Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията

nqkoi si tam

#526

2012-12-12 11:51

#505: Вальо -

ehooooooooo ti lud li si beeeeeeeeeeee

a nie ne sme diskriminarani da dishame 4uzhdiq dim ???????????????????

Taka li????????????????????

Непушачката

#527

2012-12-12 11:54

Кога най-после ние, българите, ще се научим да спазваме родните си закони, пък дори и с кусурите им?!
Твърденията за спаднал оборот на заведенията, заради забраната за пушене, е смехотворна, предвид ужасяващата икономическа криза!

Гост

#528

2012-12-12 11:55

НЕ на цигарения дим на обществени места! Не увреждайте нашето здраве и здравето на децата ни!

Гост

#529

2012-12-12 12:04

Никъде на запад не се пуши на обществени места.
yuliya

#530

2012-12-12 12:05

Samata az sam pi6a4, no sam osaznala polzata ot zabranata za pu6ene na ob6testveni mesta.

Az ne obi4am da sedia v miasto opu6eno ot tsigari!

Koe pravi pravata na tezi, koito pu6at pove4e/po-silni ot tezi, koito ne pu6at?

Fakta, 4e v BG veroiatno /ne dokazano/, koito pu6at sa pove4e ot tezi, koito ne pu6at ne ozna4ava 4e te triabva da natrapvat izbotar si na horata naokolo!

Predimsvoto, kogato ne pui6 v zavedenie e , 4e PU6I6 ZNA4ITELNO PO-MALKO, za6toto ne lepi6 tsigara sled tsigara.

Ne pu6a i v ka6ti - za6to saprugat mi, koito ne pu6i, triabva da stoi vav valni ot dim? za6to az da imam pove4e pravo ot nego? I taka pu6a zna4itelno po-malko.

Nima fakta 4e pu6a po-malko i ne smatdia az i vsi4ko okolo men da tsigari e malko?

Yuliya Kyle
Симонов

#531

2012-12-12 12:11

ЧОВЕК СЕ РАЖДА НЕПУШАЧ!!!

Гост

#532

2012-12-12 12:15

Поредната глупост на българския парламент. Пак ще ни се смее цял свят.
Анонимен

#533 Цигарения дим

2012-12-12 12:22

Който и да мрънкат за това пушене и т.н., как може държави като Германия,Испания, Англия и т.н. да не се пуши в заведенията им, а ние да се правим на селяни цял живот Ганьовци Българския манталитет се вижда, че никога няма да се оправи и това е много лошо никога няма да се оправим, било по стандарт на живот през 21век било по единство, като народ, ама какво ги е*е нека си пушат и да тровят хората които не пушат, на ли на тях им е добре, какво ги интересуват другите!

Гост

#534

2012-12-12 12:25

Ne na vrushtaneto na gadnite cigarii!!!

Гост

#535

2012-12-12 12:26

Никой не иска пушачите да не пушат, просто да си пушат навън. На мен като ми се пърди, не пърдя в ресторанта.

Гост

#536

2012-12-12 12:26

Щом целия цивилизован свят може да има заведения и обществени места без тютюнев дим, защо ние да не сме част от него? Къде ни връщате с отмяната на забраната?
Здравето е най-важното!

Гост

#537

2012-12-12 12:29

Омръзна ми да се тровя по заведенията, нека това да спре!!!
Абед

#538

2012-12-12 12:33

Със забрани никога нищо хубаво не е било постигнато. Хубавото се постига с взаимен респект и с гарантирано право на личен избор.

Аз уважавам и напълно разбирам желанието на непушачите да не се пуши по заведенията. Нека не се пуши навсякъде, нека даже в 99% от заведенията не се пуши. Но трябва да има и поне 1%, в които се пуши. Нека всички имаме право на избор.

И като съм почнал, нека и всички други зависими към някакви субстанции да имат избор. Нека има места, където всеки желаещ да може да си купи качествени и контролирани марихуана, салвия, ЛСД, кокаин. Нека всичко това бъде легално, но контролирано, налично и допустимо само на регламентирани места.

Сигурно звуча наивно...

Единственото, което е нужно, е хората да бъдат образовани и научени как да вземат сами възможно най-информирано решение. Дали е грешно или не, е твърде субективно.

Гост

#539

2012-12-12 12:37

Поредната чисто педерастка проява на нашите велики политици под натиска на безскруполни бизнесмени, които трябвало да печелят повече и повече пари с цената на каквото и да е.

А на уважаемите пушачи мога само да кажа "Смърдете си на цигари, пури и т.н. вкъщи". Ако толкова държите да покажете, че можете да смучете цилиндрични обекти със средна дебелина 5-8 милиметра има електронни цигари.
Гергана Димитрова

#540 Като цяло-всички тук сте много зле....

