Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Кензьо с права

#476 Re:

2012-12-12 02:34

#450: собственик на заведение -

Кое е заведението ти? Искам да дойда и да се изкензам на някоя от масите му. Само не си мисли да ми ограничаваш правата като ме спираш.

псевдоним

#477 Без коментар!!!

2012-12-12 03:01

Не на връщането на цигарения дим в заведенията

10 448 души са подписали тази петиция. Подписалите петицията са от 8 766 различни IP адреса.
Бивш пушач

#478

2012-12-12 04:38

В чужбина съм виждала хората да излизат пред къщите си, за да пушат, виждала съм в голям град като Дънди, как пушачите излизат пред бар, ресторант или пред дискотека, пушат цигара за минута две, връщат се вътре и продължават да се забавляват. Ето това е култура и възпитание! Осъзнали са факта, че макар и пушачи, нямат право да насилват непушачите да им дишат цигарения дим. Защото колкото и да викате за правата на пушачите, отмени ли се този закон, правата на непушачите пак ще бъдат потъпкани. И ако законът наистина бъде отменен, предлагам ви да си приучите децата да пушат от малки, защото така или иначе ще дишат цигарен дим навсякъде...
Бивш пушач

#479 Re: Без коментар!!!

2012-12-12 04:41

#477: псевдоним - Без коментар!!!

ми представи си че от моя комп са подписали петицията майка ми, баща ми, брат ми, сестра ми, леля ми, чичо ми съседите отдолу, щото компа им е на ремонт и т.н.

Ками

#480 Не на връщането на цигареният дим в заведенията

2012-12-12 08:32

Всеки има право на избор и щом пушачът е избрал да се трови, то неко го прави, но не искам да трови мен и детето ми, защото това е моя избор и нашето право!

Гост

#481

2012-12-12 08:43

На протестиращите против забраната: много сте зле! Хвърлете се някъде от по-високо! Цървули!
Просто един непушач

#482 Re:

2012-12-12 09:15

#450: собственик на заведение -

Защо не напишеш името на заведението за да знаем къде не сме добре дошли или наистина се притесняваш, че може да ни изгубиш като клиенти. Дори може да направиш нещо като афиш с мъдрите си мисли и да го лепнеш на входа на заведението си за да може оборота ти стремглаво да тръгне нагоре :)


Гост

#483

2012-12-12 09:29

Прекратете робството на катраните и цигарения дим. Пушачи, ако не ви пука за собственото здраве, поне това на децата пощадете.
Надя

#484 Re:

2012-12-12 09:30

#1: ivo_rachev -

Аз съм твърдо против връщането на цигарения дим в заведенията. Бизнесът губел много, пушачите били ощетени. А пита ли някой как се чувстват непушачите когато влизат в заведение цялото опушено и после излизат миришещи на цигани? Пита ли някой непушачите дали не са дискриминирани, когато бизнеса прави две зали (ако въобще направи две) и залата за непушачи не е отоплена зимата или сервитьорката не идва поне 30 мин или пък може и осветление да няма даже.  Аз лично съм свидетел на такива неща, когато е имало две зали за пушачи и непушачи. Тогава непушачите бяха ощетени. Бизнесът не прави нищо за непушачите както трябва, затова няма право да има претенции. Във всяка цивилизована държава след забраната е имало сътресения в бизнеса, но после нещата са си идвали  на мястото и хората отново са тръгвали по заведенията дори и да не може да се пуши, защото в заведенията хората не ходят само да пушат!

БИВШ ПУШАЧ

#485

2012-12-12 09:35

Преди 10-тина години спрях цигарите /пуших 20 г./ сега съм от другата страна и разбирам колко е глупаво човек сам да си причинява това. Почти не ходя в заведения и кафенета точно по тази причина, че там не може да се диша от дим, неприятно ми е. ПОЗДРАВЯВАМ ВСИЧКИ, КОИТО СА ПРОТИВ ПУШЕНЕ НА ОБЩЕСТВЕНИ МЕСТА. В МНОГО СТРАНИ Е ЗАБРАНЕНО И ПУШАЧИТЕ СПАЗВАТ ЗАБРАНАТА. САМО В БЪЛГАРИЯ НЕ СЕ ПРИЕМАТ НИКАКВИ ЗАБРАНИ. ВРЕМЕ Е ДА СЕ ПРОМЕНИМ, ЗА ДА ИМА ПОКРИТИЕ ВИСОКОТО НИ САМОЧУВСТВИЕ.
Таня

#486

2012-12-12 09:48

Разбира се, че съм против. При това съм пушач. Но това не означава, че трябва да налагам избора си на другите. Защо да пада забраната? В защита на икономически интереси!?! Я стига!

