Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията


Гост

#401 защо подписвам!

2012-12-11 15:48

Не искам да съм пасивен пушач! Не искам всичко да мирише на цигари! Искам като вляза в заведение да ям или пия без да се чудя кой къде е и да се изкашлям на всеки 2 минути!

Гост

#402

2012-12-11 16:04

Смело против задушния дим
cesar

#403 anahronisam

2012-12-11 16:14

tova e glupav anhronisam i kopirane na chugdi zakoni neusaotvetvasti v stranata,balgarinat e sviknal ot stotizi godini na pie kafe s zigara,tova e v narodopsihologijata mu,a sega njakoi ste mu zabrani za da judisa na njakoi ot van.
dakata

#404

2012-12-11 16:37

Не пуша, но не искам и да ме тровят за това че не пуша.
Димитър Димитров

#405 Не на връщането на цигареният дим в заведенията

2012-12-11 16:42

аз не виждам защо трябва да се съобразявам със зависими хора,готови да жертват здравето си,здравето на околните и което е по-важно здравето и на децата си в името на това те да се чувстват добре.

Гост

#406

2012-12-11 16:43

Ако зависи от мен, ще забраня и на обществени места да се пуши.
Подкрепящ забраната

#407 Re: защо подписвам!

2012-12-11 17:04

Да пушиш в заведение НЕ е гражданско право. Оказва се, че пушачите освен нагли са и непросветени или пък ни правят нас на балами с глупости от типа "отнема ми се гражданско право". Предлагам вместо поредната кутия цигари, да си купят по една Конституция и след това да водим обективен и реален спор по темата, а не всеки да плещи каквито глупости му дойдат на ум. Ако в заведението е забранено пушенето, пушача има избор дали да пуши навън или да седи вътре и да си пуши после вкъщи. Ако, обаче, в заведението се пуши, непушача няма избор дали да диша или не цигарения дим, защото това са Обществени заведения и самата дума предполага равен достъп. Така че в момента, в който пушачите кажат "ами тогава не влизай в заведението", означава че отнемат този равен достъп и правят от Общественото заведение Частен клуб. Законът забранява пушене на Публични места, т.е. Такива, на които всеки ходи. Не пушенето в тях, не пречи на пушачите да ходят. Та, кой на кого пречи в такъв случай?
Лора

#408 Re: Re: защо подписвам!

2012-12-11 17:08

Всички най-яростни противници на забраната в собствените си домове не пушат, за да не усмърдяват и да ме тровят другите членове на семейството и чинно излизат на балкона дори зимата, а не спряха да мрънкат, че не можели да излизат пред заведенията. Къде е разликата? Освен в това, че стандартния българин мрази другите и иска да прави каквото си иска, без да се съобразява.... Гаден български манталитет.

Гост

#409

2012-12-11 17:18

За да сме като цивилизования свят.

Гост

#410

2012-12-11 17:18

НИКОГА ВЕЧЕ НЯМА ДА ГЛАСУВАМЕ ЗА ГЕРБ - ИДИОТИ ВЪРНЕТЕ СИ ПУШЕНЕТО И СЕ ТРОВЕТЕ
Николов

#411

2012-12-11 17:37

Както обикновено правителството на едноклетъчните прави нещо и после тръгва да го променя под натиск. Това може би е единственото свястно нещо, което направиха и сега почват да се огъват.
iCO

#412 Re: пффффф

2012-12-11 17:43

#4: Пушач -

ТИ КОЛКО СИ ТЪП НЕМА ВРЪЗКА !!! САМО В НАШАТА ТАЛИБАНСКА ДЪРЖАВА ЗАКОНИТЕ НЕ СЕ СПАЗВАТ. В ЕДНА ТЪПА МАКЕДОНИЯ, В ЕДНО ТЪПО СЕЛО ТАМ В РЕСТОРАНТИТЕ НЕ СЕ ПУШИ ! ДА - НИЕ БЪЛГАРИТЕ СМЕ НАЙ-ПРОСТИЯ НАРОД !!!

YuRiX

#413 Не на връщането!