2012-12-12 12:38

Изчетох всичките 525 коментара и наблюдавам Ненормално държание на уж цивилизовани хора.Също наблюдавам,че въпросните НЕПУШАЧИ са много изнервени, неконтролируеми,с тревожна агресия спрямо пушачите.Аз съм пушач,приемам по някакъв начин,че на обществени места не трябва да се пуши...Но не Ви приемам определенията от рода на:"пушачите са измекяри,миризливци,помиари,долни наркомани,боклуци....и още какви ли не думи,които може да роди само една малоумна кратуна.И не смейте да казвате,че не е вярно-първо прочетете всички коментари.Обидите Ви излязоха извън всякакъв контрол!!!!Дотук с това ми изказване!Сега друго-за пореден път доказваме,че сме най-загубената държава-и не защото не спазваме законите,а защото не сме единни.Винаги ще намерим за какво да се дъвчем и джавкаме.И което и да е правителство на власт ,винаги ще ни гледа сеира и ще си прави с държавата каквото си поиска,защото знае че народът не е задружен,не е единен и така разделен на групички никога няма да постигне нищо!!!!!Много жалко!!!!Трябва да се стегнем като народ ,и да постигнем неща които са ни по- жизненоважни(тютюнопушенето ни е НАЙ-МАЛКИЯ ПРОБЛЕМ В тази наша объркана страна).Няма да изброявам,защото всички вие ,ако за миг поне оставите цигарите намира,ще разберете ,че нищо не си е на мястото в държавата.От всякъде куца и се клати.И докато вие се обиждате пред компютрите си,управляващите си приемат други закончета,които още повече ще ни съсипят .Аз се учудвам,че цигарения дим ви е най-големия проблем.Изобщо слушате ли новини,чухте ли какви други закони се приеха,разбрахте ли с колко вдигнаха тока,водата,хранителните продукти.....,чухте ли че майките и пенсионерите няма да получат нищо,и още,и още стотици неща в нашата мила родина....Много сте жалки,щом сте седнали тук и си разменяте цветущи коментари...докато всичко на вън се разпада!Преди всичко ние сме БЪЛГАРИ и трябва да работим в тази насока,а не -кой е пушач,непушач,красив,грозен,слаб,дебел, висшист,богат,беден.....и т.н. Искрено се надявам някой ден наистина да станем задружен народ,който може да се преборва с несправедливостите!!!.....
За максимум забрани и минимум свобода

#541 Не на връщането на цигареният дим в заведенията

2012-12-12 12:44

Целта на забраната е постигната!!!
След успокояване на страстите ще заредим следващата дискусия - нова забрана.
Смятате ли наистина, че забраната за пушене в заведенията или където и да било е водена с ясната цел за опазване на вашето здраве. За вашето, нашето, моето и твоето здраве на този етап има доста въпроси, които са в ръцете на управляващата власт, но сръчно се прикриват зад гръмки дискусии по други въпроси. Да започнем със здравната система, реформите в болниците, обслужването на пациентите ... Все неща, които пряко касаят здравето на пушача, непушача, детето, пенсионера....., но тези проблеми все някак остават на заден план. И наистина ми е любопитно защо не сте така дейни за наистина важните неща.
Значи пушенето беше търпимо, когато беше разрешено навсякъде. Беше търпимо и после в отделни зали. Сега е нетърпимо и на улицата. Нямам против.
И още нещо - за една забрана не е задължително да имаме закон. Една проста наредба също е достатъчна. Но как само звучи - ЗАКОН ЗА ЗАБРАНА!!! Сигурно престъпността ще скочи дръстично сега покрай празниците.
Сигурно трябва да мислим повече, когато ни поднасят някакви дискусии...
За максимум забрани и минимум свобода

#542 Re: Като цяло-всички тук сте много зле....

2012-12-12 12:47

#540: Гергана Димитрова - Като цяло-всички тук сте много зле....

Аааа, не! Всичко останало е незначително! Никой не ни е казал, че трябва да го коментираме :)

Грозница

#543 Re: Re: Не на пушенето !!!

2012-12-12 12:50

#301: катя - Re: Не на пушенето !!!  Цигарите ли ви направиха купона? И си горда от решението? :) Послушахте си и чалга, нали?:) Имам предложение, защо не си останете в Димитровград? И без друго тенденцията в Бг е да се слуша по-малко чалга:)

 

Върл противник на пушенето на обществени места

#544

2012-12-12 12:58

Аз съм против пушенето на обществени места по всяко време на денонощието. Не смятам, че със забраната ще се ощетят хотелиери и ресторантьори(тъй като те най-много се оплакват от забраната)Нека живеем в една по-чиста държава без тютюнев дим. А който иска да пуши нека го прави на открито или вкъщи. На никой не му е приятно да влезе в заведение и да се не може да диша нормално, а след като напусне заведението дрехите, косата и прочее да му миришат на пепелник.
Shlosera

#545

2012-12-12 12:58

В целия цивилизован свят пушенето е забранено, но тук в България, нещата се случват така, че вместо да се мисли за здравето на нацията, се мисли само за пари. Не искам един ден моите деца да са пушачи с дългогодишен стаж, а на 40 да умират от рак, инсулт или инфаркт.
Гергана Димитрова

#546 Re:

2012-12-12 13:02

#544: Върл противник на пушенето на обществени места -

Не знам на кое казваш :"По-чиста държава..." с всичките тези боклуци на вън,газовете от милионите коли,мирисът на въглища......и още колко много отровни изпарения........ИЗКАЗВАНЕТО ТИ ЗВУЧИ НЯКАК НЕСЕРИОЗНО!!!!!!!


Гост

#547 Re:

2012-12-12 13:08

#4: Пушач -

Какви права имаш ти, да пушиш на главите на хората, които не искат да се тровят ли? Пуши си навън, никой не те е спрял, това е твоето право!


Гост

#548

2012-12-12 13:12

Не пуша повече от 15 години,и искам когато отида и вляза в заведение,да се чувствам добре,комфортно и без грам тютюнев дим,който не му харесва,да не влиза в такива заведения.
sider_deutsch

#549 Re: Re: ТВЪРДО НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО

2012-12-12 13:15

Lio

#550 Против Тютюнения дим

2012-12-12 13:19

Твърде много смрад от това.И околните хора се тровят. Също така има деца в заведенията, които поемат този дим.