Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Gligor

#426

2012-12-11 19:04

Пушач съм, но съм твърдо за това, забраната да остане. Няма нищо лошо в това, да излизаме пред заведението за цигара, но да не тровим живота на семействата и децата ни.
Rons

#427

2012-12-11 19:05

Аз съм пушач, но не одобрявам пушенето на закрито.. особено за персонала, защото знам какво е да работиш по 12 часа и 500 човека да ти пушат на главата..
нико

#428 Re:

2012-12-11 19:08

#395: venix - ходи си на село тогава


Гост

#429

2012-12-11 19:15

.
непушач

#430 принцип

2012-12-11 19:15

Аз съм против хората подали се на порока да тровят мен и децата ми!

Anonymous

#431

2012-12-11 19:23

Това е абсурдна промяна, на хората им трябва време да свикнат с това! Аз като непушач не искам вече да търпя, имам елементарни права и искам да ги защитя!

Гост

#432 Re: anahronisam

2012-12-11 19:32

#403: cesar - anahronisam

Ало неграмотно, не пиши глупости!

Татко Карло

#433 Не на цигарите

2012-12-11 19:33

Направете нещо докрай, най-сетне! Като се каже Няма да се пуши, значи НЯМА ДА СЕ ПУШИ. Точка. Ха да видим дали ще измрат пушачите.
аиде бе

#434 Re: Re: Не на връщането на цигареният дим в заведенията

2012-12-11 19:44

не е ли по-добре на който не му се пуши да стой навън на чист въздух?


Гост

#435

2012-12-11 19:50

Казаха по новините, че връщат пушенето в заведенията да Нова година, като "коледен подарък" за пушачите. Докога ще търпим това правителство от всичко да се отмята? Определено трябва да има контра протест на непушачите, нарушени са нашите права не техните. Много пушачи лаяха, че ще съдят държавата в Стразбург. Ако непушачите направят същото, много интересно ще ми е тогава кой ще спечели?
Ани

#436

2012-12-11 19:51

Това със залите за пушачи беше като пикаенето в басейн, - не можеш да го ограничиш до линията! А и не искам децата ми да виждат унижението на хората, които са толкова пристрастени че не могат да оставят биберона си дори и на тази възраст. ПОДКРЕПЯМ ЗАБРАНАТА!
Иван

#437

2012-12-11 20:05

Стига вече безхаберие. Не може днес да се налагат едни забрани без да се мисли за ефекта, а утре да се отменят понеже накадърните управници не са преценили ефекта на забраната когато са я приели. Искам ред! Искам ясни правила, които да се спазват. Не са виновни и собствениците на заведения, които последните няколк огодини ги караха да дават пари за какви ли не мерки против тютюнопушене, а сега се оказа, че парите им са хвърлени на вятъра. Забраната да остане, а държавата да измисли как да компенсира собстввениците за направените от тях вложения поради некадърността и ограниченото мислене на управляващите
иванелла

#438

2012-12-11 20:12

Подписах за да помогна на хората,които не могат да контролират самоубийствения си навик и на другите които са принудени да се тровят и опушват заради тях...

Гост

#439

2012-12-11 21:06

Ами то преди в заведенията беше лисичарник. Въздуха се режеше с нож. Сега е много по-чисто и свободно.
Selffer

#440 Няма да пушите, бе!!!

2012-12-11 21:12

 

Каква наглост сте това пушачите, не знам как нямате срам? Заради нищо друго няма да пишете, но заради тъпата си зависимост сте готови и на оръжие да излезете... Дано не отменят забраната, най-накрая се диша и се купонясва нормално. А тия тъпотии, които ги пишете, че непушачите фалирали заведенията са не смешни, ами гротескни -  колко ще загуби кварталното кафе от това, че няма да изпушите една кутия, докато пиете едно кафе??? Непушачите ходят по заведения заради самите заведения и за да харчат пари... Впрочем всички нормални заведения в София се пръскат по шевовете - не знам за какви фалити става въпрос...

