Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията

катя

#301 Re: Не на пушенето !!!

2012-12-10 17:26

трябваше да празнуваме рожден и имен ден на наши приятели.естествено отпадна идеята ходене в заведение заради забраната за пушене.запалихме колите и до сръбския Димитровград:)))) Отпразнувахме си екстра, по-евтино, с по-хубава скара, с музика наживо, без всякакви забрани. Лошото е, че всички кръчми там бяха окупирани от нашенци, по улиците на града имаше паркирани 99% само български автомобили, та места си намерихме едва в третата кръчма...
петър анадолиев

#302 Re: Не на пушенето !!!

2012-12-10 17:28

вече така и ще бъде.щом като сме нежелани в българските заведения ето решението.такива дестинации има и в Гърция и Македония ще ходим там.правим си екскурзията разглеждаме нови места и си прекарваме хубави вечери в техните заведения.а по богатите могат да ходят в Германия,Австрия,Швейцария и други европейски държави там забраната вече падна.щом като Бойко Борисов не иска да храним своята икономика ще храним чужда.
nikoleta

#303 Re: Не на пушенето !!!

2012-12-10 17:31

когато едно управление реши да въвежда някакви забрани трябва добре да прецени дали самото то може да ги спазва.дори и в най смелите си фантазии не мога да си представа Бойко Борисов и неговите министри наредени на тротоара пред някой елитен ресторант с цигари в ръка и то на адски студ през зимата.след като те не могат да го направят нека не заставят да се изпълнява от обикновенните граждани.
joro

#304 Re: Не на пушенето !!!

2012-12-10 17:35

в лекарската практика още няма случай някой да е починал от цигара за една седмица затова десетки са случаите на починали от простудяване с последвала пневмония или възпаление на белите дробове.дори да оживеят прекаралите тези болести остават с увредено здраве до края на живота си.когато решите да ходите в ресторанти през зимата добре си помислете че това може да бъде последното ви посещение в живота.министър Десислава Атанасова да остави тази демагогия че с този закон правителството се грижело за нашето здраве.да беше казала направо:"няма да пушите в заведенията защото ние искаме така" честно и почтенно.не съветвам никой пушач да си прави експерименти със здравето като посещава заведения през силните студове може много скъпо да му струва.

марта

#305 Re:

2012-12-10 17:40

#1: ivo_rachev -  

 Абе Борисов......абе вие си отменяте сами законите които гласувате.....ама какво е това нещо.....ами тогава е време и за друго прегласуване май...


Гост

#306 Re:

2012-12-10 17:41

#1: ivo_rachev -

ОТКОГА ХОДЕНЕТО ПО ЗАВЕДЕНИЯ СТАНА ОСНОВНО ЧОВЕШКО ПРАВО ????????

АЗ ПЪК НЕ ИСКАМ ИДИОТИ В ЗАВЕДЕНИЯТА, ДЕЙСТВУВАТ МИ НА ПСИХИЧЕСТОТО ЗДРАВЕ И СМЯТАМ ДА ПУСНА ПЕТИЦИЯ ПО ВЪПРОСА .

КАТО СИ НАПРАВИТЕ ЗАВЕДЕНИЯ СЛАГАЙТЕ СИ КАКВИТО ИСКАТЕ ЗАБРАНИ ,НИКОЙ НЕ ВИ КАРА НАСИЛА ДА ХОДИТЕ В ЧУЖДА ЧАСТНА СОБСТВЕНОСТ !!!

vera

#307 Re: Не на пушенето !!!

2012-12-10 17:58

фирмата ми е с предмет на дейност "счетоводство и финансии". водя счетоводството и на клиенти които се занимават с ресторастьорски бизнес и добре виждам какъв им бил оборота преди въвеждането на закона и какъв е в настоящия момент.действително има съществен спад на оборотите.така е в града в който живея не се наемам да твърдя че така е и в други градове но предполагам че не е по различно.

x

#308

2012-12-10 18:11

Протяжната сага с приемането на пълна забрана на тютюнопушенето е възмутителна, жалка и унизителна! Унизително е, че живеем в страна, чийто управници се поддават на влиянието на хора, изостанали с векове в развитието си! Наложете окончателна и пълна забрана на този дивашки порок; покажете, че България не е вече третокласна, примитивна страна; покажете, че и у нас живеят цивилизовани хора!


Гост

#309 Re: Не на пушенето ...

2012-12-10 18:13

#281: pilev - Не на пушенето ...

Това не е вярно. Явно си бил само на едно място в Германия. Тъй като там има автономно управление, пушенето в поливата държава си е още разрешени. Например в цяла Бавария. Така че, като си видял, поне да си гледал, като хората.

хх

#310 Re:

2012-12-10 18:15

#308: x -

и само вие ли сте цивилизованите хора другите не са!!!

Deni

#311 Против пушенето в заведенията

2012-12-10 18:25

Първо се въвежда забрана за пушене на обществени места, а после се отменя, на какво прилича това. Не, че нещо, но не ми е приятно, като изляза с приятели на заведение някой да ме одимява и трови, като му се пуши да трови себе си. Подкрепям с двете си ръце петицията "Не на връщането на Цигарения дим в Заведенията"!!!!
Р. Т.

