Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията


Гост

#501 Re: Ivo

2012-12-12 10:26

#487: - Ivo

Умирам от смях! Значи Англия, Австралия, Америка ... са НЕдемократични държави. Наистина Иво изобщо не знае какво е демокрация. Пушенето не е човешко право, а и да беше, всяка демократична държава може да наложи ограничения. Както е несполучливият Ви пример за дома... Например по закон Ви е забранено да извършвате ремонтни дейности в СОБСТВНИЯ ви дом в определени часове на денонощиета, както и за някои ремонтни дейности в СОБСТВЕНИЯ ВИ ДОМ се изисква предварително разрешение..., а СОБСТВЕНАТА Ви кола нямата право да я карате по тротоарите, да я карате над определената скорост и още куп ограничения... да не продължавам... отворете  тълковния речник и вижте какво е Демокрация и Анархия


Гост

#502

2012-12-12 10:41

Пущачите са може би най-големите егоисти, нека им помогнем да превъзмогнат егоизма си... Не искам и да коментирам, че всичко отново се прави за пари и да се облужат нечии интереси, забрявайки се най-важното- да се опази здравето на хората!
miss

#503 Re: ТВЪРДО НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО

2012-12-12 10:48

#22: yaniyakov - ТВЪРДО НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО

Извинявай, но аз също не съм пувач и въпреки това нямам против пушачите. Имаш ли си на представа колко заведения ще затворят тази зима заради тази забрана, а колко хора ще останат без работа... Нима смяташ, че тези 15 % от българите които не пушат ходят постоянно по заведенията. За мен тази забрана е безсмислена. ТРЯБВА да е позволено тютюношушенето. Мислите ли, че един човек който не пуши ще отиде сам на кафене... НЕ няма... Поради простия факт, че по-голямата част от българите пушат.

Валя

#504 Re:

2012-12-12 10:50

#4: Пушач -

А защо ограничавате моите права? Ти като искаш да пушиш излез навън, никой не ти забранява да се тровиш? Или ти е много приятно да се пребираш в къщи "вонящ" на цигари, защото дали си пушач или не, това е отвратително и предполагам сега трябва да сте го осъзнали?Хайде моля не пипайте и моите права и тези на децата, които родителите си са завели в заведението за хранене????

Вальо

#505

2012-12-12 10:52

Това е страшно дискриминиращ закон и макар, че не пуша не съм съгласен с него. Дори и преди когато си беше все още разрешено да се пуши по заведенията, аз сам си решавах къде да седна в зависимост от компанията с която съм в момента. Не е честно, това си е чист фашизъм и потъпкване на човешки права !!! Долу закона

ABC

#506 Re:

2012-12-12 10:54

#7: bubo -

Аз съм "за" пълното премахване на _всички_ закони.

Коце

#507 Re:

2012-12-12 10:54

#502: -

Ти днес изпи ли си хапчетата между другото ?

tupunger

#508 Re:

2012-12-12 10:54

#4: Пушач -

pu da ti eba maikata .....................mrusna be az trqbva da se suobrazqvam s tebe taka li deto trovish vsichki okolo sebe si i sebe si q ti izlizai i se naslazhdavai navun na gadnite si otrovi nikoi ne ti e dluzhen.......da te turpi be bokluk

Димитър

#509

2012-12-12 10:58

Един живот имам и не желая някой да му вреди.Който иска да си пуши - да го прави в къщи или на определените за това места, където няма да пречи на останалите.Писна ми години наред да ме душат и вмирисват, на работното място, в заведенията или където и да било!
Nepushach

#510

2012-12-12 10:59

След като сме в ЕС, не можем да си избираме кои закони да спазваме и кои - не. И без това ресторантите в България са твърде много, повечето от тях не предлагат нужното качество. Нека поне дишаме свободно.

Гост

#511

2012-12-12 11:00

Толкова пълна забрана има в малко места по света. Дори в САЩ, има щати и без забрани, в Калифорния можеш да си пушиш в офиса, ако сте до 5 човека и при тяхно съгласие. В Англия също има заведения където можеш да си пушиш спокойно - частни клубове или покрити с найлон и газови печки. Най-демократичната страна в света - Швейцария, отхвърли на референдум подобна забрана.
Хайде да не ставаме по-католици от папата!
Млада надежда

#512 Не на цигарения дим

2012-12-12 11:00

Много ми харесват някои от коментарите тук - особено онзи, че "правото на пушача завършва там откъдето започва моето обоняние"!!! Пълен абсурд е заведения като "Неделя" преди забраната бяха с надпис "В заведението се пуши, забранено за лица под 18 години". Пълен смях - та нали основния тип клиенти са майки с деца, те ядат торти, а пушачите само пушат и пият по едно кафе. И резултата - всички доскоро пълни сладкарници Неделя бяха пусти, МНОГО преди забраната. А какво ще кажете за София Лайв Клуб - там ОТДАВНА е забранено пушенето, и заведението ОТДАВНА се пука по шевовете, отпред е пълно с пушачи ама в крайна сметка се връщат там хората. Изводът е че ако едно заведение е качествено, хората не ходят там САМО ЗА ДА Пушат!!!

