да бъдат върнати усвоените средства по проекта ли? Защо трябваше чак сега да се вдига такъв шум - скандал с кметската щерка - медиите само това и чакат, а у хората вече се пробуждат злобата, завистта и други лоши чувства към момичето, а и тези, които я познават, сигурно се смущават от всичко това. Дори и да е допуснала грешка (може би по незнание), не трябваше ли още в началото някой от заинтересованите лица да поговори с нея, да обясни, че това не бива да се прави, да разясни порядките на монашеския живот и т.н.? Можеше пък и да се намери някакъв компромисен вариант.

Гост

#36

2013-01-04 20:54

Никой няма право да взима от земите на манастир СВ.Георги-гр.Хаджидимово,но за всичко Господ ще се погрижи рано или късно.
Nevrokop

#37

2013-01-04 22:11

Otbih se v manastira pez m. mai minalata godina. Videh strieja pochi do pokriv. Ne pitah kakvo e tova. Pomislih che e chast ot manastirskia komplex. Predstavete si kak vo shte stane kogato zaraboti -0 chalga, sex, piani orgii. Kak e magla tazi dama kmetska dusheria da izmisli tova? Zashto ne e reagirano ovreme? Ako e, dlujnostnite liza koito ne sa vseli otnoshenie na vreme da budat uvolneni i dadeni na sud. Demagozite - Prevneliev, Zhacheva, Boiko Borizov, Tzevanov koito se pishat nabojni i prizipni da razporediat subariane nezabavno.
VHM

#38

2013-01-04 23:12

Подкрепяме петицията на манастира да НЕ СЕ СТРОИ хотел в близост до него!

Гост

#39 Re: Подкрепям петицията и справедливите искания на монашеското братство.

2013-01-05 11:31

гост

#40 Re: Re: Подкрепям петицията и справедливите искания на монашеското братство.

2013-01-05 17:51

#39: - Re: Подкрепям петицията и справедливите искания на монашеското братство.

ДНСК незабавно да стартира акция "Багер" за този незаконен и абсурден хотелски строеж!

Д-р Стефан Пройнов - зъболекар в София

#41

2013-01-06 10:28

Лакомията на хаджидимовските управници и техните приятелчета не се ограничава с манастирските земи, а иска да лапне и заграби със съшите тайни административни хватки целия Горен район: селата Нова Ловча, Гайтаниново, Тешово, Лъки... Легендата предава, че земята за манастира е дарена за български християнски манастир от турски бей, убеден в светостта на мястото, а сега българи християни го превземат за вулгарните си цели!
Иван Пройнов, студент по медицина в Медицинския университет в София

#42

2013-01-06 12:44

Учудвам се как никой не е построил хотел пред Онкологиите в София и Истанбул, нито чалготека в "Майчин дом". Глупаци!

Тази публикация е изтрита от автора на петицията. (Покажи подробности)

2013-01-06 14:16


Тази публикация е изтрита от автора на петицията. (Покажи подробности)

2013-01-06 15:27


Тази публикация е изтрита от автора на петицията. (Покажи подробности)

2013-01-06 23:22


Владо

#46

2013-01-08 18:53

Конфликт на интереси, няма две мнения!!!
Майя

#47

2013-01-12 16:20

Този манастир е наистина свято място, почитано и от християни, и от мюсюлмани. Имам прекрасни спомени и от дядо Натанаил, и от отец Никола, Бог да го прости, и от атмосферата на духовност по време на един детски лагер в манастира преди много години. Неповторимо място за пречистване на ума и сърцето и за общуване с Бог, с небесата. Няма по - грозна гледка от заведения за плътта до такова свято място. Нашият Господ Иисус Христос е изгонил търговците от храма с бич. Богът на любовта е показал омраза само към поклонниците на златния телец. Би трябвало и ние да бъдем като него, да постъпим по същия начин.
Хриси

#48

2013-01-14 01:23

Дано успеем да помогнем.
Tintyava

#49

2013-01-17 12:04

Admiratsii!!!
Tryabva da sahranyavame narodnite Svetini!
Neka vsichki se obedinim i spasim tazi svetinya
ot nashestvieto na komersializma, pechalbarstvoto i naglostta na nenasitnite!
nick

#50 Hadjidimovo

2013-01-19 02:32

Komentar e izlishen- dobra chuvaemost, uchastie, opravdano e!