Гост

#487 Ivo

2012-12-12 09:49

Аз не я подписах, защото живея все още в една демократична страна. Забраната за тютюнопушенето ограничава свободата ми, както и тази на всеки собственик на заведение - тяхно е правото да решават дали да се пуши или не. Нека има заведения за пушачи и непушачи.
До автора на тази петиция мога да кажа само едно - С какво право искате да наложите на свободни хора какво да правят? Ако утре прокарат закон какво ВИЕ не може да правите в собствения си дом?

Гост

#488

2012-12-12 09:53

Ако иска някой да се трови, нека го прави,но да не трови и другите около него!
Гост

#489 Re: ТВЪРДО НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО

2012-12-12 09:57

#22: yaniyakov - ТВЪРДО НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО

Абсолютно правилно  - да се забрани и по улиците, както е в много европейски страни. Да не би да им се е сринала държавата? Тежко и горко на бизнеса ни, ако само от циагрите зависи! Улиците са превърнати на пепелници, дори в детските пясъчници им фасове - с това ли трябва да играе детето ми?

НИКОЛАЙ

#490

2012-12-12 09:58

Защо се захванахте с пушачите като чели всичко е наред та това е най важното сега никой не може да ми каже къде и кога искам да пуша и живея това е дискриминация а не демокрация.
Гост

#491 Re: Ivo

2012-12-12 10:01

#487: - Ivo

Много грешно разбираш демокрацията, това не е ограничение на свободата. Ми дай тогава да притестираме срещу забраната за производство на ядрено оръжие?! По твоята логика всеки може да решава да произвежда или не за да не се нарушава свободата на избора...Я стига - за твое сведение - във Финландия можеш да се оплачеш и от съседа си,който пуши на терасата и ти смърди!

 

 


Гост

#492 Твърдо не на тютюнопушенето !

2012-12-12 10:02

Запавете здравето си ! Не връщайте цигарения дим в заведенията ! Те не са за пушене ,а за социални контакти !
Ник

#493 Не на връщането на цигареният дим в заведенията

2012-12-12 10:04

както аз не преча и не вредя на никого не пушейки в заведенията, така не искам и някой да ми вреди , пушейки в тях.
Весела

#494 Re:

2012-12-12 10:09

#4: Пушач -

Човеченце, научи се да пишеш първо.....


Гост

#495

2012-12-12 10:09

Стига лъжи, от спирането има само спечелили!

Гост

#496

2012-12-12 10:11

аз също пуша,но от както е влязла забраната съм намалила драстично цигарите.много съм доволна от това.преди се прибирах с почти празна кутия,а сега пуша за цяла вечер 2-3 цигари.вече и в къщи не се пуши,освен на балкона.по-ми е хубаво,когато се прибера у дома дрехите и косата ми да не са пропити с цигарена миризма.през деня спокойно мога да изляза с децата си да обядваме някъде навън,без да се оплакват,че от съседната маса дима им влиза в очите и им дразни на гърлото.КОЙТО ИСКА НЕКА СЕ ТРОВИ,НО ПАЗЕТЕ ЛИЧНОТО ПРОСТРАНСТВО НА ДРУГИТЕ!нека да има зали за пушачи,но аз няма да избера да остана там!
гогоггоо

#497 Re:

2012-12-12 10:16

#4: Пушач -

А защо трябва да нарушавате моите права да не вдишвам издишания от вашите дробове отровен пушек?

Бели зъби

#498 Затвоpено заведение

2012-12-12 10:20

Моля, някой да ми посочи заведение (име и местонахождение), което е затворило поради причина – „забрана за тютюнопушене“ и всичките му служители са останали без работа. Няма такива!
Мария Иванова

#499 Предложение

2012-12-12 10:22

Нека изберем една седмица от месеца, в която просто да не посещаваме заведения, в които се пуши. Много често ние се съобразяваме с нашите "приятели" пушачи и сядаме с тях в салоните за пушачи, защото на тях им се пуши, а ние се страхуваме да не ги обидим. Това става и с нашите колеги в обедната почивка. Нека веднъж да кажем "не". Нека собствениците на заведения видят колко могат да загубят и от нас.

Гост

#500

2012-12-12 10:25

Жалко е, че в тази държава цари такъв хаос, че няма никаква сигурност дори в приети и работещи нормативи.