exsmoker

#441

2012-12-11 21:17

Без коментар! Ще цитирам:"Моля ви, поправете ме ако бъркам...явно извратения съм аз, но когато вдигнаха цената на водата, протести нямаше..Когато скочи акциза върху горивата, протести нямаше...Когато вдигнаха тока с 30% протести нямаше...Когато само преди 3 седмици парламента одобри въвеждането на данък за лихвите върху спестяванията ни, протести нямаше...А има за някакви шибани цигари ?!?! Хора, тва ли е най-важното ?!? Или аз бъркам нещо.."
Ади

#442

2012-12-11 21:22

Подписах петицията с голямата надежда да бъде удовлетворено мнението на здравомислещата част от населението. НЕПУШАЧИТЕ определено сме по-разумните, хора които можем да контролираме действията си и да не се подаваме на пороци. Прочетох в този форум и мнения на пушачи, които подкрепят забраната. БРАВО !!! На тези хора мога да изкажа благодарността си за толерантното им отношение по въпроса. Така трябва да бъде.


Гост

#443

2012-12-11 21:33

https://www.facebook.com/events/436786759710507

На 13 декември, четвъртък, Комисията по здравеопазването към Парламента ще обсъжда внесените от депутата Гумнеров промени за връщане на старото положение за пушене в заведенията.
Да се съберем, за да подкрепим здравето на хората в България. С ходене назад и гражданско присъствие ще покажем, че сме ЗА заведения без тютюнев дим.
Законът за здравето е в опасност! Ние усетихме ползата от това да не се пуши в заведенията. Дишаме свободно! Не миришем! Заведенията с добро обслужване са пълни и в тях не се пуши.
Искаме това да продължи! Елате да подкрепим заедно здравето и законността в България!

13 декември, четвъртък, 14,00 часа, входа за депутати откъм бул. Дондуков в сградата на бившия Партиен дом
Shami

#444

2012-12-11 21:33

По заведенията във Варна всъщност масово се пуши, така че усилията в тази посока тепърва трябва да започнат. България отново е държавата на абсурдите! Само тук живеят хора, на които няма как да се отказва!
Ади

#445

2012-12-11 21:39

Може да не съм точна, на на всяка кутия цигари има етикет "ПУШЕНЕТО СЕРИАЗНО ВРЕДИ НА ВАС И НА ВСИЧКИ ОКОЛО ВАС". Е как да тълкувам евентуолната отмяна на действащия вече закон ??? Безскрупулно гонене на печалба. Това е то - печалба и само печалба. Никакви обществено етични норми дори и залогът да е ЗДРАВЕТО.
Дил

#446

2012-12-11 21:42

Тъжно е, че лобистите и мръсните интереси пак ще надделеят

 

мариан

#447

2012-12-11 22:06

Не може да се измисли нещо глупакоустойчиво. Глупаците са толкова изобретателни!

Гост

#448

2012-12-11 22:14

БЪДЕТЕ ХОРА!!! СПАСЕТЕ ЗДРАВЕТО И ДЕЦАТА НИ!!!

Гост

#449

2012-12-11 22:22

"Искам след 22 часа в заведенията да се разрешат чекиите! Всичко друго е ограбване на моята свобода! Искам да мога да си лъскам в баровете след 22! Не мога да лъскам навън, защото ми е студено. На който не му харесва да му свършват в лицето и върху яденето, да не ходи по ресторанти след 22. Моята свобода е нарушена, ако няма поне стая за чекиджии. Защото аз не мога да издържа 2 часа в затворено място без да си ударя една. Не мога да прекарам приятна вечер с приятелите ми нечекиджии, ако не си ударя поне 20 чекии на масата! Аз вече се съобразявам като не лъскам в тролея и в театъра, затова трябва да ми бъде разрешено след 22 часа поне в ресторанти да си лея спермата на воля. Защото това е моята свобода!"
собственик на заведение

#450

2012-12-11 22:36

А аз предлагам да се забрани достъпа на непушачи до заведенията или поне да има избор на заведението от какъв тип да е за пушачи или не ;) И без друго от вас печалба няма
стойте си в парковете , градинките и където си поискате , но не пречете на бизнеса и на останалите хора с вашите претенции