#312

2012-12-10 18:31

Далеч по-приятно е да отидеш на заведение и да се върнеш вкъщи без да миришеш целия на тютюнев дим. Бях очарована когато влезе в сила този закон и смятам, че отмяната му би била голяма крачка назад.
anjela

#313 Re: Не на пушенето !!!

2012-12-10 18:47

намерихте на какво да се радвате.като ни забраниха да ходим по заведения какво уплашиха ли ни.тук като не може да се пуши у съседите може.и без това техните заведения са и по хубави и по евтини.правите мизерия само на ресторантьорите на нас ни е все едно на кого си даваме парите.тя зимата ще мине да ви видя тогава каква песен ще запеете.в летните ресторанти пушенето не е забранено забравихте ли? не разбрахте ли че стреляни лисици от заешки тупурдии не се плашат.

илиан иванов

#314 Re: Не на пушенето !!!

2012-12-10 19:06

пушач който уважава себе си и си цени достойнството никога няма да излезе да пуши на студа.няма да си позволи да доставя удоволствие на непушачите.освен ресторантите има и други приятни занимания.

Гост

#315

2012-12-10 19:15

такава хубава реформа и да я о**рат, бива ли?
мариана

#316 Re: Не на пушенето !!!

2012-12-10 19:24

този пък съвсем се оля нарича реформа един обикновен закон.ти понятие си нямаш какво е това реформа.вземи малко да се ограмотиш. и пак пишете че пушачите били прости,ограничени, с ниско образование и т.н.
Справедливка

#317 Re: Re: Не на пушенето !!!

2012-12-10 19:34

#270: nikoleta - Re: Не на пушенето !!!

Също така в Конституцията ни пише, че всеки има право на ЗДРАВОСЛОВНА ОКОЛНА СРЕДА (чл. 55) и е длъжен да спазва това. Пушачите НАРУШАВАТ този член, като пушат в заведения. Личната свобода и неприкосновеност тук нчма нищо общо - НИКОЙ не забранява на пушачите да пушат, просто по здравословни и други причини трябва да го правят на открито. Това е. Не знам какво е толкова сложно за разбиране и защо всички са с толкова "накърнени" чувства и "права" (в кавички, защото да пушиш не е право в юридическия смисъл на думата, както мноооого хора тук го изкарват).

И само искам да отбележа, че за известно време и аз съм пушила цигари, но съм се съобразявала с непушачите около мен, а когато съм излизала в чужбина, не е било никакъв проблем да излизам да пуша извън заведенията, които съм посещавала (мога да кажа, че говоря конкретно за Великобритания, където съм ходила многократно и в кафенета, и в ресторанти, и в клубове и дискотеки и никога не съм попадала на място, където да се пуши - правя това уточнение, защото ми омръзна да чета как едва ли не в повечето заведения там се пуши, което е абсолютна лъжа; такива места има, но те са много малко и са с друг статут).

Моля хората, които искат да пушат, просто да проявят разум.

мариана

#318 Re: Не на пушенето !!!

2012-12-10 20:13

дотук добре само ми отговори защо в България такива места даже малко ,даже ораничени и с друг статут просто няма не се предлагат.това искам да зная с какво ние сме по долу от тези които не пушат и заслужаваме ли и за нас да има такива места или не.а може би е по добре да ни пришият по една жълта цигара на ръкава и да ни отправят в гета с бодлива тел охрана и кучета.тогава ще се успокоите и ще бъдете доволни.ами предложете го на парламента какво чакате може и да го гласуват.
anjela

#319 Re: Против пушенето в заведенията

2012-12-10 20:23

#311: Deni - Против пушенето в заведенията

за къде сте се разбързали още не са я отменили.

Гост-Непушач

#320 Re:

2012-12-10 20:38

#51: Гост-Пушач -

Страхотна логика. Аз не съм видял нито едно заведение да фалира. А това, че ти си много умен и пушиш не означава, че и аз трябва да ти дишам отровите. Какъв си ти, че ще ме тровиш бе ? Ходи се трови навънка стига си ревал, като наркоман

мариана

#321 Re: Re: Re: Не на пушенето !!!

2012-12-10 20:44

#317: Справедливка - Re: Re: Не на пушенето !!!

пожелавам ти да вземеш да се хванеш на работа в "Редки метали" гр.Бухово,КОЦМ Гара Искър или Нефтохимически Комбинат гр.Бургас или в някое химическо предприятие може и на бензиностанция. там по малко ще те тровят.:))))

anjela

#322 Re: Re:

2012-12-10 20:47

#320: Гост-Непушач - Re:

всичко с времето си и това ще видиш и не само едно заведение а доста.

Асоциация на пушачите в България

#323 Re: Не на пушенето !!!

2012-12-10 20:57

групата на пушачите реши да се оттегли от вашия форум тъй като с вас диалог не може да се води.бъдете здрави и не ни споменавайте с лошо.
mitko

#324

2012-12-10 21:10

80 % от болните от белодробен рак са пушачи - те съзнателно се разболяват, но после искат всички да плащат за тяхното лечение, а би трябвало този рисков фактор да се отчита финансово - искаш да пушиш, плащаш за лечението си.
дорн

#325

2012-12-10 21:11

ГЕРБ значеше Граждани за Европейско Развитие на България ,ако отменят забраната ще означава " Мутри за африкански переспективи " МАП