2012-12-11 17:46

Цигарите приличат на онези китайски ароматизирани пръчици които се палят в помещения.
Не всеки харесва този аромат.
И има хора, които навсякъде, по всяко време палят тези вонящи пръчици и се учудват че околните са против.
Тровете се, няма проблем.
Обаче защо моите дрехи трябва да миришат?
Аз тъкмо свикнах в дискотеката да усещам ароматите на парфюмите на мацките, а не само цигари.
Свикнах дрехите ми да не миришат като пепелник.
Свикнах да излизам да изпуша една цигарка на свеж въздух и да си полафя с приятели.
Айде сега стая за пушачи. После стая за хероинови наркомани. После стая за шизофреници.
Майтап ли си правите, стая за здрави и стая със болни?
Стая за тъпи и стая за умни?

Гост

#414

2012-12-11 17:51

Не само ,че не е модерно но и изключително опасно

Гост

#415

2012-12-11 17:52

Какво право е правото да пушиш? Всеки може да си прави каквото си иска, стига да не пречи на другите. А пушенето пречи! Пречи ми на астмата, очите ми се зачервяват, дрехите ми се вмирисват на отвратителния цигарен дим...да продължавам ли?!? Аман от криворазбрана "циливилизация", аман от "правораздаващи" индивиди. Аз не съм чула за друга държава, където "правата" на пушачите се поставят над здравето на обществото. С нетърпение чакам деня, в който ще отменят забраната, за да не вляза повече в заведение, където се пуши!

Гост

#416 Re: Не на връщането!

2012-12-11 17:53


Гост

#417 Не на връщането на цигарения дим в заведенията

2012-12-11 18:04

Не на връщането на цигарения дим в заведенията
Уляна
Гост

#418

2012-12-11 18:07

Аз съм бивш пушач от скоро, но въпреки това и тогава и сега съм против пушенето в закрити пространства. Да не се пуши в заведенията е супер, ако ти се пуши, излез. Чудесен повод да се запознаеш с нови хора, при това с един общ интерес :). Ако пък ти се пуши в компания на закрито, покани си гости и без това сме се отчуждили и не си ходим вече толкова често на гости. :)))

onzi

#419

2012-12-11 18:09

Това не е ли един вид дискриминация към пушачите?

Гост

#420

2012-12-11 18:14

Не на цигареният дим!

Който иска да пуши, да пуши, но в къщи. На обществени места не трябва непушачи да страдат от пушачите!
непушачка

#421 Re:

2012-12-11 18:15

#15: ввв -

Браво! Ако всички пушачи признаваха това, щеше да  е много по-лесно да се отстоява позицията за забрана.

Мария

#422 Не на връщането на пушенето

2012-12-11 18:27

Искам детето ми да диша чист въздух и да обядва без да му димят в лицето, защото в момента почти няма заведения в които да не се пуши, въпреки действащата забрана!

Гост

#423

2012-12-11 18:35

не е редно в цял свят да не се пуши по заведенията в цивилизована европа, в америка, канада и т.н. а в България да правим драма от това. В цял свят има заведения и никое от тях не е фалирало заради това. Не е нормално децата да се учат от 4-ти клас да пушат в заведенията и да фиркат кафенца по цял ден

Гост

#424 Не на връщането на цигареният дим в заведенията

2012-12-11 18:55

подкрепям петицията, но апелирам към по-строги санкции тъй като има заведения които си плащат глобите и позволяват да се пуши в заведенията им!
AndriMD

#425

2012-12-11 19:03

Хората, които пушат дискриминират хората, които са избрали да не употребяват тютюневи изделия, като освен това съзнателно и целенасочено увреждат здравето на непушачите, а само по себе си това поведение е неприемливо. А "воплите" на ресторантьорите са нелепи. Има си добри заведения, които са пълни, има си и такива, в които хората спряха да ходят. Причини много и то предимно от страна на самите ресторантьори - лошо обслужване, слаба кухня, странни субекти като клиенти, продажба на други "стоки" освен храната. Ако се върне старото положение не мисля да влизам в заведения, в които се се пуши.