Гост

#513 Аз не искам отново дим в заведенията!

2012-12-12 11:02

Кръчмарите по добре да си оправят сервиза и качеството и културата на обслужването вместо да търсят под вола теле или както е казал народа " На калпавия ....вълната му пречи"
Колкото до пушачите имам предложение техните медицински осигуровки да се вдигнат в пъти над тези на непушачите. Не съм съгласен да плащам за лечението на някой който от глупост не може да контролира собственното си поведение.

Гост

#514 Re:

2012-12-12 11:10

#505: Вальо -  

 Такива като тебе са за пандиза .....или за гората. Човек който крещи "Долу закона" е просто за изолиране в спец заведения


Гост

#515 Re: Аз не искам отново дим в заведенията!

2012-12-12 11:11

#513: - Аз не искам отново дим в заведенията!

Какво лечение плащаш, нищо не плащаш. Пушачите плащат акциз, който надминава целият бюджет на здравната каса!

А тръгнем ли по тази логика, може да поискаме по-високи осигуровки от алкохолиците, дебелите, миньорите, скиорите, мотористите ... Аз съм на мнение, че осигуровките трябва да са на индивидуална партида, тогава ще видим кой какво плаща.


Гост

#516

2012-12-12 11:21

Харча доста пари по заведенията, но ако малоумниците върнат старото положение, така наречените пишман ресторантьори ще ми гледат парите през крив макарон!

Гост

#517 Re: Re: Аз не искам отново дим в заведенията!

2012-12-12 11:22

#515: - Re: Аз не искам отново дим в заведенията!

В щатите здравните застраховки са зависими от здравните ти навици. Факт!

Ирина

#518

2012-12-12 11:22

Здравейте!
Аз съм майка на 3 деца.
Не пушачите, а моето семейство се чустваше дискриминирано, когато искахме да отидем в заведение и масите за непушачи бяха или най-лошите в заведението или достатъчно ароматизирани от цигарения дим в съседното помещение и лошата климатизация.
Не излизаме често, но няколкото излизания последните 3-4 месеца в заведения без цигарен дим ми доставиха огромно удоволствие.
Успяхме да се насладим на храна, музика и т.н.
Не смятам, че трябва да се пуши на обществени места, защото непушенето не е вреда за останалите, а обратното е в пълна сила.
Нямам нищо против зависимостта на пушачите към никотина и тяхното право да го правят, но не в ущърб на останалите.
Слава Богу, че моите приятели, които са пушачи са достатъчно интелигентни, за да се съобразяват с това...
Пикльо

#519 Ограничавали сме му правата!!!!???

2012-12-12 11:28

#4: Пушач -

Ама не е лесно да сте толкова промити и да излизате с този аргумент винаги. Истината е че реално аз и всички НЕпушачи години на ред бяхме с ограничавани права. Аз поне не си спомням някога да е имало място в дискотека, бар или кабаре където да е зала за НЕпушачи. А разделението на пушачи и Непушачи навлезна масово в заведенията само преди няколко години. И пак да учотним - Аз трябва да се съобразявам с вас, понеже имате глупав навик (никой не ви е карал насила). Ми аз да взема да протестирам, че не ми дават да пикая в автобусите, понеже имам такава нужда.

Миро

#520

2012-12-12 11:30

Избройте българските артисти, измекяри рекламиращи цигарите по билбордовете, а сериалите по ТВ?
Как децата ни няма да пушат?!
Зорница

#521 Не на връщането на цигарения дим в заведенията

2012-12-12 11:35

Въпреки, че съм пушач, съм твърдо ПРОТИВ отпадането или промяната на съществуващия в момента закон. Ако ми се пуши, излизам навън - не е толкова страшно, даже подпомага социалните контакти :)
4+2

#522

2012-12-12 11:35

Не мога да подмина с безразличие безпринципното поведение на днешната управа на България.
Не съм пушач, но се възмутих, когато малко след като бяха накарали собствениците на заведения да инвестират в глупавите кошари за пушачи.
Сега тъкмо да свикнат със забраната, хааайде сега пък обратно!?!
БАСТА!!!
Аман от лобистки интереси!
В това връщане назад няма и грам нормална мисъл!!!
ивко

#523

2012-12-12 11:36

Българина се оплаква от какво ли не, но никой не се оплаква от мозъка си, а трябва!?!!
жана

#524

2012-12-12 11:45

Имам ресторант, но съм категорично против връщането назад на решението за спиране на забраната!